» »

Dobra plata za amd

Dobra plata za amd

SodVina ::

Zdravo.
Imam en racunalnik, na kateri je plata 8RDA+, s katero sem zelo zadovoljen. zdaj pa sestavljam se en racunalnik, pa ne vem ali bi kupil enako plato ali se da dobit se kej boljsega. SATA ne potrebujem, dobra zvocna pa je zazeljena. Kaj svetujete?

Zheegec ::

Abit NF7-S, samo če drugega ne rabiš je itaq bolje vzeti cenejšo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Edino kar bi lahko dejansko bilo boljse je DFI infinity ultra.

Ker je bolj navijaska. Drugace pa je 8RDA+ odlicna plata.

SodVina ::

v bistvu je pomembno, da je dobra zvocna gor. Zanima me ali bo zvocna na 8rda+ zadostovala za normalno poslusanje zvokov na 5.1 sistemu,(genius 5.1 home theather ali kaj takega) ali bom moral kupiti kaj bolj resnega

boštjan ::

če že iščeš int. zvočno ti priporočam tako,ki ima 5 izhodov,ker epox ,če se ne motim ma samo tri

Caligula ::

8RDA+ do verzije 2.1 ma soundstorm kar je itak najboljse kar je za civilno rabo.
NA drugih platah bos dobil kvecjemu slabsi zvok.

Skratka vzami najcenejso plato z soundstormom pol, ce ne mislis navijat.

SodVina ::

Katere plate pa imajo tako zvo?no?
Zanima me, koliko je SoundStorm standard mocan v primerjavi z 5.1 karticami. Katera kartica je boljsa, katera je slabsa od SoundStorm-a

boštjan ::

caligula,tudi ene leadtekove majo soundstorm(MCP-T),pa samo tri izhode in zvok več ni tako dober zato priporočam nf7-s,an7,a7n8x deluxe,če se ne motim tudi dfi nforce2 infinity

SodVina ::

jaz bom kupil kar 8rda+(pa se hladilnike za mosfete ti dajo zdraven zdej po novem), upam, da me ne bo razocaral kot 5.1 sistem. Itak ne mislim dat za zvocnike vec kot 30k

MEDENA ::

8rda+ nima FSB 400 podpore .....vsaj mislim,da je nima ?

SodVina ::

Se mi zdi, da jo ima revizija 2.2, kakrsne so zunaj zdaj. Za katere procesorje pa ze pride v postev 400

MEDENA ::

BARTON 3000+/3200+ mislim da ma 400FSB.....

aja rev 2.2 ? ja kako boš pa vedu preden kupiš ?

SodVina ::

Tako plato ze imam, drugace pa vprasas, saj itak ni veliko firm, ki imajo epox plate, tam pa itak vejo povedat. Zdej po novem dodajajo se PowerPack komplet, ki vsebuje 8 hladilnikov za mosfet-e, simpaticen izvijac ter dodaten par usb prikljuckov

The B ::

Mel sm 8rda+ rev. 1.1 zdej mam pa NF7-s in ma abit boljši zvok. Definitivno. Mogoče je epox v novih revizijah kej popravu sam moje izkušnje so take. In 8rda+ je mela sam tri izhode zadi.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MEDENA ::

plata je kar cool za 19000 SIT !!!

8RDA+ revision 2.1

Gre za izpopolnjeno verzijo legendarne matične plošče 8RDA+, ki je bila čislana tako pri povprečnih uporabnikih, ki si želijo hitro ter zanesljivo matično ploščo, kot pri zahtevnih uporabnikih, ki želijo iz sistema iztisniti kar največ. Že na prvi pogled lahko opazimo razlike med starimi in novo revizijo matične plošče. Za hlajenje veznega nabora je sedaj izbrana veliko bolj posrečena kombinacija hladilnih reber kot pa pri predhodnikih. Tako severni kot južni most sta "pokrita" s hladilnimi rebri zlate barve ter brez aktivnega hlajenja. Nova revizija matične plošče uporablja tudi novejšo verzijo veznega nabora nForce2 Ultra 400 z uradno podporo tako 400MHz DDR pomnilnika (PC3200) kot tudi 400MHz zunanjega procesorskega vodila. Razporeditev elementov in opremljenost matične plošče je ostala na nivoju predhodnice. Vgrajeni južni most MCP-T nadzira oziroma podpira množico USB 2.0 vtičev, mrežni vmesnik s hitrostjo 10/100 Mbs, dvokanalni ATA133 krmilnik, dvokanalni firewire vmesnik, vgrajeni SoundStorm zvočni procesor pa tudi izjemno zvočno reprodukcijo (za kvalitetno reprodukcijo zvoka mu pomaga Realtekov kodek ALC650E). Ne pozabimo pa tudi na najpomembnejšo novost za nadebudne "overclockarje". Že tako izjemen BIOS, so pri Epoxu obogatili s še eno zelo pomembno nastavitvijo. Pri novi reviziji lahko sedaj nastavljamo tudi t.i. Vdd oziroma napetost veznega nabora, ki lahko močno popravi stabilnost matične plošče pri izjemnih navitjih pomnilnika. No, ob tem je potrebno opozoriti, da je treba s to funkcijo ravnati karseda pazljivo (kot z vsemi ostalimi), saj lahko trajno poškoduje matično ploščo.

ne vem kako je z 2.2 ?

