» »

PC iz akcijske ponudbe?

PC iz akcijske ponudbe?

«
1
2

Gracija ::

Po petih letih sem ugotovila da moj PIII, 700mgh, 128mb rama, 32mb grafike več ne zadovoljuje moji potreb ampak imam samo 100 tisočakov (potencialno še +30) od katerih bi rada dobila največ kar je mogoče. Sestavlanje komponent mi ne leži najbolj (to se upam samo na starih) tako da bi najrajši kupila kakšno sestavljeno variacijo, ki me bo predvsem čim dlje časa čim bolj zanesljivo dohajala. Danes sem v neki reklami videla akcijo ki za 123.000 sit ponuja tole:

• Procesor Intel PENTIUM-4 3000 MHz
• Pomnilnik DDR 512 Mb
• Floppy disk 3,5" 1,44 Mb
• Trdi disk 120 Gb 7.200 obratov
• Zapisovalnik CD-RW in DVD predvajalnik
• Grafična kartica ATI Radeon 9550 SE 128 Mb DDR
• Intergrirana mrežna kartica 10/100
• Intergrirana zvočna kartica 5.1
• Ohišje 350W
• Multimedijska tipkovnica SLO
• Miška s koleščkom
• Zvočniki 180W

VIR: klik (med akcijsko)

Monitor itak že imam, cd-rw in dvd ne bi imela skupaj ampak to bi že naknadno dokupila, zanima me predvsem vaše mnenje o procesorju in grafični? Računalnik zaenkrat potrebujem predvsem za deskanje po netu, nikoli ne igram igric, nov računalnik pa potrebujem predvsem zato ker mi nekateri programi za grafiko izredno počasi odpirajo projekte, če mi jih sploh, in ker je to področje mojega hobija in drugo leto študija bi na tem področju potrebovala hiter in zanesljiv računalnik. Se pa pretirano ne spoznam nanje in tudi nimam veliko denarja.

Pa še nekaj me zanima; zakaj je večini toliko boljši AMD ATHLON 64 kot P4 in kateri nakup se bolj splača?

jest10 ::

Ja večini je AMD bolj všeč, ker trenutno dobiš za manj denarja boljši procesor kot pri Intelu.


Drugače je to kar soliden komplet, samo grafična je pa res poden. Če ti bo služila samo za prikaz slike bo OK, za igre pa ne bo dobra. Pa tudi nekateri grafični programi so odvisni od grafične tako da malo razmisli o čem boljšem

sid911 ::

dovolj bi blo sam isto grafo brez SE (navadno R9550)

neo977 ::

kaj pa bos reko za tiste akcije, kjer dobis 256mb rama (al pa celo 128) pa 9200se? (to je sele podn...)

racunalnik te "dohaja" tako dolgo, dokler ostajas na istem software-u...
tvoj p3 je cisto ok, ce uporabljas win98 + office 2000 (recimo) + internet. ce je dovolj stabilen (kolikor pac winsi to dopuscajo...) je cist ok.

(glede na to da sem se 1 leto nazaj na p166 laufal web server, ftp server, mail server, winroute, office, delphi itd..) pa je blo cisto znosno.

se zdaj se mi zdi da so 98 dosti bolj odzivne kot kaki XPji, ko si nekaj odprl je blo takoj, tu pa rabi kako sekundo ali 2 (explorer itd...)

se komentar Graciji:
- konfiguracija je ok, odvisno edino za kaj bos rabla racunalnik.
- cd-rw / dvd je cisto ok v eni komponenti (pri zacetnih modeli so bli problemi, ker je podpiralo vse, delalo pa nic... ;))
- graficna za neke zahtevnejse igre res ni...

aja, pa ne pricakovat da ti bo ta masina sluzila 5 let tak kot ti je tvoj pIII (zastarela ti bo v 2 letih - ce se ne prej)

racunalniki se niso cisto nic pocenili... je pa res da danes ze nekaj dobis za manj denarja, ta boljse stvari pa so se vedno istega cenovnega razreda kot so vcasih bili...

