» »

Domače omrežje (mini server z dvema mrežnima)

Domače omrežje (mini server z dvema mrežnima)

Plocnik ::

Doma mam dva računalnika, en ma win98, en pa XPje. Za dostop v net uporabljam GPRS prek mobitela. Ker nočem, da mi 24ur na dan seva tist v glavo, sem v eno staro mašino (Pmmx 200mhz) zadigu dve mrežni, nanj priklopu telefon(GPRS) in vse skp postavu na podstrešje. Na "server" sem naložu win98SE, ker majo že vgrajen internet connection sharing. Tle se pa pojav problem, saj pri lahko pri konfiguraciji ICSja naenkrat lahko zbereš samo eno mrežno, prek katere si kao povezan v "home network". Torej kako rešt situacijo, da bosta lahk oba compa hkrati na netu. Pa po možnosti bi blo dobr, da bi se med sabo oba "vidla" (file sharing, igrce). Kak program? Na OS sem več al manj vezan, ker kej druzga gor ne bi laufal, linux pa ne vem kko kej GPRS podpira.

Daedalus ::

Najbolj učinkovita rešitev je nakup switcha... Pol ne rabiš dveh mrežnih, pa nastavi se vse skup precej lažje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ali3n ::



rabiš najmanj hub (bolje switch) - tkole kot je zgoraj narisano bi zgledala vezava; v tvojem primeru je router računalnik W98SE - ta deli povezavo na lokalno mrezno kartico...

Preberi (če še nisi) članke: ethernet, deljenje internetne povezave...


---edit:
uporabo ene mrežne kartice (glej spodjo shemo) odsvetujem, ker je v tem primeru tvoj promet "javen"... Nastavitve so v obeh primerih enako enostavne (skoraj enake -> glej članek Deljenje...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Microsoft ::

Jst bi pa vprasu, ka mas to zaen internet? Je to stalen dostop (24/7), za katerega placas samo neko narocnino (kot recimo ADSL)?
Mogoce kak link?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Pyr0Beast ::

Mogoče Vodafone ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Plocnik ::

ali3n:
Ne vem če smo se čist razumel. Ko mam enkrat switch, pol ta druge mrežne nimam kej rabt, ker sem na internet jaz povezan prek COM oz. IR porta.
Pa še neki glede članka o ICSju: kako ugotovit kak DNS ma moj ISP? (oni pravjo da je 0.0.0.0 sam jim ne verjamem)

Drugač mi je pa čudn sam to, da "PC ne zna tega delat kar zna switch". Ker tist vezje v switchu že ne more bit neki hudga, če stane 5 jurjev.

JimiBtn:
Mobitel temu prav mega podatkovni bonus, gre pa tko, da poleg obstoječe naročnine, pridobiš zastonj še eno SIM, k je namenjena sam GPRSju, plačuješ pol 5000k na mesec in maš vključenih 500MB podatkov, kar je pa več je pa 100 SIT za 1MB(drago). Čas ni omejen.
Pride v poštev če maš mlajšga brata, k je ure in ure na IRCu, pa če nimaš nobene perspektive v naslednih 100letih, da se te telekomovci usmiljo in zrihtajo ADSL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Plocnik ()

Pyr0Beast ::

Uporabno, jst bom to prek prjatla naroču :D


Sam 5000k je mal velik ? ;)


100 SIT za 1M je zame mal k sem na Dial-Up pa mi vleče 1 mega skor 1 uro
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Microsoft ::

Je se ena bolj ćeska resitev. PCje zvezes zaporedno. Najprej server, potem clinet1 in nato se client2.
Ce si veliko na client1 PCju, potem je to mogoce tud vredu resitev.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Plocnik ::

Problem je da mora bir clent1 vžgan, če hoče client2 kej počet.

Najbž bo kr switch treba.
Kdo prodaja kazga rablenga?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548533 (724) Lonsarg
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475843 (2826) OmegaBlue
»

Ali je naslednji problem z Linux routerjem rešljiv na še kakšen drug način?

Oddelek: Operacijski sistemi
161637 (1351) Azrael
»

Mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
132626 (2530) ferkes
»

Kaj potrebujem ...... !?

Oddelek: Omrežja in internet
81246 (1181) overlord_tm

Več podobnih tem