» »

Kaj menite o INFINEON pomnilnikih??

Kaj menite o INFINEON pomnilnikih??

Edi999 ::

Imam namen kupiti 2X256Mb pc3200 Infineon pomnilnika!!

Mi priporočate ali ne?

Se dajo lepo navijat?

Imam ABIT NF7-S in AMD2600+!!

Hvala za odg.!!

LP

VASkO ::

infineon se ne da navijat skoraj nic. taksne mam jaz izkusnje. so cisto navadni OEM crap brez rezerve.

@ljash ::

bom kr tuki prašu:

če primerjamo Infineon in Geil - kateri so bolši?

razmišlam med tema dvema firmama za 2*512 MB palčki.


LP,
bmw-f1

Wox ::

Infineon niso crap. Jaz mam z njimi dobre izkušnje in znotraj cpecifikacij delujejo kot se šika. Niso pa za računalniške entuziaste in nimajo navijalskega potenciala.
GeIL spada med proizvajalce RAMov za entuziaste in ga lahko primerjaš z Corsair, OCZ, Kingston itd. GeIL in Infineon ne moreš med sabo primerjat, ker proizvajalca ciljata na povsem različne trge.
Seveda je GeIL načeloma boljša znamka. Za precej višjo vsoto dobiš še nekaj navijalskega potenciala. Navadnemu uporabniku ta razlika v ceni ne odtehta nekoliko višje zmogljivosti, medtem ko računalniškemu entuziastu ta nekoliko višja zmogljivost pomeni morte ne več kot blondinka v postelji.

Caligula ::

Khmm, moji (3,3,3) 400DDR ji gredo v Dualu na Epox 8RDA+ pri 2.5v do 220 Mhz. Timingi (11,3,2,2.5)

Skratka se zdalec niso crap. Je pa velik enga folka, ki joka s Corsairi, Twinmosti, Geili,..., ki ne pride niti cez dobrih 200 Mhz.
Skratka tukaj je veliko faktorjev, se najvecji pa je sreca.

VASkO ::

@Viharnik, kaj pa sem jaz povedal? crap za navijat... saj drugace pa naj bi kao vsak ram delal znotraj specifikacij cisto vredu... ce misli on navijat, pol je to slaba izbira

Samson ::

Imel 4x 256, nekaj plata jebala, delali cel cas na fsb 246, procesor bill P4 2.6 FSB 800, navit na 3.2 GHz. In ker je jebala plata zadevo, sesuvala mulo, oz. kar blokirala cel komp. Enostavno zamenjal ram za Neka dva modula po 512Mb, se vedno isti problemi. Po moje jebe zadevo HT. Ampak naj povem, da so delal v sual ddr na 246, kar definitivno ni crap. Aja - plata 8KNXP...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Wox ::

Ja Vasko. Prav maš. Sem nekako spregledal tvoj post. Se opravičujem.
Dodal bi še, da je pri RAMih poleg srečne roke pri nakupu, zelo važna še kompatibilnost z matično ploščo. Resda imajo nekateri probleme z navijanjem "vrhunskih" RAMov, vendar je catch pravzaprav v nekompatibilnosti. Mam npr. GeIL ultra PC4000, ki na NF7 (Athlon) komajda dela z 210MHz, medtem ko TwinMOS PC3200 dela brez problema na 225MHz, v IC7-max3 (Intel) pa GeIL šiba na 260MHz pri privzeti napetosti.

glinik ::

Jaz imam Infineone in so mi šli na 230 fsb, ko sem še imelč bolše hlajenje mos fetov. 230 fsb za ram, ki stane (je stal) 512MB 75 eur, to je res dober dosežek!!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

All ::

mam 2x 256 (buffalo) infineon na P4P800 plati.
do 230 delajo pri privzeti napetosti in z privzetimi timingi, (mislim da je 3,3,3,8), ne delujejo mi pa ko je vklopljel MAM(PAT) pod nobenim pogojem;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično procesor in rame za okol 110.000 sit???

Oddelek: Kaj kupiti
272246 (1680) varlecijus
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310684 (6593) GaS
»

Max FSB na Abit NF7 V2.0

Oddelek: Navijanje
181414 (1189) ČIP 008
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844774 (3187) Fury
»

CPU interface in 9x množilnik

Oddelek: Navijanje
401596 (1122) kalisto

Več podobnih tem