Azrael ::

Moj komentar:

• Procesor Intel PENTIUM-4 3000 MHz = OK
• Pomnilnik DDR 512 Mb = slabo, obvezno morata biti 2 ploščici za dual DDR način delovanja, P4 procesorji zahtevajo čimhitrejši pomnilnik, kar DDR v single načinu ni
• Floppy disk 3,5" 1,44 Mb = OK, včasih pride prav
• Trdi disk 120 Gb 7.200 obratov = OK, če nimaš hudih potreb za čim več prostora na diskih
• Zapisovalnik CD-RW in DVD predvajalnik Dokupi tudi DVD zapisovalnik, CD medij je danes že premajhen
• Grafična kartica ATI Radeon 9550 SE 128 Mb DDR Ta grafika je crap, v praksi je samo malenkost ali še to ne boljša od tvoje stare 32MB karte, ker ima 9550SE 64 bitno pomnilniško vodilo. Rezultat je lahko veliko razočaranje, ker se zaradi take grafe čisto lahko zgodi, da bo tvoj stari mlinček praktično enako hiter v igrah, office pa je itak vseeno in je že PII dovolj.

• Intergrirana mrežna kartica 10/100 , če imaš kabelski internet bo mogoče potrebno klicati kabelskega operaterja, ker je modem verjetno zaklenjen na mrežno kartico, ki jo imaš (če nimaš routerja). Če je operater pošten, se to reši samo s telefonskim klicem v parih minutah.

• Intergrirana zvočna kartica 5.1
• Ohišje 350W
• Multimedijska tipkovnica SLO
• Miška s koleščkom
• Zvočniki 180W
Standardno

Manjka zelo pomemben podatek: matična plošča. Če na njen ni chipset Intel865 ali 875, potem stvar ne bo šla nikamor. Intel chipset 848, ki ga velikokrat oglašujejo kot poceni nadomestek 865/875 je počasen, SIS ali VIA pa ni da bi govoril, direktno smeti, ni za Intle.

V glavnem spremenil bi tole: matična plošča Asus ali Abit ali Intel z 865 chipsetom, dve ploščici DDR RAMa 2x 256MB (=512MB) ali 2x512MB (=1GB) in grafiko ki je lahko tudi R9550 ampak nikakor ne SE.

Osebno ne bi kupil sestavljenega kompleta, ampak (če ne bi kupoval po komponentah) bi se oglasil v računalniških trgovinah v bližnji okolici in vprašal kaj dobim za toliko in toliko denarja ali koliko bi me stala določena konfiguracija. Garancija je ravno tako in to je edini način da se izogneš kompromisom pri sestavljenih kompletih, kjer se gleda samo na nizko ceno in udarne cifre, samo najpomembnejšega brzine in/ali stabilnega delovanja pa ni.

Osebno poznam primer ko ima nekdo P4 2.8, plošča Intel Rocklake 865 (kar ni slabo) s samo enim 512MB DDR RAMom in grafiko Geforce5200 s 64 bitnim pomnilniškim vodilom, stvar je na občutek (čas zagona programov, igre, filmi) neznatno hitrejša od mojega C550MHz...

AMD ali Intel, ne vem, ta forum je precej AMD usmerjen, osebno me je AMD razočaral. A64 je približno 64bitni procesor, samo trenutn ni SW, ki bi to podpiral (Linux ima nekaj, samo dvomim da se obnese v praksi namiznega računalnika, strežniki pa so druga zgodba), ko pa bodo na voljo programi, ki bodo to znali izkoristiti, bodo današnji procesorji že prepočasni... Poraba elektrike tudi ni razlike, edino tukaj na forumu mnogi govorijo, da je originalni AMD procesorski hladilnk zanič. glasen in slabo hladi in je potrebna menjava za boljšega, kar pomeni še par jurjev dodatnih stroškov.

Se je pa treba zavedasti nekaj. Procesor ni merilo hitrosti in stabilnosti računalnika. Na to ima največji vpliv matična plošča, RAM in grafična kartica. Če je samo ena od teh stvari počasna ali nekvalitetna, potem tudi najzmogljivejši procesor ne pokaže svojih zmogljivosti.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

sajmon ::

Jae ima med sestavljenimi kompleti podobno ponudbo, samo procesor je sempron 2800+, 160 gb disk pa dvd pekač za 122k.

sid911 ::

kakšna je pa pri jae grafa?

neo977 ::

azrael:

se popolnoma strinjam.

sajmon ::

SId911: enaka kot v prvi ponudbi.