SodVina ::

2.2 ima iste specifikacije

MEDENA ::

odličen test

http://www.neoseeker.com/resourcelink.h...

8 NF2 plat !

SodVina ::

kaksne konektorje pa imajo 5.1 zvocni sistemi? A je problematicno priklopiti tak sistem na plato, ki ima samo tri izhode, al je samo fora, da ne mores uporabljati 5.1 ter mikrofon in line-in hkrati

boštjan ::

tisto drugo,pa zvok tudi ni tsko čist,kot pa bi bili 3 posebej izhodi za zvočnike

MEDENA ::

Nekje sem bral,da je Gigabyte 7NNXP tudi dobra plata

SodVina ::

Zdej ce tako gledas, je cena nf7-s le malo manj, kot 8rda+ + creative live player 5.1.
A je ta kartica boljsa od soundstorm standarda ali ne?

Zheegec ::

@Peacedick: Soundstorm je boljši kot Audigy, seveda je boljši od tega 5.1 Live playerja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SodVina ::

opazibostjan:pa zvok tudi ni tsko ?ist,kot pa bi bili 3 posebej izhodi za zvo?nike

Kako ocitna razlika je za uho nepoznavalca? Kako dobri zvocniki morajo biti, da se razlika opazi.

boštjan ::

razlika že nastane ko ma zvočna samo 3 izhode in pol se že jebeš z nastavitvami,da vsi spikeri špilajo.skratka,če najboljše zvočnike na tako zvočno priklopiš bo š lahko nasploh nezadovoljen z zvokom.

SodVina ::

Jaz bi dal za zvocnike nekje do 30k. Bostjan, a je razlika ocitna vsakemu al samo audiofilom? A si probov se kaksno drugop plato s tremi izhodi, al samo 8rda+ rev 1.1 ?

boštjan ::

probal sem eno leadtekovo,ki ima isto 3 izhode za zvok in enak zvočni čip,gor pa so priključeni z-680 zvočniki(koštajo 120k) in sem razočaran nad zvokom,tako da ti priporočam eno od prej naštetih.

SodVina ::

jest bom najbrz vseeno kupil kar epox-ovo. Ce me bo pa razocarala, jo bom pa nadgradil s 5.1 kartico. Itak pa ne iscem ne vem kako hude kvalitete zvoka

boštjan ::

pol pa je tudi brezveze da daš 30k za zvočnike,kupi take od 15-20k

The B ::

Tud če ne boš slišu razlike v kvaliteti boš pa zihr slišu pokanje in prasketanje ko daš bl na glas v windowsih. Ma pa epoksova plata druge prednosti: cena, lukne okol SB-ja, boljše navijanje(?)... Mah zajebu se ne boš kerokol boš že kupu.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

CX20RE ::

En mal smešen predlog...

ASRock K7S8X za 9 jurjev.:D

Ima integrirano mrežno in 5.1 zvočno, konkurenca pa BMHO ni vredna še 1x višje cene. Omogoča spreminjanje FSBja po 1 mhz, ne moreš pa povečat voltaže, kolikor sem zaenkrat videl. Dovolj, da sem bartona 2500 spravil na nivo 2800, pri frekvenci enaki bartonu 3000 se pa sesuje. Vmesno maksimalno vrednost moram še poiskat.
Zvočna je vsekakor kvalitetnejša od tiste na K7S5A. Prej je bil brum v zvočnikih precejšen, sedaj ga praktično ni.

Caligula ::

Ze moja Epox 8RDA+ REV 1.1 ma podporo 400ULTRA pa nobenga prasketanja ni. To je bil en driver.
Hardwersko ma pac Spundstorm in prasketanje je stvar ali defektne plate ali pa driverja.

REV 2.2 mislim, dda nima vec soundstorma.

2.1 je najboljsi nakup pri tej plati.

MEDENA ::

men je tale plata iz dneva v dan bolj COOL za 19200

pa še to dobiš

http://www.epox.com/USA/article.asp?id=...

MEDENA ::

ma kdo točne specifikacije za REV 2.X ?

je res je within 5 to 14 (1-0.5) za multiplier ?

MEDENA ::

REV 2.2 mislim, dda nima vec soundstorma.

2.1 je najboljsi nakup pri tej plati.

PRAV IMAŠ...MLACOM potrdil :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov racuanik, kaj mislite?

Oddelek: Kaj kupiti
5804 (743) PrimozR
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411646 (1194) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930357 (16952) Jaffa
»

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

Oddelek: Kaj kupiti
91145 (1071) TribesMan

Več podobnih tem