» »

nasvet:8RDA+ ali NF7

nasvet:8RDA+ ali NF7

bobby ::

zanimam se za tiledve plati.
mislim navijat zdej pa me zanim,katero od tehdveh plat mi bolj priporočate.nagibam be bolj proti 8rda+ ampak kakšen namig bi pa še rabu.
lp
bobby
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kajzer ::

black block ::

Tja jaz sem si lastil nf7-s serijo in se bil nad njo razočaran beri "nč od nje", se ne da navijat z vsemi možnimi biosi rami itd. Kupi EPOX in navijaj v miru božjem in še keš boš prišparal: 2600+ je na 11,5 x 190 in dela stabilno, kar mi na ABITU ni ratal, pa še grafo mam iz 9500 na 9800 PRO dano by the way!

Lp

ganzi ::

Če je to abit nf7 (brez S) potem vzam 8rda+!
Ima se soundstorm zvočno in je dobra za navijanje.
LP

Caligula ::

Bestbuy Epox 8RDA+ z soundstormom v Mlacomu za 22.000SIT.

kajzer ::

Navem zaka vam tolk pomeni soundstorm, ko itak nimate nc gor prklopljeno!

The B ::

Zato ker to pomen da je v južnem mostu ugrajen audio procesor. In to pomen da zvok ne odžira procesorskega časa. To pomen da z vklopljenim 3d zvokom FPS-ji ne padejo tok. SoundStorm je FUL kul. Pa še boljša kvaliteta zvoka je.
Aja drgač mam pa jst 8rda+ (sicer starejšo revizijo - 1.1) in mi je kul. Brez povišane napetosti (1.6V) gre FSB do 219 stoprocentno stabilno. Kok gre pa z mal več juica bomo pa vidl ko nardim VDD mod. Pr novejših revizijah pa to lahko že v biosu nastavljaš.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

ISTE ::

das se 5k pa kups epox 8rda3+ ne bo ti žal!

Zheegec ::

8Rda3+ je slabša od 8Rda+ če gledamo SB (nima MCP-T), torej slabša zvočna -> manj FPS in slabši zvok v igrah in ostalem.
Je pa razlika v tem da ima 8rda3+ 2x LAN in SATA.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trubadur ::

bogo bohcani če naute mel obremenitve proca 2%;(
Berite Thomasa!

Zheegec ::

Če rabiš 2 x LAN in SATA vzemi 8Rda3+, če rabiš 1 x LAN pa vzemi 8Rda+, to sem hotel povedati :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

ALIEN je dobro povedal. 8RDA+ je prava izbira, ce se ti ne gre za SATA, ta pa je itak marketinski nateg.

kuglvinkl ::

ATA, ta pa je itak marketinski nateg.

Kaj ko bi ti nehal nategovati?
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

za analogni soundstorm rabte tole zadevo

drugac pa uporabljate isti cip kot ga imajo gor plate brez soundstorma.
soundstorm na platah dela samo preko koaxialnega digitalnega izhoda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krucymucy ::

ko smo ze pri 8rda+ katere verzije so aktualne ... je 2.1 zadnja?

VASkO ::

2.2 je baje zadnja

Dr_M, kaj ti hoces povedat?

Dr_M ::

VASkO: to da majo VSE nforce2 plate zunanji cip za musko prek analognih prikljuckov. soundstorm dela samo preko digitalnega izhoda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

lol dr_m ti si pa neizobrazen.

na MPC2-T chipsetu je vgrajen nvidia sound chip (v south bridgu). Ta cip skrbi za procesiranje podatkov v vsakem primeru. razen ce das gor ALC650 driverje, potem skrbi za obdelavo podatkov realtekov cip, ki je na vecini maticnih kot DAC.

Ko south bridge obdela podatke jih lahko ali:

1) poslje direktno po opticnem (ne koaksialnem bebo) digitalnem izhodu
2) poslje realtekovemu (ali kaksnemu drugemu) cipu, ki skrbi za Digital to Analog Conversion - sepravi pretarja digitalne signale v analogne in gre to v izhode.

in to je cist resnica.

jRk0 ::

8rda3+, ne bo ti zal:)
no ja, v bistvu ne rabis vsega kar je gor, lahko kupis tudi 8rda...:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

Fury: TI nimas pojma. ocitno kupujes stvari, ki jih potem sploh ne znas uporabljat. ce hoces uporablat analogni soundstorm rabis tisto kartico.
sm jest zadost o teh stvareh prebral na netu da vem kako delajo in kako ne.
ce pa misls da ti soundstorm obdeluje musko in posilja na analogne izhodem zivis v temi.


edit: sicer pa mene bk, ce ste tok neumni, da tega ne vidte, pa ni moj problem.mislte si kar hocte. sej ce neki neves ne boli, ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Kuglwinkl, ce malo spremljas, ti bo veliko lastnikov SATA diskov povedalo, da pohitritve niso doziveli v primerjavi z navadnim ATA diskom z 8 Mb cacheja. Te diski se ATA kabla ne morejo izkoristit do konca-do teoreticnih smogljivosti.

