» »

Neomejen dostop do interneta oz. ADSL vs. CABLE

Neomejen dostop do interneta oz. ADSL vs. CABLE

apachee ::

Vem da je blo že kar nekaj napisanega vendar zaenkrat še vedno tavam v temi:\

V kratkem si bom uredil stalni dostop do interneta in sicer živim v LJ!

Imam:

- star telefonski priključek ( torej nimam ISDN )
- kabelsko televizijo preko Ljubljanskega kabla

Rad bi imel še:

- stalen dostop do interneta

Malce sem gledal po netu in ugotovil da bi me ADSL prišel okoli 50 kSIT, medtem ko kabelski dostop bi naj bil zastonj???

Rad bi vaša mnenja, razloge če se splača dat toliko več oz če so moja predvidevanja sploh pravilna?

Če sem slučajno spregledal kakšen podoben post, pa bi prosil za link, se opravičujem!

Tanks
You can't win without The Finn!

MEDENA ::

Umir se pa še 1x zadihaj...ja ADSL te pride cca 50K....samo maš opcija na 10 obrokov....tako,da ni sile...

kopernik ::

Precej je odvisno od tvojih potreb. ADSL naj bi bil v Ljubljani najboljša izbira. Toda, jaz npr. brez problema živim s kabelskim internetom. Za moje potrebe je več kot dovolj.

WhiteWolf ::

Hm kako se obnese kabel v LJ ne vem. Kot student imam v privat stanovanju v MB kabel Triere(KKS) in mi je precej bolj vsec od ADSLJA ker imam tam dosti nizje pinge (15-25) pri ADSLJU doma pa imam (35-55).

SasoS ::

Ljubljanski kabel ima uredu poštimano omrežje. Tako da ne sekirat...tak kot boš vzel paket, take bodo hitrosti. Zdaj pa samo poglej cenike in primerjaj kakšne pakete dobiš in če se ti onih 50K povrne zaradi višje hitrosti...ping bo verjetno na kablu malenkost nižji ker ima docsis do centrale 7-9ms, adsl pa 15. Samo teh 6ms itak ne boš opazil nikjer :D

Gandalfar ::

Naredi si projekcijo stroskov za eno leto, dve, tri..

Tisti zastonj kabel ima verjetno pogodbo za 24 mesecev. ADSL za 50k nima omejitve, jo ima pa ADSL za 4 sit .. itd.

apachee ::

Kaj pa kj katere ponudnike mate oz pri katerem ste? Katere kej poznate?
You can't win without The Finn!

Slowenc ::

Apachee, ali imaš možnost dobit dostop preko Arnesa. Ker če imaš je to daleč najcenejša ponudba preko Lj-kabla. Moraš pa podpisat za 12 mesecev. Omežje imajo pa zanesljivo.
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n
»

"nateg stoletja" ali "še mene bi bilo sram.." (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10110541 (6081) Tody
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534331 (3351) cbelica
»

SiOL ali Arnes (oz. drug kabelski ponudnik) v naslednjih letih ?

Oddelek: Omrežja in internet
181543 (1186) pivmik
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707729 (6035) DeLonghi

Več podobnih tem