» »

Rabljen PC za nekje 50kSIT kot server brez monitorja, miske in tipkovnice

Rabljen PC za nekje 50kSIT kot server brez monitorja, miske in tipkovnice

Microsoft ::

Ekola, po vsej verejtnosti si bom v roku enega meseca omislil nek rabljen PC, na katerem bodo Win2k Advanced Server. Uporabljal bi ga za to, da bi preko njega dostopal do interneta (Verjetno ADSL), nobenih iger, nobenih zahtevnih graficnih programov. Upravljal bi ga preko remote desktopa, tako da monitro, mis in tipkovnica nista obvezna.

Konfiguracijo sm si narisal nekako takole:
MB: Samo, da podpira DDR, ~1GHz hitre procesorje, USB
CPU: ~1GHz (AMD)
RAM: 2x256DDR
HDD: 40-80GB
PSU: 300W
GPU: PCI ali AGP
CD pogon: Samo, da bere CD-RW ploscke
Switch: 4Port minimalno
Ohisje ze imam.
LAN kartico in disketnik bom kupu v trgovini...

Zdej me zanima, ce je 50kSIT dovolj za to?

Pa sploh envem, katero osnovno plosco naj vzamem.
Za procesor sem mislil, da bi vzel kar kakega Duron ali pa Athlon procesor v rangu 1GHz.
Rami so lahko najpocasnesi (PC 1600 ?), pomembna je samo kolicina.
Za disk nevem, kater je kaj tak, ki se mu je potrebno izogniti? Je pa lahko cisto navaden 7200/2/100.
Napajalnik je lahko nek tak "300W", ker tak ne mislim priklaplajt nevem kolko hardwera na PC.
Graficna je lahka PCI ali AGP, samo da dela (delujoc VGA).
Pri CD pogonu hitrost ni tako pomemmbna kot to (recimo kakih 24x je cisto kul), da bere RW ploscke.
Switch pa da ima saj 4 porte, lahko je tudi 10MBit.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Pa clovk bozji za 30 jurjev vec pa se na trajnik, kredit,.. whatever, ze dobis spodobno novo racunalno z dvoletno garancijo.... Poglej kak Jae Butterfly.

Si zmesan, da bi zarad 30 jurjev razlike rad eno staro skropucalo brez garancije,.. ?!?

;(

hruske ::

caligula, morda pa je to bolj ugodna rešitev zanj?

Poldi112 ::

Ampak zakaj ddr rabis ???

Wox ::

Če prav razumem, ti bo ta računalnik služil kot router za maksimalno 4 mašine. Zakaj potem Win2k Advanced Server? Kaj razen routanja pa boš še poganjal na njem? Web, ftp server? Če le to, pol je brez smisla met tako zmogljiv računalnik. Pol je bolj smiselna neka stara kišta z maksimalno Pentiumom 200MHz, nekaj rama in po potrebi disk. Gor pa daš mini linux, nek FreeSCO, Bering, ClarcConnect....

hruske ::

viharnik, kolikor poznam jimibtna, potem bo ta router njegov študijski pripomoček za windows, morda pa nekoč tudi windows.

Microsoft ::

Tak kot je rekel mk-klavz. PC bo za ucenej in Linux ne pride v upostev, ker se pac ucim Windows. ;)

Caligula, sem pogledal na www.jae.si. Imajo tam en sestavlen PC za 81kSIT. Tist PC po vsem prekasa mojo namisleno konfiguracijo (razen v velikosti RAMa), sam je pa tudi za 30kSIT drazja stvar. Denar ni problem, samo jaz ne vidim smilsa imet neke super-duper masine za ucenje.
Tist PC ma tudi CD-RW, ki ga jst glih ne rabim, pa ohisje ze imam. Graficna je tak nek zelo dobra, sam kaj mi nuca, ce sploh monitorja ne bom mel gor prstekanga. Zvocna pa se manj pride v upostev.

Poldi112, DDR zato, ker se mi bo mogoce kdaj zazdelo, da je trenutno premalo RAMa in bi ga dokupil. V trgovini pa prakticno ze skor ne prodajajo SDRAMa, tak da bi nekako lazje prsu do DDR RAMa... Mogoce se motim...

