» »

Anketa - je Scientologijo treba prepovedati?

Anketa - je Scientologijo treba prepovedati?

Thomas ::

A - Treba.

B - Ne, ne jih prepovedat.




Da vas nekoliko "nahujskam".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Na podlagi ene proti usmerjene spletne strani, ki lahko podatke predstavlja praktično, kot se avtorju zljubi? Lepo te prosim. Hočem mnogo dejstev, morajo biti preverljiva in hočem čas, da vse preučim in se odločim. Še prej pa hočem dokaze. Ne pa Yet another conspiracy theory. Bom še jaz odprl temo z naslovom: "Je potrebo prepovedati rimokatoliško cerkev?", pa dal en klik na kako stran, ki je obsedena z napakami in zlorabami znotraj le-te zdaj in v preteklosti.
Enkrat se boš mogel sprijaznit z dejstvom, da ne moreš vsega po mili volji (na podlagi mnenja par posameznikov) prepovedovati. Še vedno živimo v demokraciji in za kaj prepovedat rabiš poleg dejstev odobravanje ljudi. Takšna vprašanja pa nimajo smisla...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Timmah ::

C - don't care

Daedalus: "Je potrebo prepovedati rimokatoliško cerkev?"
A - ja treba >:D
donde esta francesca

nosferatoo ::

D - treba je prepovedati vse religije

Thomas ::

No, Nemška zvezna vlada jih (Scientologov) še ni dovolila. Nasprotno, močno jih preganjajo. Po mojem imajo za to dobre razloge, ZDA jih pa (Nemce) neusmiljeno kritizirajo.

Thomas je tokrat na nasprotni strani kot Amerika, vendar se zato sploh ne sekira. Itak je važno edinole kaj je prav.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RealSlimShady ::

begin
if ''Thomas'' == A then ''Daedalus'' == A
else if ''Thomas'' == B then ''Daedalus'' == B
end

svoboda veroizpovedi ?!

Thomas ::

> Takšna vprašanja pa nimajo smisla...

Da me kdo patronizira, ima pa še manj smisla. In, oja, taka vprašanja imajo smisel (in odziv).
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

RealSlimShady je pa nepismen, ali pa vsaj slabo programira.

Iz priloženega (sam je priložil) razvidno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Nisem te imel namena patronizirati. Je pa res, da sem slabo utemeljil trditev. Še enkrat - dokler nimaš na voljo več podatkov, takšna vprašanja niso smiselna. Ko se pa enkrat ugotovi stanje, se pa je seveda smiselno vprašati, kaj zdaj. Očitno veš več o tem, ker si si (nam) postavil vprašanje. Torej, linke prosim:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Double_J ::

No, eden nej razoži kaj je sploh ta zadeva. Ker se mi skor ne ljubi iskat, ker sem prepričan, da je to ena tistih zadev, ki v zadnjem času rastejo kot gobice na dežju.
Dve šivanki...

Thomas ::

Med nama rečeno je to tkole. Ena verska sekta, optimizirana na pridobivanje denarnih sredstev. Znana po tem, da se sodno spravi na vsakogar, ki jih preveč kritizira.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Metanje denarja na kup je bad... Ce to pocne nekdo, ki niti ne ve zakaj to pocne, je se bolj bad.... Ce je to po vrhu vsega se neka new-age stvar, je se bolj bad...

Prepovedat jih? Hm, ne, potem lahko prepovemo vse... Jih je pa treba drzat v okviru za vse ostale veljavnih zakonov.

Avalonis ::

Tukaj imaš boljšo stran LINK, kot jo je Thomas ponudil.

In ja, Scientologija je ena izmed tistih redkih ver, ki izkorišča svoj status religije v zelo sumljive namene.

En podobna njej je sekta Moon. Sami prebrisanci.

||_^_|| ::

Avalonis: hm..prej bi rekel da je scientologija ena izmed tiste večine ver ki izkorišča svoj status religije v zelo sumljive namene.

Daedalus ::

Sicer pa nevem, zakaj bi prepovedovali vere... Jaz dosti raje širim ateizem okoli, pa čeprav marsikdo tega ne odobrava;)

Kaj se pa scientologije tiče - če počnejo kaj nezakonitega, kje sta policija in sodstvo? Če bi se zvedelo za domnenvno nečedne posle, bi to lahko pomenilo začetek konca še ene sekte...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

RealSlimShady ::

V odgovor anketa - Je nedelovanje programov posledica :
A - slabih (oz. napacnih) interpretov
B - slabo napisanih programov

...prejsnji 'programcek' je bil sicer bolj kot joke. No pa pustiva to...

