» »

2 zvocni kartici

2 zvocni kartici

Aton ::

Zanima me ali je mogoce da imam v racunalniku integrirano zvocno kartico ki bi jo uporabljal samo za slusalke in mikrofon in pa se eno dodatno zvocno kartico na katero pa bi bili prikljuceni zvocniki 5.1
Ce je izvedljivo me se zanima kako to naredit ker men noce zvocne sploh zaznat

Uporabljam winxp sp2
maticna je asusova z nforce 4 cipovjem zvocna je pa gor od nvidie
tadrugo zvocno mam pa od geniusa

Goldee ::

Če imaš v sistemu dve zvočni (PCI + integrirana na plošči), potem moraš integrirano onemogočiti. To pa nastaviš v BIOS-u. Mal pobrskaj po nastavitvah...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Aton ::

jaja to znam to ni problema sam jst bi vseen uporablo 2 zvocni kartici me zanima a se to da al ne?!?

Goldee ::

To pa ne vem. Ampak pomojem bi prihajalo do sporov med karticama.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

5er--> ::

Čisto komot dela tudi z žnj karticami. Nobenih sporov whatever.

5er--> ::

Če ti pa kartice ne zazna poglej v device manager-ja, če je kakšna neznana/nedelujoča naprava na seznamu, verjetno je to tvoja kartica, in ji daj driverje. Lahko pa tudi probaš menjat PCI mesto, če matična sploh ne zazna nove strojne opreme.

M323SBA ::

Pri meni se dve zvočni že tepeta med sabo. ;)

bosmla ::

Jaz mam v bios-u nastavljeno integrirano na AUTO in zadeva dobro laufa :)

Aton ::

Ok sm probo z dvojnimi gonilniki. Zvocni se med sabo tak stepeta da mi racunalnik enostavno zresetira in ko se prizge nazaj je seveda brez gonilnikov z critical error. zgleda da nic ne bo z mojima dvema zvocnima karticama ...;(

Goldee ::

5er-->
Kako maš pa ti potem nastavljeno? Katera je master, katera slave (ali kako jih maš določene)?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

`ripper` ::

samo v vednost in ravnanje...

marsikatera plata ima nastiman bios tako, da ko vtaknes not drugo audio kartico, se onboard onemogoci in se lahko samo slikas. Velika vecina ma funkcijo auto, se pravi da zaznava se druge, ce je ni, se vklopi, ce je, se izklopi, nekatere pa imajo poleg te opcije se moznost stalnega delovanja neglede na to, ali PCI kartica je ali ne.

Drugo je to, da bos pomoje v winsih bolj tezko nastavil tako, da ti bo mal spilalo na slusalke, mal pa na zvocnike, ker pac XPji si vzamejo privzeto napravo za predvajanje zvoka in potem se zvok predvaja na tisti kartici. Ce bi rad oboje, bos moral skos preklaplat v nastavitvah zvoka. Kako je to reseno v Visti, ne vem, nisem se mel moznosti sterstirat taki drobnarij.
Drgac mam pa jest zadevo reseno na sledeci nacin:
uporabljam onboard zvoco in sem od ohisja aux izhode zvezal na pine na plati in ko rabim zvok pa da ne zbudim cele hise, enostavno vtaknem slusalke v ohisje spredaj, zvocnike utisam in nataknem glusnike na glavo =)

P.S.: Edit je bil typo
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: `ripper` ()

5er--> ::

Kartici sta no3, eni določiš da naj bo default za windowse, za drugo moreš pa v programu (Winamp,Bsplayer, kakšna igra...) določit da naj pošilja audio na drugo zvočno.
`ripper` je vse povedal.

Urc ::

Jst pa zadevo rešim tako da kupim rezdeliuc in potem imam lahko prikloplene slušalke in zvočnike na isti izhod, samo v nastavitvah potem določim da uporabljam 5.1 zvočnike ali pa slušalke.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
411959 (1008) Han
»

2 zvočni kartici naenkrat?

Oddelek: Zvok in slika
91087 (1005) ql1max
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222835 (2331) ArchNem
»

2 zvočni na 1x

Oddelek: Zvok in slika
191363 (996) juhartg
»

dve zvočni kartici obenem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192145 (1836) kokoon

Več podobnih tem