» »

Dilema kaj obdržati / kaj prodati

Dilema kaj obdržati / kaj prodati

MEDENA ::

Imam ABIT NF7-S V2.0

gor je AMD BARTON 2500+M ODKLENJEN !!!!!!
ZALMAN 6000CU

imam pa še

AMD 2500+M kupljen v E-misija ne vem 2 tedna nazaj
TT SILENTBOOST A1889-01

2500+ navadni dela 175*11 in 166*12 na easy...kaj več mi ni uspelo...morda ne znam timinge naštimat.

200*11 je delal...PRIME95 javi napako....

Kaj obdržati ? Jadno mi je ven pa not inštalirat itd....pa še to NF7-2.0 ma SOCKET-A navpišno ne pa kakor večina plošč, če me razumete ? :P
  • spremenil: MEDENA ()

Caligula ::

Ma plato mas kmecko. Ma cist prevec folka probleme z Abitkami pa se za vsak drek se ob RAMe uaja,.. menjaj plato. Pol pa poglej ker procesor gor boljs dela pa je. Kupi FIC al pa DFI plato pa je.

MEDENA ::

mah dej k sem glih vse skupaj lepo v ohišje montiral :'(

simbad ::

Caligula: ne me hecat, da priporočaš ta krš med matičnimi ploščami. Ta jajca vgrajujejo v najcenejše računalnike, potem pa sliši še ne slišano.

Abit-ka je cist cool, tudi najvec so jih prodali v SLO in drugje po EU.

Caligula ::

Abitka dostmu folku probleme dela pr opverclockih.

Cesa so najvec prodal sploh ni vazen, ker je bla med prvimi k so se sploh spodobno navijale uzuni.
Pa Golfov je tud ogromn pa zato se ni dober avto.

DFI naj bi se odlicno navijale, FIC pa bojda tudi niso slabe.
To ,da je cena nizka pa sploh se ne pomeni nic. Pac novi na trgu.

Plato ma gnilo in mu zato nc noce dobr delat.
Plato menjat.

some1 ::

Abit plata je cist huda!

Za kok bi kej prodal procesor 2500+, bi se dalo kej zment.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

MEDENA ::

Mam občutek,da je napajalnik.........

Dr_M ::

problem pri velikih serijah je, nenatancnost in slabe komponente... (zaradi hitrosti izdelave in cene)
to pa je problem pri ABITu, ker pordajo prevec plat. in ja, ogromna folka ma probleme z ABITkam, so pa tut redki srecniki, ki jim dela BP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Groovy ::

EPOX 1 and only! :D

Kaj obdržeti?! itak da prodaš men enga Bartončka, pa je problem rešen!

Pa ne pritožuj se nad plato, ker kdo pa je rekel da ni kaj drugega ki te štopa. NF7 je ql!
I am the captain of my soul

DarwiN ::

Abitka je že zakon, samo morš vedet kaj delaš , Medena tebe pa ram fuka !!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Caligula ::

Se najcenej je plato menjat pa se najbolj so sle naprej v tem cajtu, ker je DFI pac huda in poceni. RAM je zdajle drag, procesorja ma pa tud dva razlicna in ni problem tu. Mobilc si pa itak zasluzi dobro plato. RAM fuka ja, sam to zarad zbircne ABITke.
Ce bi dal na Epoxa bi letel.

Vrzi plato stran.

MEDENA ::

KINGSTON VALUE RAM je slab ram ?

Crimson_Shadow ::

Mislim, no? Trditi, da je neka plata od XXX firme zanič, ker ne dela na 220 ali 225Mhz FSBju??? Bodi resen. Te FSB frekvence sploh niso niti podprte in logično je, da v takem primeru lahko ne dela. Veliko huje bi bilo, če ne bi delovalo na 200Mhz (z ustreznim ramom), kar pa je za veliko večino več kot dovolj. Če pri 2400+,2500+, 2600+ nastaviš FSB na 200 in da dela brez problemov je to za veliko večino več kot dovolj. Pridobiš nekaj % pa imaš CPU ekvivalenten 2800+ - 3200+, ki so občutno dražji. Vsakršna nestandardna FSB frekvenca zahteva dokaj dober napajalnik, zelo dober navijaški CPU, dober in zmogljiv spomin kot tudi dobro plato in učinkovito hlajenje, pa še kaj nekaj znanja, da veš kaj počneš.

Tudi sam imam 2400+ nastavljenega na 200x10.5 (z pc3200 ramom) in dela brez problemov. Da bi dajal več pa raje ne, ker ne mislim preobremenjevat sistema (plato, ram, ušiv 300W napajalnik in CPU). Velika večina uporabnikov pa niti ne navija mašin in so zadovoljni s tistim kar imajo.

Da Abit ni dober ne govorit. Če ne zdrži 220Mhz FSBja še ne pomeni, da ni plata dobra. More pa brez blema zdržat 200Mhz. Če pa tudi s tem nisi zadovoljen, je pa to čisto tvoj problem. Vse kar je nad 200 je bonus in ne nekaj kar bi moralo 100% delovat.

Če ti ta, Kingston Value, modul zajebava že na deklarirani frekvenci 200FSB, ga nesi zamenjat. Za tiste bonus Mhz (nad 200) je pa vprašanje do kje še modul dela brez napak. Za navijanje se dobi hitrejše module PC3500/PC4000, ki so tudi ustrezno dražji.

Sergio ::

Jaz sem mel s Kingstoni hude probleme (niso šli nad 166). Zamenjal za Winbond CH5, pa dela bp.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Caligula ::

PA kdo pravi, da je ABIT zanic?
Ta njegova plata je zanic glede na njegove interese.

Pa zbircna je pri RAMih. Epox recimo ni toliko.
NF7 je pa itak hudo precenjena plata. Folk ze kar na pamet bluzi da kok dobro se navija,...
Enim se, enim pac ne. In pri njemu ti RAMi na tej plati ne bodo dobro delali. Na kaki drugi plati pa.
Spet pa tvega z drugimi RAMi, da jih ne bo marala. Skratka kaze znake kilavosti.

Pa plata je cenej kot RAMi. Naj menja plato.

DFI ma pa sploh dost vec potenciala.

MEDENA ::

raje menjam rame :)

itak jih mam zaenkrat na testiranju ...

samo še vedno mislim,da je kriv 300W napajalnik ....

Caligula ::

Ja pa si probal z nizjimi multiplierji in visjimi FSBji? Bos zlo hitro videl, ce je res napajalnik..

MEDENA ::

bom probal zdej 10.5 * 210 al kaj podobnega...

MEDENA ::

LOL

Sploh ne boota pri 205*10.5

napajalnik ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje DFI INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
875122 (3009) Flamer
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498710 (5053) Alexius Heristalski
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663889 (3205) boštjan
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735197 (3938) Tilen
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457279 (4961) pele-on

Več podobnih tem