» »

Konfiguracija level one routerja (4 port)?

Konfiguracija level one routerja (4 port)?

Dr X ::

Pozdravljeni!:D

Imam dve težavi s konfiguracijo level one routerja.;(

1. Ne deluje mi virtual server in me zanima, če je kakšna fora za to nastavitev. Računalniku za katerega želim uporabljati virtual server sem dal statičen ip (v omrežju) in potem sem ta računalnik (ip) dodal na listo virtual serverja ter definiral obakrat port 80 (za http dostop. Zanima pa me, če ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo lahko narobe. Mogoče je pomembno tudi to, najprej sem imel edimax router in mi je to z zgornjimi nastavitvami delovala, vendar pa sem ga moral zamenjati (dobil sem že 2 nova routerja) in pri obeh mi ni uspelo vsposobiti virtual serverja. :(

2. Druga težava pa je v tem, da imam dinamični ip naslov na siolu, ter se mi tako povezava vsak dan prekine, da se mi zamenja ip. Router pa na žalost ne zazna, da je bila povezava prekinjena s strani siola in misli, da je še povezan, tako pa se moram vsak dan povezat na router in iz načina povezave "continuous" preklopit na način "manual" ter tako prekinit povezavo in znova vzpostavit. Težava pa ne bi bila takšna če bi dostopal do interneta samo jast, tako pa do interneta preko routerja dostopa še par drugih računalnikov, ki se tako nebi mogli povezat na internet če ne bi bilo mene, da bi vsak dan vzpostavil povezavo. :(

Res upam, da mi bo kdo lahko pomagal. Drugače pa se vam že v naprej zahvaljujem za morebiten, težko prilakovan, odgovor. :D
Nič ni nemogoče.

overman ::

Lahko ti povem kako resis drugo tezavo: zahtevas staticni ip. Gres na siol servisne strani, se prijavis in tam imas formular za zahtevo po staticnem ip. Izpolni (samo stevilko tekocega racuna ter uporabnisko ime)...kot razlog napises "dostop do racunalnika iz oddaljene lokacije", sprintas, ter posljes po faksu na telefonsko stevilko, ki pise na formularju. Na drug dan dobis e-mail z tvojo fiksno ip adreso. Ne rabis imet firme ali karkoli, ker sem jaz dijak pa sem pridobil fiksni ip prav po tem postopku......takoj na drug dan, ko sem poslal faks:) Upam, da sem ti pomagal:)

lep pozdrav

PS: mislim da imam enak router (1405tx), ter imam problem, da mi eMule, p2p, ... dela strasno pocasi....a se ti kaj sanja?

Dr X ::

Virtual server mi je že ratal zrihtat, zdej čakam samo še na vaše predloge za rešitev problema z dinamičnim IP naslovom. (p.s. Vem, da ti SiOL omogoča statičen IP, vendar pa se meni zdi bolje dinamičen -> si za kanček bolj varen pred vdori.) :D

Pa še odgovor overman-u: Probaj si forwerdat porte za eMule in ostale P2P programe. Drugače pa naj ti še povem, da so routerji zlo občutljivi na preveliko povezav na enega uporabnika, kot se to zgodi pri eMule. Kot posledica tega pa je, da se lahko srečaš s kakšnim prijaznim opozorilom kot je npr. "network down".:D
Nič ni nemogoče.

Roadracer ::

No tudi jaz sem bil nekoč uporabnik tega routerja 1405TX in dobil kar nekaj sivih las! Dr X predlagam ti eno stvar! Router poveži kot switch (to pomen da prklopš linijo od modema kar v izhod) in se z vsakim računalnikom poveži samostojno! to deluje samo pri dinamičnemu IPju ker potem vsak računalnik dobi svoj zunanji IP, kot bi bili priklopljeni vsak na svoj adsl! Druga možnost kako se znebiti prijaznih opozoril pa je princip ki sva ga s kolegom uporabila in sicer nakup stare kište kamor naložiš namesnsko programsko opremo (prav zato namenjen Linux Clark Connect ali kej podobnega) in potem potegneš samo še kabel do switcha in delalo bo BP, ampak ta varjanta je bolj namenjena za tiste ki imajo statični IP!:D
2FAST4U

Dzonson ::

meni ta router prav lepo dela na dinamicnem IP-ju, je pa res da imam verzijo V2, ti pa verjetno V3. V3 ima nekaj malih problemov, ki pa se jih da resit z novim firmware:

http://www.level1.com/drivers/drivers_f...

probat ni greh

Dr X ::

Še neki me zanima, ker port bi moral odpret na računalniku, da bi lahko router pobral dol uro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329002 (29458) ignats
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233622 (3023) Caligula
»

Prekinjanje ADSL povezave

Oddelek: Omrežja in internet
91895 (1573) cajac
»

resitev: Kako nastavit router

Oddelek: Omrežja in internet
162999 (2693) nicjasno
»

sesuvanje mreže (router)

Oddelek: Pomoč in nasveti
352802 (1787) motorist

Več podobnih tem