* procesor AMD Sempron 2800+
* osnovna plošča ASUS A7S8x MX s SiS 741GX veznim naborom
AGP 8x, 8x USB 2.0, 10/100 LAN, 6.1 avdio procesor s S/PDIF izhodom, VGA procesor
* 512 MB hitrega DDR 400 pomnilnika
* 160 GB trdi disk, hitrost 7200 obratov/minuto
* DVD±R/RW dvoslojni zapisovalnik
ZAPISUJE TUDI DVOSLOJNE 8,5 GB DVD+R DL MEDIJE
* grafična kartica z Radeon 9550 SE procesorjem, 128 MB
* ohišje midi tower s 350W napajalnikom
* knjiga Moj Prvi PC - vaš vodič po računalniku
* 2 leti garancije

Malner ::

Kolikor vidim sestavljene računalnike so narejeni tako, da je procesor čim hitrejši, ostale komponente so pa podn od podna.

Razlika med 9550SE in 9550 je 2000 SIT. Razlika med malce slabšo in boljšo matično ploščo je tudi minimalna.

Računalnik si pojdi pogledat v trgovino in poslušaj kako glasen je. Za sestavljene računalnike uporabljajo slabše napajalnike in ohišja ki so glasna in slabo prevetrena, kar se poznba po enoletni uporabi, ko se v njem nabere prah in komponente začnejo crkovati.

Gaming Bomb 8.640,00 ohišje
LC6350 5.760,00 napajalnik
INTEL CELERON 2.533 GHz 533Mhz 20.880,00 procesor
P4P800-X 23.400,00 matična plošča
2 x VS256MB400 256MB DDR 400Mhz 11.160,00 pomnilnik Corsair
Radeon 9550 - 128 MB pomnilnika (samo kartica) 15.360,00 Gigabyte
ND-3520 - (samo enota) 17.400,00 dvd zapisovalnik
ATA100 120GB - 7200 obr/8MB 21.720,00 trdi disk Hitachi
FDD 1.44 MB ČRN 1.680,00 disketna enota
9810MB PS/2 SLO 1.080,00 tipkovnica
REMIUM WHELL OPTICAL B 58 USB/PS2 3.360,00 miška
120 - 2.0 stereo 2.520,00 zvočniki Altec Lansig

To skupaj pride 143.040 SIT. Izgleda nekam drago, pa še cenejši procesor je uporabljen, vendar so uporabljene dosti kvalitetnejše komponente in garantiram, da je računalnik enkrat tišji in zaneslivejši od tistega v sponi. Celerona sem uporabil zato, ker je novejši Celeron dosti boljši od starejših in se lahko primerja z Athloni in Semproni.

jest10 ::

No še vedno ni primerljiu z semproni in XPji za isto ceno. Je pa boljši kot stari celeron.

d3n15 ::

Malner dej ji raj AMD Athlona 3000+ ne pa tega Pentiuma. Grafa je kul, use je kul sam dej ji drugo mamaplato not pa AMD. Drgač je pa komp hut tut za kkšne špile nažigat.

Malner dobr si sestavu sam spremen matično pa procesor k je AMD bol pa še cenej so.:D

sid911 ::

pa kak 160 gb disk..itak ni vlke razlike v ceni...

para-site ::

to so konfiguracije, pri katerih ima samo procesor več kot tretjino cene računalnika...
običajni kupci si oblikujejo mnenje o kvaliteti računalnika na podlagi hitrosti procesorja, to pa zna biti v določenih situacijah zelo napačno... pa da ne bo narobe razumeti, še vedno je ugodna ponudba:)

Azrael ::

@sajmon

Videl in slišal sem podoben sestavljen Comtronov računalnik (70kSIT) samo še bolj oskubljen, isti proc, plata Asrock (isti chipset), integrirana grafa, samo CD pekač. Nagnusno glasna kišta in zelo vroča... Brzina pa za integrirano grafo še kar OK, vsaj filmi, pri današnjih igrah so pričakovano diapozitivi...

