» »

Hud problem s particijami na disku

Hud problem s particijami na disku

Bug ::

Pozdravljeni...

Imam en res hud problem z paticijami na disku...
Zadeva je taksna...zamenjal sem plato in nalozil na en disk (IBM IC60..) na novo winse XP Pro.... ko pa sem priklopil disk WD 250 JD na katerem imam 4 particije so mi winsi javili samo eno neformatirano particijo velikosti 128GB in preostanek velikosti 105 GB kot unallocated...???!!!:O :O
Jaz pa sem imel 4 particije: 2 x 100 GB, 1 x 10GB in 1 x 20GB
Zelo zelo me je strah ker sem imel na eni particiji zelo pomembne osebne podatke sedaj pa ne vem kaj naj storim....
Na se eni drugi particiji pa sem imel veliko glasbe in ubil bi se ce bi mi se se to zbrisalo...:(
Sem se probal pogledati s Partition magicom in on mi javi, da imam eno particijo in je kot, da bi bil ena particija vendar je v rumenem okvirju (v legendi to pomeni neka "other" particija)...pa se BAD mi napise v okvirju....
Disk ni poskodovan...dela drugace v redu...

Najlepse naprosam ce imate kaksno idejo, kaj bi lahko slo narobe in kako to resiti, ker sem res v paniki....:O :O

Lp,
Bug

Bug ::

Aja...se to... z Partition Info programom mi je javil naslednje napake:

Error #108: Partition didn't end on cylinder boundary.
ucEndHead expected to be 239, not 160.
Error #108: Partition didn't end on cylinder boundary.
ucEndSector expected to be 63, not 15.
Error #120: Logical Drive chain extends toward start of drive.

Lp,
Bug

Primoz78 ::

Mislim, da je bil ta problem ze omenjen...tudi na straneh spletnih trgovin kjer prodajajo te diske...na mimovrste. Drgac pa da ne bos iskal...probi BIOS osnovne plosce updejtat in problem "naj bi" bil resen...Upam, da sem pomagal...

Lp Primoz

T(he) Boss ::

Hmm, totih 127 giga me zelo spomija na tisto magicno mejo, ko so imele neke plosce probleme z zaznavanje diskov. Glede na to, da imas novo plato pa se mi to zdi zelo cudno. Meni je tudi izginila particija in so mi winsi napisali, da je neparcioniran prostor, podatke sem resil z Restorerom 2000 pro.

Bug ::

T(he) Boss: vse podatke si uspel resiti s tem programom? kak je www do njihove strani?
Aja, disk je na SATA vodilu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

Ciho ::

Kakšne vrste particij pa imaš na drugem disku?

T(he) Boss ::

Link Vse sem uspel resit. Tezava je samo v tem, da to kar lahko DLjas iz njihove strani je demo verzija in lahko recoveras najvec 64k podatkov naenkrat. Zadevo je potrebno registrirat oz. vpisat kljuc

Bug ::

Ciho: na tem disku, ki mi dela probleme so bile vse particije napravljene kot primarne.... ta disk sem naknadno vstavil v PeCe...
Mislis, da bi to lahko bil problem? Morale bi to biti logicne particije?

Lp,
Bug

Ciho ::

Hja, če jest kej prov vem, maš lahko tri primarne, četrta je extended, v kateri delaš logične. Tko nekak, po moje da Winsi ne znajo delat z diski z toliko primarnimi. Mogoče poizkusi z Linuxom...

Bug ::

Pozdravljeni...

Nabavil sem si program, ki mi ga je T(he) Boss priporocil in je po kar dolgotrajnem skeniranju nasel vse podatke...
Sedaj pa, T(he) Boss, imam se eno vprasanje: kolko sem opazil, da program tudi najde nekatere zbrisane podatke - ti so oznaceni tako, da je mapa prekrizana z rdecim krizcem, ali je to tako? In se eno prasanje, kako hiter je ta program glede restoranja?

Lp,
Bug

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

T(he) Boss ::

:\ Kaj se tice izrisanih podatkov ne bi vedel, jaz sem mislil, da so tisti ko imajo rdeki krizec podatki, ki jih ne more recover-at. Kaj se pa hitrosti tice, pa ko enkrat najde podatke potem deluje kot da bi snemal podatke iz diska na disk (torej zelo hitro), vsaj pri meni. Problem pa je v tem (verjetno tudi pri tebi, glede na to, da imas 250g disk), da mores podatke iz tega diska presnet, disk sformatirat, ter sele potem nazaj skopirat. Jaz sem imel 60g podatkov in sem imel probleme z prostorom

Bug ::

Pozdravljeni...

huh..zadnjica mi plese od srece :)) ...Restorer lepo dela.... kar se tice precrtanih map so to kao podmape drugih map...to naredi program ko skenira disk....
T(he) Boss: ja..mas prav z prostorom...ne vem kam bom skopiral vse podatke...za tiste najnujnejse imam plac za ostale pa sem ze klical okoli kolege da mi posodijo kaksen 200 GB disk:D moj drugi WD 250 pa ima tudi premalo placa...
huh..vendar..se bom ze za to nekako znasel...hvala bogu, da so podatki reseni...

Hvala lepa vsem pomagajocim...

Lp,
Bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710743 (9885) uporabniik
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478839 (8051) Icematxyz
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784604 (3586) Dejk0
»

Obnovitev particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61748 (1679) jupi
»

Rabim podatke z mojega diska nujno

Oddelek: Strojna oprema
121187 (981) Ch4N93

Več podobnih tem