» »

Brum pri PC--->Hi-Fi

Brum pri PC--->Hi-Fi

GregiB ::

Pozdravljeni...
imam problem, namreč, ko povežem PC iz zvočne kartice na ojačevalec, dobim na Hi-Fi zvočnikih obupen brum... Če iz ojačevalca izklopim kabelsko anteno, potem je brum precej manjši, a se kljub temu ne da poslušat... Ima kdo rešitev za ne preveč veščega uporabnika (no... kar se elektronike tiče)?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

samoj ::

Ali imaš napravi (PC in HIFI) priklopljeni na isti vtikač/podaljšek? Če nimaš, probaj to.

sash ::

imaš morda interconect kabel med računalnikom in HI-FI-jem speljan zraven kakega napajalnega ali antenskega kabla ? - Če ja potem ga napelji drugače.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

kmetsoft ::

ne, jebeš to. to se je tudi meni enkrat zgodilo. zadevo poskusi rešiti tako, da zvežeš z žico ohišje pcja ter ohišje ojačevalca (če je plastičen, priklopi zadevo na maso pri činču)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetsoft ()

vander ::

Bom kar tukaj nadaljeval.Če imam na isti vtičnici priklopljna Pc in Hi-Fi bruma ni, če pa na različnih, brni kot za stavo, ne glede kje imam speljane kable. Kaj priporočate ?

BluPhenix ::

Da ju imaš na isti vtičnici?

Ali pa da enemu ločiš ozemljitev.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

vander ::

A lahko poveš, kako misliš, da enemu ločiš ozemljitev.

TESKAn ::

V vtičnici izoliraš 'uhlje' na enem od vtikačečv. Ampak ni to tako dobra ideja, je masa tam z namenom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Moravče ::

Meni tudi šumi, problem je pa v tem da ojačevalec napajam direktno iz računalnika, tak da tukaj mislim da masa nebi smela biti problem. Ojačevalec je doma narejen zelo simpl 40W (3 kondenzatorji, en čip pa še kak upor; na pamet rečeno) brez ohišja.
Vse skupaj je povezano torej s samo 1 štekerjem na 230V AC iz 12V DC (gre za situacijo, da imam rač. v avtu). Ojačevalec pa vleče zvok iz računala (zvočna kartica). Sem tudi probal z drugo (SB Live!) zvočno kartico pa isto. Šumi ko %&#*#&!

Rešitev?

noteadmin ::

Brum se pojavi takrat, ko imaš PC in Hi-Fi na dve različnih fazah. Takrat ko pa imaš na isti vtičnici, sta pa na isti fazi in takrat seveda bruma ni.
Rešitev: v elektro omarici obe veji zvežeš na isto fazo.


Lp,
A
_____________________________

BluPhenix ::

noteadmin, brum se pojavi tudi, ko imaš zadevo na isti fazi, a na malo bolj oddaljenih vtičnicah, pojavi se zaradi t.i. Ground loopa (pač sklenjene zanke po masi).

Cjatar, lahko bi to prej povedal. Lahko da je v tvojem problemu kriv alternator, imaš kakšen vhodni filter na napajanju?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Moravče ::

Vhodni filter? Alternator? Nimam pojma kaj misliš... Filter ne vem če je, kje pač je konverter iz 12 na 220V, je filter noter? Alternator vem kaj je, ne vem pa kje bi povzročal problem, šumi tudi ko avto ni vžgan - takrat se to še bolj sliši...

Moravče ::

Aja, na hišni napeljavi tudi šumi, tak da ne vem kaj bi bilo...

TESKAn ::

Šumi tudi, ko nimaš priklopljenega signala na ojačevalc?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tomay ::

Dobi se kabel za anteno ki ima neke vrste filter proti brumu. Kupil v bofu.
Voodoo 4Ever

Moravče ::

Ja, tudi ko nimam signala vklopljenega šumi in sicer sliši se prek zvočnikov brnenje računala. Mislil sem da bo pomagalo če ojačevalec zapakiram v kovinsko ohišje (kao faradejeva kletka) pa ni pomagalo :S

Ko pa dam signal pa recimo pavzo pa šumi obupno pri nizkih glasnostih in je nadležno :S

BluPhenix ::

Sicer je bilo res malo nerodno napisano. Ali šumi tudi, ko imaš signalni kabel odklopljen? Ali šumi tudi, ko na zadevo priklopiš kakšen drugi vir? Če je na oboje odgovor ne, je problem lahko v zvočni kartici, ne v ojačevalniku. Lahko tudi, da ojačevalnik poslušaš filati s previsokim nivojem signala in ti zato pride šum tako do izraza.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

A. Smith ::

Cjatar, je ta tvoj ojačevalec samogradnja?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Moravče ::

Ja, ojačevalec je samo gradnja in to zelo simpl zadevščina, sem že omenil. 3je kondenzatorji enepar uporov pa en čip. To je to. V eni reviji Elektronika ali nekaj takšnega, ne vem točno, sosed je sestavil in mi ga dal ker ga ne rabi več.

Signalni kabel? Am, to je kabel iz zvočne verjetno, sem tudi že rekel da šumi tudi ko ni priklopljen, ko pa ga priklopim šumi še bolj.

Zvočna kartica mislim da ni kriva, sem probal z drugo, boljšo (SB 5.1 Live!).

Bom šel sedaj do enega, ki ima kupljen ojačevalec pa da probamo to če je, kar zelo verjetno da je, ojačevalec kriv.

Z poceni računalniškimi zvočniki (in ojačevalec zraven) ni nobenega posebnega šuma se mi zdi, tam se mi zdi normalen ker so pač poceni drekec...

Lep pozdrav :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418401 (5622) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497296 (5072) bullet321
»

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
221882 (1577) delfinus
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231960 (1508) multiscan
»

Šumenje na zvočnikih stolpa ob predvajanju filma na PC-ju

Oddelek: Zvok in slika
122296 (2170) pingec

Več podobnih tem