Kot je že višje gor napisano, MHz in plusi procesorja ne povedo veliko, lahko pa predstavlja velik % skupne cene. Mnogo bolje je vzeti eno stopnjo počasnejši procesor, ki je lahko občutno cenejši, roko na srce, razlike so v praksi mnogo manjše kot pokaže kakšen benchmark ali reklame in za ta prihranek raje kupiti boljše ostale komponente, v nasprotnem hitro iz tistih par jurjev, kar je dražja boljša komponenta na koncu pride lahko tudi 50 in več jurjev dražji komplet.

Sempronovi plusi in Celeronovi MHzji so primerjivi (velja za CeleronD), ne vem pa kako je z njunimi cenami. Sta pa oba pod zmogljivostjo P4 2GHz z RDRAM (preverjeno).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

sajmon ::

Azrael: Sam sem imel priliko delat (namesti sistem ....) na ena tak sestavljen komplet od Jae in en podoben po specifikaciji in ceni iz Comtrona. Pa je bil Comtronov res občutno občutno glasen, medtem ko je bil Jae čist vredu (kar se glasnosti tiče).

Drugače se pa strinjam, da na celotno hitrost računalnika vplivajo vse komponente, ne samo hiter procesor.

jest10 ::

Azrael:
Glede glasnosti je pa res velik problem. Pluneš 3 jurje več za boljši hladilnik in imas tišino in nižje temperature.

Azrael ::

@jest10
> Pluneš 3 jurje več za boljši hladilnik in imas tišino in nižje temperature.

To drži samo... gor je garancijska nalepka, govorimo o sestavljenih konpletih. Kaj misliš bo naredil en ata, če bodo neke težave s kišto in si bodo na servisu pilatovsko umili roke in rekli, da garancije ni, škode pa olala, ker je nekdo odstranil nalepko in posegal v notranjost ? Verjetno prvo mulcu navil uro ali pa ga takih "neumnosti" odvadil s polaganjem rok™, ker je pokvaril mlinček, saj so na servisu tako rekli, če je res ali pa tudi ne, pa sploh ne bo pomembno...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Malner ::

Konfiguracijo ki sem jo sestavil jaz lahko spreminjate po mili volji. Cene so iz JAE. Kar se tiče garancije ti računalnik sestavijo v firmi in na računalnik lahko nalimajo garancijsko nalepko.

Problem pri sestavljenih računalnikih je to, da morajo vanje pometati vse tiste poceni kose ki so jih kupili po 5.000 naenkrat, da so jih dobili čim ceneje. Procesor v primeru Gracijinega računalnika je vreden cca. 49.000 SIT kar je 75.000 SIT dražje od tistega, ki sem ga jaz dal v mojo konfiguracijo. To pomeni da so ostale komponente toliko cenejše, da je lahko računalnik tako poceni.

cbelica ::

O.k., bom se jst pristavu dve besedi:D
Gracija, iz vsega povedanega bi ti svetoval, da ne kupujes novega(in zapravljas $$) , ampak samo nadgradis starega - zelooo veliko bi pridobila ze z dodatnim pomnilnikom (512Mb bi bilo ze idealno; se dodatnih 128Mb zadovoljivo), pa novo graficno. Pocasno odpiranje 'projektov' je predvsem posledica podhranjenosti sistema glede pomnilnika. 128Mb je enostavno premalo.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

DominusSLO ::

cbelica:
kako lahko primerjaš p3 700mhz s p4 3gh platformo?:\
Drugače pa soglašam s tem kar je azrael napisal...

Azrael ::

V bistvu ima cbelica po svoje tudi prav. Če na razpolago ni dovolj finančnih sredstev.

V primeru, če je ta PIII na neki plati z VIA ali slabšim chipsetom se splača plato menjati za ohranjeno delujočo plato z BX chipsetom, npr za Abit BX133 Raid, se zelo pozna.

Z RAMom pa ni več tako lepo, v starem računalniku je SDRAM, ki je danes nov nagnusno drag. Pa še za info: Win98 in 98SE se jim zmeša, če je RAMa več kot 512MB, sicer pa na taki mašini spodobno lepo delajo tudi Win XP, če je RAMa 256MB, Linux isto.