Marketinski nateg je pa ze zato, ker veliko SATA diskov v racunalnik pride kot obicajni disk s peprostim ATA to SATA atapterjem. Sploh pa v sestavljenih compih.

Lahko pa malo bolj natancno poves kaj si mislil. Je pa zame vsako napihovanje izdelka, ki promovira nakup nove drazje plate in diska brez, da bi imelo to kake prednosti preprost marketing.

Je pa v interesu vseh skupaj, da me, ce se motim natancno popravis.

kajzer ::

Juras falu si temo!

Zheegec ::

SATA bo imel manjše dostopne čase in večjo hitrost, seveda ko bodo native diski (torej ne samo da imajo PATA -> SATA pretvornik) in pa native SATA na platah (v southbridgu). Razlika danes je pa samo tanjši kabel :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Kajzer, zadel sem.

Svetoval sem Epoxa, ki je najcenejsi a nima SATA in ces, da je SATA itak samo na papirju prednost. Kuglwinkl je omenil, da s tem zavajam. Jaz menim da ne in da je najboljsi nakup prav Epox.

Ce predlaga zaradi SATA drazjo plato npr je prav, da pove zakaj naj placa drazjo plato in disk. Oz kje in za koliko je SATA dejansko boljsi.
Ker ce v praksi ne dobis nic, placas pa vec je to marketinski nateg.

Jaz razloga namrec ne vidim in tako otvoritelju teme pac zato nocem predlagati, da bi placal vec za plato, ker ima gor SATA..

Tako mu priporocam 8RDA+ za tistih usivih 22.000 SIT. Ker SATA tistih 5 jurjev razlike pri plati ni vreden. Pa se disk pol tistih par dodatnih cukov tudi ne..

VASkO ::

Dr_M, si se premalo izobrazil. Fury ima cisto prav in to ze cel cas hocem tudi sam povedat.

Zvocni cip je integriran v MCP-T in obdeluje EAX, 3D positioning in ostale zvocne efekte. ALC650 na platah s soundstormom samo dela D/A pretvorbo, kot je ze Fury povedal. Ni pa najboljsi pri tem (šum) in zato je boljse, ce imas zvok spelan preko digitalnegha izhoda. Razlike med analog/digital vezavo pa ne bos opazil na navadnih racunalniskih zvocnikih.

edit:
Tista kartica, ki si jo pripel kot sliko, je misljena samo za plate, ki nimajo, kot to soundstorm certificirana resitev zahteva, vseh prikljuckov kot line-in/line-out/mic/rear-out/center-bass/digital-out. Na tisti kartici so tocno ti prikljucki in so uporabni vsi naenkrat. To abitka NF7-s ima, nima pa epox 8RDA+, ki ima samo 3 izhode/vhode, ki jih glih ta ALC650 krmili in se sofwersko krmilijo. Tako lahko npr. line-in spremenis v rear-out, mic pa nastavis kot prikljucek za center-bass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

kuglvinkl ::

Kar se tiče SATA. to bo mus have slej kot prej. Na to se je nanašal moj post. Sam recimo zdej, ko imam 8RDA+ gledam za SATA kontrolerji. In vidim, da se bom moral stegnt okoli 13k SIT za Adapteca (+ pa še RAID ni).
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Do takrat ko bo mus, bo cena kontrolerjev ze kakih 5k. Ali manj. Tako kot firewire kartice. Cene padajo.
Pa da ne omenjam, da bo takrat ze vecina plat s podporo 64 bitom pa mogoce ze celo naslednji generaciji RAMov...

Skratka boljse ce kupi ceneje zdaj pa da 5 cukov za kako delnico ali dve pa bo mel vec od tega.

Skratka hocem povedat, da SATA ni nek bistven faktor.

Pa ce mu Epox v precej dolgi garanciji krepne bo itak lahko dobil ze novejso plato,.. .

Ce nima v glavi prav zapicenega tega SATA pac brezveze ga kurit za to.

