» »

Gigabyte 7N400Pro2 DA ali NE

Gigabyte 7N400Pro2 DA ali NE

OmaDesala ::

Ima kdo osnovno plosco Gigabyte 7N400Pro2? Zanima me kako se kaj obnese (zanima me stabilnost, kvaliteta zvoka in ne njene OC sposobnosti). Predvsem me zuli ce se da na IDE 3 in 4 obesiti non-raid konfiguracijo (ultra) HDD in kaksne so performanse take konfiguracije - imam 6 IDE enot za prikjucit, zato mi klasicna dva IDE prikljucka ne ustrezata. Ali naj raje vzamem Epox 8RDA+ (ali 8RDA3+ ali celo Abit NF7) ter poseben IDE kontroler?

Ce kdo ve slabosti Gigabyte 7N400Pro2 naj jih prosim nasteje.

deco16 ::

Hm jaz ti jo lohko povem kar takoj eno, sm se hotu tud jaz odločit za to plato a sm se hitro premislil saj takorečeno z gigabyte ne moreš navivat!!!:(

Gapi ::

Slabosti: jih ni če ne navijaš
Prednosti: Ma dost placa za ide naprave :) Zvočna je tko tko. Mrežna je gigabitna.
No person is rich enough,to buy back his past.

kajzer ::

Tut navijat se da. CPU voltažo lahko povečaš za 10%, če pa rabiš več pa nardiš enostaven mod na procu oz. plati. Stabilna pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Caligula ::

Zaradi cene se najboljs splaca Epox, ki se tud bolje navija. Vprasanje pa je kake prikljucjke bi ti rad in ce jih Epox ima.
Gigabyte Nforce 2 plate pa so obicajno brezvezno precenjene.

pazduha ::

:D Plata je kr ql. Sam sem sicer bolj pripadnik Asusa, vendar mi je tudi ta Pro2 dobro sluzila nekaj casa. Ce ne nameravas navijat, definitivno menjaj aktivno hlajenje northbridga za pasivno, da ne bo trusca po tvoji gajbici prevec.

IDE RAID deluje zelo dobro, nisem imel nobenih problemov z njim. V navadnem nacinu IDE ga niti nisem poganjal, vendar predvidevam da deluje lahko kvecjemu se boljse kot pa RAID. Zvok ni nic posebnga, je pa ok. Kljub temu da pravijo da se ne da navijat, sem jo lahko z zaklenjenim Bartonom 2.8 in pasivnim hlajenjem na northbridgu (mimogrede omenjam se da nimam veliko izkusenj z navijanjem) in malim dvigom voltaze spravil na FSB 190. Pri FSB 200 se je racunalnik samo prebil mimo biosa, v OS pa ni prisel.

Edine probleme sem imel s S-ATA diski. Kaj je bilo krivo ne vem in niti nocem vec vedeti. Sem presedlal nazaj na ATA:)

mili ::

Tudi sam imam to plato, skoraj leto in lepo deluje tudi z sata diskom. Motijo me le občasni piski.

LP

misso ::

Dones sp sprobal če ti prepozna enote na IDE 3 in 4 in mi je preoznalo cd-rom enoto drugega nism sprobaval, Na IDE 3 in 4 lahko obesiš do 4 enote.
Ža navijat je pa tako AMD 2500 mi pride v windowse navit na 2410 kej več ne.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za AMD je

Oddelek: Kaj kupiti
382334 (1182) ČIP 008
»

EPOX RDA3+ VS ASUS A7N8X E-DELUXE VS GIGABYTE 7NNXP

Oddelek: Kaj kupiti
201069 (783) Dragi
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930353 (16948) Jaffa
»

Matična plošča za AMD!

Oddelek: Kaj kupiti
371518 (935) Fury
»

4 x IDE Master

Oddelek: Strojna oprema
81178 (1011) totimato

Več podobnih tem