Grafika spet težava, socket 370 in Slot1 plate imajo AGP2x, potrebno paziti pri nakupu, da grafa podpira tudi AGP 2x, temu ustreza npr. FX5200 128MB (paziti je potrebno na izvedbo, v poštev pridejo samo variante s 128 bitnim pomnilniškim vodilom), ki z BX platami lepo sodeluje.

To bi stalo: nekje od 0 do 7kSIT rabljena BX plata, RAM 15- 20kSIT (nov) in 15- 20k SIT nova grafa, pod črto 30 do 45 jurjev. Stroški se lahko precej zmanjšajo pri nakupu iz druge roke (doma je opisana nadgradnja prišla 11 jurjev), samo je treba biti zelo previden pri nakupu rabljenih komponent, ker so nekateri prodajalci rojeni lumpi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

cbelica ::

Dominus, kaj pa primerjam!? Primerjam ceno! 120+k proti 15+k (ja, mislu sem rabljen RAM, novo itaq nima smisla), pa kr neki s370 plat je melo tudi AGP 4X (mora pac preverit...)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

sid911 ::

emm sm na netu zasledil še en primer kako prodajalci igrajo na procesorsko moč:

GE PRO-M2 SIS650GX FSB533,2xDDR266,VGA shared 64MB 3D 1xAGP,2xPCI,AMR,SOUND,LAN,mATX
Intel Pentium IV 2,8/533
APACER DDR 256MB PC2700 333Mhz 16x16
SONY, 3.5" 1,44 MB
EXCELSTORE 60GB 7.200
DVD SONY 16/40 BULK, BEIGE
Ohišje 7859ROGX Midi ATX 350W EQ/CE white/blue
Tipkovnica Desktop (SLO tipke tiskane) PS2
Miška 3 tipke scroll PS/2
za 107500 sit

občutno predrago, ker nima ne grafične in samo 60 GB disk...
sam za navadne kupce ki se ne spoznajo glih na to je lahko ta sistem zanimiv zarat procesorja...

Azrael ::

Znana fora: hud procesor, ostalo pa boh pomagaj... Ni vredno nakupa.

Glede nadgraden poceni mlinčkov samo en primer: Pred časom je nekdo prosil brata kaj naj naredi, ko je v en tak el cheapo komplet vtaknil R9600pro in je stvar zmrzovala v vseh 3D aplikacijah. Ni bilo druge rešitve kot solidna matična (29kSIT ~1/3 cene kompleta) in potem je tudi C2.8GHz lepo zaživel... Napajalnik začuda ni bil problem.

LP
Nekoč je bil Slo-tech.

sid911 ::

pač za prodajalca se lahko na matični več prišpara kot na napajalniku..pa grafična je tudi taka finta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

DominusSLO ::

Ma za v pisarno je dober :P
Word mora laufat za znoret ;))))))))

sid911 ::

samo power point malo šteka...:\

d3n15 ::

Dominus imaš prou za u pisarno je dobr :D

jest10 ::

Še za marsikaj drugega je dober. Jasno igre in zahtevni grafični programi odpadejo.

cekr ::

Gracija;
ta konfiguracija je za tvoje potrebe zelo zelo vredu oz. pretirana. Če pa imaš določena sredstva v namenu vložit v računalnik, jih pa vloži. Če je možno, pri nakupu zahtevaj, da ti namesto cd-rw-ja in DVD-predvajalnika namestijo raje DVD-snemalnik. Nima smisla, da imaš v škatli skoraj zastarele zadeve.

Ne poslušaj predhodnikov o tem, kako je neka komponenta "krap" ?! , ker je za tvoje potrebe grafična kartica čisto premočna. Glede na tvoje potrebe in 32MB rama v sedanji kartici, bi rekel, da še ta, ki jo imaš, presega tvojo uporabo.


Se pa strinjam s predhodniki, da lahko problem s starim računalnikom rešiš že z malo več rama. Za silo bo zadostovalo že 256MB, raje pa dvojno.



Pa še; nekaterim, ki zelo radi uporabljajo besedo "krap":
Malo se zamislite nad uporabo te besede.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sid911 ::

Če je možno, pri nakupu zahtevaj, da ti namesto cd-rw-ja in DVD-predvajalnika namestijo raje DVD-snemalnik

najverjetneje to ne bo možno ker gre za že sestavljeno konfiguracijo, ki se prodaja v trgovini ki ni specializirana za računalnike. moj kolega je kupo v šparu podoben koplet pa mu niti na servisu niso hteli zamenjat cd-rw za dvd-rw..

