» »

Šumenje na zvočnikih stolpa ob predvajanju filma na PC-ju

Šumenje na zvočnikih stolpa ob predvajanju filma na PC-ju

muster00 ::

Pozdrav

Mam en majhen problemček. Vedno ko gledam film mi zraven šumi zvok. Dugače je z zvokom vse vredu, sam zraven še šumi, kot če nič nebi poslušali in bi dali zvočnike ful naglas. Meni že to dela mi nizki glasnosti. Zanima me če se da to kak odpravit, z kakim softwerom al pa z kodekom al kaj je potrebuje zvočna kartica glede softwera. Druga pomojem ne more bit narobe, zvočniki so od stolpa, film pa tut ne, ker drugim to ne dela, ko gledajo film.

Hvala

- Naslov popravil Stepni Volk

Stepni Volk ::

Iz vprašanja ni razvidno veliko stvari:
1. vsi filmi ali le nek specifičen film?
2. audio codec, ki ga uporablja film? audio codec-i instaliran na PC-ju?
3. katera zvočna kartica?
4. Je šum prisoten samo ob gledanju filmov ali tudi ob predvajanju glasbe, mp3, ogg...
5. Je šum slišen, če se na audio izhod zvočne kartice posluša na slušalek? - DA - potem je izvor šuma računalnik. NE - išči naprej:
6. Kako je narejena povezava PC - stolp? Je ob zamenjavi povezave, domnevam mini-jack - 2x chinch, šum še vedno prisoten?
7. Kateri porabniki elektrike so istočasno priklopljeni?
8. Ja stolp oz PC priklopljen na razdelilec z lučko? (ta lučka se namreč v ojačevalcu še kako sliši - šum se imenuje "brum")
9. Naprave, ki prenašajo podatke po različnih frekvencah?

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

v windows mixerju daj cd vhod, line-in vhod, ter mikrofonski vhod na 0

bostjan44 ::

povej kje gledaš ta film ali na računalniku ali na televiziji(preko računalnika)

muster00 ::

Problem je pri vseh fillmih in samo pri filmih. Edino ko nič ne poslušam oz. ko je tišina. Uporabljam Realtek AC97. Računalnik je povezan z stolpom preko klasičnega kabla za AUX. Na razdelilec so priklopleni vse komponente za računalnik z tiskalnikom in stolpom. Razdelilec ma lučko za ON in OFF.

Filme pa gledam preko monitorja ne televizije.

Glede slušalk ti ne morem povedat, ker nimam takega priključka, da bi lah poslušal preko slušalk.

Stepni Volk ::

Računalniki / zvočne kartice imajo v večini primerov mini jack - mini banano vhod / izhode. Torej če na isti izhod namesto kabla (na eni strani mini banana, na drugi 2x chinch), priklopiš slušalke lahko preveriš izvor šuma.

Iz tvojeg drugega vprašanja še vedno ni razvidno ali je šum prisoten ves čas, ko je na stolp prikopljen računalnik ali ne?
Odgovori na vprašanja, ki smo ti jih postavili. Lepo po vrsti: DA / NE. Do sedaj ti je uspelo odgvoriti le na 1 in 8 vprašanje.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Temu šumu se reče brum.... Dvomim, da se ga boš rešil s kakšno zvijačo, vsaj jaz se ga nisem. Zato sem zvok potegnil skozi digitalni S/PDIF izhod na plošči (ASUS p4p800) in ga potegnil na digitalni vhod na ojačevalcu.... bruma ni več...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

muster00 ::

1. vsi filmi
2. ne vem kje lah pogledam
3. ne vem; ki lah pogledam na računalniku
4. šum je prisoten samo ob gledanju filmov oz. ko je tišina na namizju, če dam malo bolj naglas (sepravi če poslušam muzike, filma al bilo kaj drugega)
5. ne slišen; pravkar sn poslušal film pa mi ne šumi
6. povezava stolp - PC je tak kot si opisal; v računalniku mini banana; v stolpu dva priklučka beli in rdeči (input aux, preko tega tudi poslušam)
7. na klasičen razdelilec so priključene vse komponente računalnika, stolp, tiskalnik; ADSL modem
8. to pa pojma nimam kaj pomeni

Hvala za trud!

Stepni Volk ::

2. desni klik z miško na datoteko, čisto na koncu spodaj: Propreties - nato Summary.
3. Control Panel - System.. zavihek Hardware, Device Manager - Sound, video and game controllers
4. šum je torej konstantno prisoten?
5. Preko slušalk ne šumi?
8. Nekateri razdelilci imajo preklop - vklop ON/OFF in kadar so vklopljeni gori lučka... ta lučka se sliši v ojačevalcu (vsaj pri meni se)

TOREJ: Če preko slušalk ni prisotnega šuma = izvor šuma stolp. Za začetek ga priklopi na drugo vtičnico (enga direktenga - brez razdelilca z lučko)
Namizna luč prav tako lahko povzroča šum... zato izklopi vse za tisti trenutek nepotrebne porabnike el. energije.

10. Ali stolp šumi tudi kdar se predvaja glasba s stolpe (radio ali vgrajene komponente)?
DA = kriv je stolp
NE = kriv je računalnik oz. izhod za zvok ali kabel nekje prebija

mihec87 ::

Moj kolega je mel isti problem pa je kr zemljo v vticniti kjer je comp vstekan izklopu a je to v redu al je to fejst hudo narobe.

bostjan44 ::

da pride do motenj v zvočnikih je verjetno v omrežju elektrike.ali pa je slaba ozemljitev

tak problem sem imel tudi jaz in ko sem iz omrežja izklopil kabelsko( to se pravi kabel za sliko od kabelske je bilo potem dobro) lahko ti moti kabel signala od televizije. izšekaj ven ko gledaš preko televizije

Nevron ::

Ce mas na stolp prikljuceno anteno iz kabelskega omrezja, je lahko ta vzrok bruma v zvocnikih. Poizkusi jo izstekati, ko gledas filme. V nekaterih primerih jo je potrebno izkljuciti tudi iz TV-ja, ce seveda gledas filme prek TV-ja in ne monitorja.

pingec ::

Men se je zgodilo že da se je v zvočnikih kompa slišalo to kar predvaja stolp v eni tretji sobe, med seboj nista bla nikakor povezana, ne spmonem se točno al se je na kompu slisalo stolp al obratno ampak vsekakor cuden pojav.


LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumenje v zvočnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
93986 (1658) TheBlueOne
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192596 (2347) MaticKregar
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635195 (4192) hyphh
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
135003 (4862) ;-)
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543958 (3469) Mac Gyver

Več podobnih tem