» »

4 x IDE Master

4 x IDE Master

totimato ::

Pri raziskovanju Gigabytove GA-8PE667 plate:
Na tej strani je besedilo:

Promise RAID + ATA 133 IDE Controller:
Supports RAID 0(Striping) or RAID 1(Mirroring) function, through GIGABYTE outstanding smart-bios technology, GA-8PE667 Ultra 2 provides additional two IDE UDMA ATA-133/100 connectors that support not only HDD but also other ATAPI devices such as CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW and DVD-RAM.


Če pravilno razumem, lahko s to plato dosežem, da imam 4 master IDE enote (recimo 2 diska in dva CD roma vse na master) brez RAID polja, seveda. Potemtakem, je to 8 samostojnih IDE enot - 4 master in 4 slave.

To zadevščino sem zasledil samo na Gigabytovih ploščah, kako to, da tudi ostali ne ponujajo takšnih bonbončkov?
Ali se motim? Imajo tudi ostale plate, ki imajo RAID takšno možnost? Ima katera MSIjeva tudi to?
Na njihovi strani nikjer ne piše...

Hvala za razsvetlitev,

totimato

zigadr ::

Vse plate, ki imajo HighPoint RAID kontroler (npr. Abit, Epox) imajo tako kot Gigabyte, ne vem pa kako je s tistimi, ki imajo Promise RAID kontroler (npr. Asus), vendar mislim, da je enako, tako da ta Gigabytov "bonbonček" ni nič posebnega.

totimato ::

Aha, to pomeni, da ker se prej nisem zanimal za RAID tega pač nisem vedel.

Če želim, 4 x master, moram na plati imeti takšen RAID kontroler.

Najlepša hvala za informacijo!

lp

totimato

Yohan del Sud ::

Je več rešitev, vgrajeni RAID je najenostavnejša, recimo.

Druga je dokup dodatne IDE kartice npr...

Sicer pa ne vem, koliko je sploh omejitev za priključke, če obstaja, ali je to odvisno samo od prostora...

totimato ::

Hja, dodatna IDE kartica... je to pametno?

Enkrat sem imel slabe izkušnje s tem - res da v davnih časih 486tk, ampak vseeno - takrat mi je prihajalo celo do izgub podatkov med kopiranjem med dvema diskoma. Nikakor tega ne morem pozabiti.

Na mojo žalost sem to opcijo (RAID, ki ni raid) videl samo na pentium platah in ne na AMD...

Pravzaprav iščem varianto, kako bi na računalnik obesil 6 enot: 3 diski, CD rom, pekač in DVD.
lp

totimato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

schurda ::

Sej ti je bilo že zgoraj povedano: Na plošči (recimo jaz imam Abit KR7A-raid) je lahko 8 IDE pogonov. Kanala IDE3 in IDE4 pa seveda lahko pretvoriš v RAID, ni pa nujno, lahko delujeta kot navadna IDE. Diske lahko daš kamorkoli, se pravi 8 komadov, ATApi enote: CD-je pa samo na kanala IDE1 in 2, se pravi največ 4 enote. Verjetno je pri tebi isto, če ne še boljše, kot pravijo tvoji podatki. Se pravi, da tvojih 6 enot nikakor ni problem. Problem je samo, če imaš plac v kišti.

Jaz imam recimo na IDE3 in 4 oba diska master, na IDE1 in 2 pa oba CD-roma slave. Stvar okusa.

Aja, zakaj se splača dat diska na IDE 3 in 4. ATA 133, 1 in 2 sta ATA 100.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

totimato ::

Ja, ja, saj sem skapiral, hvala za informacije :)

Želel sem samo povedati zakaj se zanimam za RAID, če ne mislim imeti RAID polja...

Res pa je, da me zanima, če je možno to na Promise RAID - kot zgoraj povedano, ni problema na HighPpoint RAID.
Vprašujem zato, ker MISjeve AMD plate imajo samo Promise RAID kontrolerje.

Ima kdo Promise RAID na plati in lahko pove svoje izkušnje?

Lep pozdrav!

totimato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()

Lucio ::

Pa dobro kaj še zdej nisi skapiral da vse plate ki imajo RAID lahko delujejo kanali IDE3 in IDE4 kot navadni IDE kontroler ali pa v raid polju. In to velja za VSE!!!

totimato ::

Za tiste, ki uporabljajo "kaj še nisi skapiral" v svojih postih:

antitrust je napisal: "Vse plate, ki imajo HighPoint RAID kontroler (npr. Abit, Epox) imajo tako kot Gigabyte, ne vem pa kako je s tistimi, ki imajo Promise RAID kontroler "

Jaz vprašujem, če ima kdo Promise kontroler, da bi lahko to potrdil.

Namesto INTELIGENTNEGA odgovora pa mi (očitno zafrustrirani) otroci pravijo da nočem skapirat...

Ali ti ne moreš skapirati, da hočem da bi nekdo napisal "jaz imam Promise, ja je sprobano", če pa ga nimaš, pa bodi tiho.

Če bi sedaj lahko zaklenil to temo, bi jo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413688 (9292) matrix2
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1243) nazz78
»

Kaj lahko dam na raid konroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
61000 (824) Bahula
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91499 (1202) Pizzicato
»

RAID 0 In velikosti diskov

Oddelek: Strojna oprema
81328 (1167) Kriko

Več podobnih tem