Malner ::

Cekr: kakor lahko pogledas moje poste jaz raje uporabljam besedo podn

flashek ::

ali to ali to ali
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

d3n15 ::

cool:D :D :D :D

sid911 ::

drugi "ali" je po moje najbolši od teh treh......

flashek ::

je dober pa tut akcija je zelo velika.priliblizno 20k prsparas.sam če bi jst biv na njenem mestu bi vzev tretjega.dokaj ugodna cena pa dokaj dober mašin
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

samo meni toti 120 Gb diski bodejo v oči...razlika v ceni med 120 in 160 je tam nekje 3-4 k (ponekod se dobi 160 Gb ceneje kot drugje 120) tak da res nevem zakaj tolko rivajo te 120 GB v sisteme

flashek ::

jap...sej mene tut kr moti.sam kaj moreš.doplačat pa dobiš 160:))
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

ja, če so ti pripravljeni zamenjat.....

flashek ::

v comtronu so...
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

ja sam kak sm gledo na netu nimajo glih dosti 160 Gb diskov (majo enega SATA)..prej so meli hitachijevega za 23k...sam ko sn ga jas htel kupi ga več niso meli na zalogi (baje....z grafično je tut tak blo pa so mi po petih minutah "naredili" eno)....sam pol sem disk za 21 k kupo na mimovrste....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

flashek ::

možno...sam sem skor 100% da če bi kak dan počaku da ga bi lahk dobli
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

ja saj.....sma men se je bol takrat splačalo da sm drugje kupo....sam za grafično pa sem bil vesel da so mi jo od nekod le privlekli....

flashek ::

aha..lepo
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

pri IPC pa so mi "ustvarili" 512 sdram:D

flashek ::

aja.hehe...
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sid911 ::

ja takrat glih ko je blo skoro nemogoče prit do 512 sdramov....ddr pa mi ne podpira plošča...

sid911 ::

aja še nekaj glede akcijskih PC-jev....obvezno pred nakupom prečekirat sistem...da slučajno nebi v njem bilo nekaj čist tretjega kot v opisu....predvsem pri grafičnah radi pozabljajo Se in LE in ostale "pridevnike"...pa včasih so kak Sempron ponujali kot Athlona..

Lex ::

Bi reku, da tale tut ni lih tak slab:

JAE Butterfly Aurora 4.1

* procesor AMD Sempron 2800+
* osnovna plošča ASUS A7S8x MX s SiS 741GX veznim naborom
AGP 8x, 8x USB 2.0, 10/100 LAN, 6.1 avdio procesor s S/PDIF izhodom, VGA procesor
* 512 MB hitrega DDR 400 pomnilnika
* 160 GB trdi disk, hitrost 7200 obratov/minuto
* DVD±R/RW dvoslojni zapisovalnik
ZAPISUJE TUDI DVOSLOJNE 8,5 GB DVD+R DL MEDIJE
* grafična kartica z Radeon 9550 SE procesorjem, 128 MB
* ohišje midi tower s 350W napajalnikom
* knjiga Moj Prvi PC - vaš vodič po računalniku
* 2 leti garancije
za 121.900SIT.


rečmo da da pol še 5k za matično s kt880naborom, pa 6k za 9550, pa pride vseskp 133k. Glede na to, za kaj bo računalnik rabla se mi zdi tole čis ok. Mam sam 9550ko in mi dela čis ok, tak da ne vidim ka gre enim tolk v nos? NFSU sm lah špilo na 1280*1024 z vsemi detajli in brez motionblura tekoče. :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega bi vi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
301976 (1427) Jan987
»

Kakšno konfiguracijo bi izbrali vi?

Oddelek: Kaj kupiti
61188 (1118) AndrewSmith
»

Kupujem računalnik za dobrih 100.000

Oddelek: Kaj kupiti
441956 (1428) Jan987
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71140 (1041) Roadkill
»

Komentar konfiguracije

Oddelek: Kaj kupiti
51296 (1212) Zheegec

Več podobnih tem