» »

2 zvočni na 1x

2 zvočni na 1x

sesko2 ::

Nism nikjer teg zasledil,sm neka vprasanja sam nobenga konkretnga odgovora.
Js mam dve zvocni eno creative audigy 2 zs drugo mam pa ze na maticni plosci.No in js bi rad na enkrat laufu obe,da bi isto spilale.Na eno bi mel prkloplene 7.1 zvocnike v moji sobi na drugo pa TV v drugi sobi.A se to da nardit pa ce se da ce mi lahk mal napisete kok.
se ze vnaprej zahvaljujem za odgovore

lp

SisQ ::

Bok!

To tudi mene zanima. Imam namreč isto situacijo, celo isto zvočno. Jaz imam trenutno namem priklopit dvojne zvočnike na eno zvočno, čeprav me zanima če bi lahko imel vsak komplet zvočnikov na svojo zvočno.
Če ima kdo tako naj napiše kakšno mnenje.


kucy ::

Imam podobno zeljo, laufat dve zvocni na enkrat. Eno(Onboard Realtek AC'97) za Skype in drugo(PCI Live! 5.1) za ostale zadeve.
On Board zvocna deluje samo takrat, ko dam PCI kartico fizicno ven , drugace jo povozi. Ali je to problem zaradi IRQ-jev ali pac zaradi nekompatibilnosti, ne vem.
Ima kdo resitev ali predlog?

zee ::

v Linuxu vem, da bi šlo, za Windowse pa mislim, da ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KraP ::

Dve zvocni morata delat bp, se sam sem imel pred kratkim.Da bi predvajali enak zvok nevem,jaz sem imel na eni crystalplayer na eni pa winamp,team speak,...
Program mora imet na izbiro audio device drugac bo on predvajal vedno na default device.

LP KraP

jRk0 ::

Jaz mam dve zvocni, eno onboard, eno live 5.1. Na live-u sem mel 5.1 sistem, na onboard pa slusalke z mikrofonom. Na defult je nastaljena onboard, pol pa v winampu in bsplayerju izberes live, da predvaja zvok na zvocnike. Zdaj, iz obeh isto ven dobit ne vem ce gre. Lahko pa 2x winamp zazenes pa si drugic izberes drugo zvocno, pa ob cistem casu muziko vklopis :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Tilen007 ::

winampa-a ne morš 2x zagnat... v bistvu lahko, prvič ko ga zaženeš se odpre, drugič pa samo preklopi na prvega... torej imaš zmeraj samo en winamp zagnan...

edin če je kje kakšna nastavitev, za katero ne vem.. če je, ignoriraj zgornje :))

jRk0 ::

lahko ga kolkokrat hoces zazenes =) obkljukas allow multiple instances
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

kucy ::

Ampak meni ne delata obe zvocni hkrati. Ce mam vkljuceni obe dela samo Live 5.1. Ce disable-am live 5.1 driver ne dela nobena kartica. Ce dam Live kartico ven iz PC-ja dela Onboard Realtek ALC850.
Odinstaliram Live driverje in vstavim Live kartico nazaj. Ob zagonu winsov, se preden se avtomaticno instalirajo driverji, o Realteku ni vec duha ne sluha.

Dr_M ::

ja obe na 1x res ne delata. delata samo v takih programih, kjer lahko izbiras izvor zvoka.

npr v winsih mas nastavljena na zvocno 1, npr v. winampu pa zvocno 2. tako kot so rekl ze pred mano. pa ne gre. kolikor vem,isti signal ne more it cez obe na1x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zaejec ::

to, da ne mores veckrat zalaufat winampa je bullshit :) kako se ga, je opisal jRk0.

da bi pa uporabu obe zvocni naenkrat, tako, da bi program na obe "posiljal" zvok ne vem, lahko pa probas z manjsim "trikom" pa porocaj. line-out "primarne" kartice povezi z line-inom "sekundarne". ce line-out uporabljas kot izhod za zvocnike pa uporabi razdelilec ki stane v bigbangu/bofu manj kot 1000sit. upam, da ti uspe :)

kucy ::

Jaz imam problem pri zaznavanju onboard zvocne kartice Realtek. Jaz nimam opcije izbiranja med dvema zvocnima karticama v Winampu ker mi zazna samo Creative 5.1 kartico - enako kot v Control Panel-u.

AndrewSmith ::

Ce mas v biosu za onboard nastavljeno na auto,je mogoce to krivo.
Verjetno ti sistem zazna live kartico in pol onboard izklopi ker
je na auto.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Gwanaroth ::

Najprej omogoči zvočno v biosu, jo instaliraj v winsih, šele nato vtakni tadrugo (Creative) in jo instaliraj. Tako mislim, da bi moglo it.
Lights often keep secret hypnosis..

kucy ::

CARI, dela!!! Res je, kriva je bila auto nastavitev pri Audio codek interface!
Najlepsa hvala za pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kucy ()

Tilen007 ::

@zaejec
včasih je treba tud mal bullshita napisat, da veš da nimaš prov :D

Dr Evil ::

Pri delovanju več zvočnih kartic hkrati je potrebno nastavit za vsako posebej program(mp3 player,bsplayer itd) tako,da ena dela recimo na directsound,druga na waveout,tretja pa recimo kernel streaming.

Lahko spreminjate tudi v sound devices,ampak te vam špila samo ena.

beatdirector ::

Evo še en se je najdu z istim problemom.
Kaj pa nardiš če v biosu lahko nastaviš samo auto ali off?
MUSIC MATTERS

SaXsIm ::

če bi ti rad imel dvakrat isti signal, si nabavi razdelilec. Ne rabiš za to dveh zvočnih
SaXsIm

juhartg ::

Jst imam tudi probleme glede dveh zvočni kartici. Namreč ena je integrirana na plati (8kanalna), druga je pa od Creative Sound blaster 128. Problem je ta, da v biosih nimam izbire, da bi za zvočno lahko nastavu "ENABLE", ker je možnost samo "AUTO" ter "DISABLED". Ko sem namestil drajverje za prvo zvočno je ta normalo delovala. Ko pa sem vgradil še drugo, inštalacija je normalno potekala. vendar v nastavitvah ni blo zaznana. Če pa na plati onemogočim zvočno, tadruga še vedn ne dela. (ni pokvarjena)!

Ali mogoč obstaja, ker imam na plati 8 kanalno, da bi nekak loču kanale, pa npr. uporablu en del za winamp drugo pa za skype.

Ali bi bila rešitev dve enaki zvočni kartici?

hvala, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 zvocni kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
121064 (933) Urc
»

Winamp in 5.1 zvok:(

Oddelek: Zvok in slika
111728 (1532) Duke Nukem
»

Katera zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
101018 (868) kikicar
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597896 (6691) matjash
»

dve zvočni kartici obenem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192145 (1836) kokoon

Več podobnih tem