Viharnik, kot je ze mk-klavz rekel. To bom jst mel za ucenje Windows OSjev. Linux ne pride v upostev. Ker se bom ucil za tak izpit, kjer so uprasanja od Win2kServer, bom pac nalozil ta OS. Gor bom pa se mel dva PCja, potem se bom pa spilal z AD, GPO, postavu web stran in ftp (za to, da se naucim kak to ali ono), kak nardit, da zahteva https,...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

In ce prodas ven z njega vse cesar ocitno ne rabis prisparas se kaki 20 jurjev, kupis ram pa je.
Pa mas se vedno nekaj kar bos lahk cez eno leto se vedno relativno ugodno prodal. Oz, ce ga mas samo za ucenje, ga pac pol z lahkoto prodas za nekaj manj,.. pa se v garanciji bo,..

Kokrkol obrnes se bolj splaca kot neka stara jajca. Pa vsaj vedel bos, da te zafrkava software ne pa hardware pa a mas virus al napajalc crka,..

Poldi112 ::

Jimi, problem je dobiti 1GHz masino in DDR. To dvoje ni bilo skupaj. Se da, ampak clovek ki ima na plati 1G verjetno ni kasneje kupil nove plate in obdrzal proc.
Tako da ce res hoces ddr je verjetno res bolje da kupis novo in ne vzames delov, ki jih ne rabis (ohisje in cdrw). Ziher se da zmenit da tvoje komponente uporabijo pri sestavljanju, ali pa sam sestavis.

No, glede rabljenih masin nikoli nisem imel problema, letos sem sele kupil svoj prvi pc v trgovini (pa se to samo polovico, ker sem pol elementov obdrzal).

Problem rabljene robe trenutno je da je precenjena. Vse je postalo tako poceni da se skoraj ne splaca kupit sistem nad 1.5GHz rabljen, ker stane enako kot v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Microsoft ::

No, zdele sm si "sestavu" en PC iz Mlacomovega cenika. Komponente so sledece: 300W napajalnik1.6 Duron, EPoX MB, Hladilnik za proc, 256MB DDR, 40GB, disketnik, graficna TNT2, CD pogon, switch 8Port. Vse skupi je 83kSIT.

Pismo, ce vseeno vkljucim samo komponente, ki jih rabm, je 80kSIT...:|

Drgac so pa "kriticne" stiri komponente: MB, CPU, HDD in RAM. Te stanejo najvec in bi se dal tu najbolj prsparat. :\
Pr ostalih komponentah je pac isto, a das za disketnik 2.335 ali 2.533 SIT. :P Tak da je tu vseeno al kupim nove al stare komponente, prsparal bi malo...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

para! ::

Jimi, če že kupuješ rabljen PC, išči kakšne P3 sisteme, jaz sem pred kratkim kupil P3 450/256MB ECC SDRAM/INTEL SE440BX/300W PSU za 15k SIT.

Še Win2k3 ne rabi 1GHz CPUja, Win2k pa še toliko manj.

Namesto neke 3D grafične lahko uporabiš S3 Trio ali kakšno Trident, ki jo sigurno imaš, če pa ne pa se jih dobi za okoli 1.000 SIT na kos.

Za 50k SIT pa nov PC, malo še dodaš.



lp
Death before dishonor!

dosy ::

Iz tega seznama izberi nekaj in skombiniraj s tistim kar že imaš........
CPU...AMD Duron 1GHz (10x100) ........7.000sit
MB....PC CHIPS M848ALU..................13.000sit (novo)
MB...ECS K7SEM (audio, lan, vga SDR)...10.000sit
RAM..KingMax DDR 512MB (PC433) ......28.000sit(novo)
HDD.. 40GB..(seagate/maxtor)..........15.000sit(novo)
HDD.. 80GB..(seagate).....................18.000sit(novo)
grafikuljo pa ti eno S3 podarim....

Kot vidiš, ja 'najtežja' tvoja zahteva za 512 RAM-a

Cene so informativne...
Za kaj več pa me kontaktiraj na: matej72@email.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za osnovne potrebe

Oddelek: Kaj kupiti
423044 (2451) para!
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583479 (2680) sid911
»

Od česa je odvisna hitrost računalnika?

Oddelek: Strojna oprema
283511 (2972) GregaST
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397934 (6176) js
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191057 (847) boštjan

Več podobnih tem