Hotel sem samo povedati, da je tako v Sloveniji, kot še marsikje drugje po svetu, Scientološka cerkev registrirana kot verska skupnost. In kot taka formalno enaka ostalim, tudi npr. omenjeni rimokatoliški. Ce se gremo prepovedovanje ver, potem prepovejmo vse. Ali pa nobene.
Ne vem kaj pridobimo, ce prepovemo eno 'sekto'. Sedanji clani se se vedno lahko zdruzujejo v okviru civilne druzbe. Ali moramo potem prepovedati svobodo zdruzevanja ? Kakorkoli ze s prepovedjo le izgubimo tako nekatere temeljne clovekove pravice in svoboscine kot tudi del demokracije.

...ce pa neka verska skupnost posega v interese druzbe - ti skodljivi posegi morajo biti opredeljeni in oblikovani vnaprej kot kazniva dejanja ali prekrski. Ce lahko ta verska skupnost to izrablja pomeni le, da ti interesi niso dovolj (oz. dovolj natancno) formulirani v (npr. kazenskem) zakonu. Kljuc resitve je sprejem boljsega zakona in ne enostranska prepoved obstoja neke skupnosti.

Thomas ::

Potem si na strani Amerike, ki kritizira Nemčijo - v tem primeru?

Tudi Nemci jim ne bi smeli povzročati takih težav, pač pa bi jim morali dovoliti svobodno delovanje?

Uredu. To je pač tvoj odkovor na vprašanje ankete.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RealSlimShady ::

Mislis mene ? Jaz nisem na nikogarsnji strani. Ne maram delitev tipa Amerika bad - Nemcija good oz. obratno.
Niti ne poznam konkretne situacije o kateri govoris. Predvidevam pa, da nimajo vse drzave enako urejenega zakona o polozaju verskih skupnosti (vs.). S taksnim zakonom recimo drzave razmejijo (posvetno) delovanje drzave in verskih skupnosti. Pac nekatere drzave lahko dovoljujejo (ne)locitev drzave od vs.,pridobitno dejavnost vs. oz. razlicne nacine financiranja kar pa druge drzave prepovedujejo. V skladu s takim zakonom lahko pac drzava OMEJI delovanje vs ker le to nasprotuje njenemu notranjemu pravu. Po moje s tem ni omejena svoboda izpovedi vere posameznikom. A kot pravim ne poznam konkretne situacije Amerika proti Nemciji.

PS. Pa se to. Kako ima to urejena Nemcija je stvar Nemcije in Scientoloske cerkve v Nemciji. Ne vem zakaj bi se neka 3. drzava morala vmesavati v to.

Thomas ::

Pojma nimaš. Sam praviš.

Ne glede na to imaš neko mnenje.

Tudi to je nekaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RealSlimShady ::

Imas prav da o konkretni situaciji nimam pojma. Sem le 'odgovoril na anketo'.
Imeti svoje mnenje o stvari je zame najvec vredno, ne pa le ponavljanje nekih stalisc ki jih postavijo politiki.

Sicer pa ti sam se nisi odgovoril na svojo anketo in in povedal zakaj ti mislis tako!

OwcA ::

B, ampak samo za to, ker ne prepovedujemo tudi ostalih organizacij, ki kopičijo moč (in sredstva). Kjer ne delujejo v skladu z zakonom jih je jasno potrebno preganjati, kaj več pa, samo zato ker so religija, ne.

Skrivne ali vsaj zelo zaprte organizacije so od nekdaj burile duhove, njhi preganjajne pa je bilo vedno odvisno od tega kdo je bil na oblasti. Edino kar je tu morda neugodno je tesna povezanost z religijo. A neugodno samo iz tega stališča, da kakšen tak primer lahko postane povod za celo vrsto verskih preganjanj, drugače si upam trditi, da je clo dobro. Ljudem odpira oči, da je tudi cerkev (kot institucija) le še en način legitimizacije oblasti.
Izrazitev usmeritev scientologije v nabiranje denarja in znanstveno fantastiko (v tem oziru je precej blizu ostalim New-Age zadevšćinam) je samo odsev "ciljne publike", kaj bolj "hudobni" samo zavoljo tega niso.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred islamom preveč "radikalna" za Obamo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7410217 (8695) Blisk
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112318 (10597) ABX
»

RKC : Država (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10915825 (15825) Daedalus
»

Muftija ovaden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1067029 (5659) Mercier

Več podobnih tem