Dr_M ::

VASkO: seveda, pa se glasbeno zeljo zravn ja.
tut ce alc dela samo d/a pretvorbo, ni popolnoma nic bolsi kot samo alc brez soundstorma.
sej ves, veriga je tako mocna kot je mocen najsibkejsi clen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Pa dejmo mu raj konkreten nasvet in pa zakaj.
Jaz pravim Epox 8RDA+

ZA
-nizka cena
-zanesljivost
-gora funkcij in prikljuckov
-se dobro navija
-dvoletna garancija-podpira softwersko regulacijo fanov,.
-ni izbircna pri RAMih

PROTI:
-nima SATA
-nisem ziher ampak tudi tanova nima gigabitnega LANa

Vsaj zame tidve postavki PROTI nista pomembni.

Dajte mu raje v tem stilu pomagat pri izbiri

Dr_M ::

Juras: glede SATA. to ni nikakrsen nateg. to je zelo pomembna stvar v evoluciji podatkovnih enot. ne gre za to da se bo zdej poznal pri hitrosti, ampak si predstavljas kok mn problemov bo, ker ne bosta vec 2 diska na enmu kablu, pa se res bodo stvari delovale hitrej, ker bo usak disk na svojmu kanalu in ga ne bo ovirala nobena druga enota. pa se kabli so lahko daljsi in mnogo manjsi.
je biu se zadnji cajt,da se znebimo paralelnega priklopa enot.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M:

Soundstorm je v primeru uporabe analognih zvočnikov dober samo zaradi tega, ker ti manj obremenjuje CPU. Saj zna veliko efektov sam preračunat, in za te operacije ne mori CPU, tako kot ALC650... ALC650 je na NF2 platah z soundstormom uporabljen samo kot D/A pretvornik, ki skrbi da se digitalni zapis spremeni v analognega. Še vedno pa ALC650 ne zna predvajat Dolby Digital, saj nima podpore temu standardu. Če pa uporabljaš digitalni izhod na soundstorm plati in reciver ki podpira Dolby digital, pa profitiraš na bolj čistem zvoku (zaradi višje kvalitete D/A pretvornikov v reciverju, ter podporo Dolby Digitalu)...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

U bistvu je SoundStorm ime tehnologije.. kot naprimer Centrino.

SoundStorm certifikat dobi plosca, ki ima:

-MPC2-T southbridge
-Front, Rear, Center/Sub analogne izhode
-Mic in Line in
-Opticni digitalni izhod

to dejansko pomeni ime SoundStorm.

Kaj dobis napram ugrajenemu realtekovemu cipu?

- Pozre ti 1-2% CPUja napram realtekovim 5+%
- Lahko priklopis na digital output (ce mas receiver) in uzivas ZELO CIST zvok
- MPC2-T zna REALTIME encodat 5.1 zvok Dolby Digital signal
- Po zmoznostih je primerljiva z Audigy in deloma z Audigy 2, kar realtekov ali kateri drugi (recmo cmedia) chipi niso.

no se ena ilustracija v paintu :D


Back on topic:

Ce mas kes kupi abitko, ker ti ne bo zal, ce pa se ti zdi predraga pa uzam epox pa ti pomoje ne bo zal, da si prisparal, ker je cist ql plosca. Sem videl abitke in epoxke in vse so v redu. 8RDA3+, 8RDA (brez +) in NF7 ti pa odsvetujem. NF7-S ali 8RDA+.

VASkO ::

mogoce pa se bo Dr_M celo dal "vpognit" ali pa bo se naprej ostal tak trdoglav... ce ne vidi bistva, kaj soundstorm sploh je, pac naj bo po njegovo. btw, na oni kartici, ki si jo pripel na sliki - a tam kje vidis kaksen zvocni procesor gor? niti pod razno - kot sem ze dvakrat povedal, ti samo doda izhode/vhode, ce jih nimas vseh na plati.

nazakj k temi:
sem mel 8RDA+ in zdaj mam Abit NF7-S. edina prednost, ki jo vidim v Abitki, je soundstorm certifikat (vsi vhodi/izhodi na plati) in zato lahko imam naenkrat surround zvok in pa mikrofon vklopljen, ki ga rabim vcasih pri igrah. SATA ni glih kaki cuker, ker mam probleme z njim. ce bi spet kupoval, bi kupo P4.

Dr_M ::

VASkO: dobr vem kaj je soundstorm. in ja..splaca se zadevo uporablat ce ga furas cez digitalen izhod.
samo prek analognega ti je pa đabe, ker nisi nc naredu s tem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Ja pršparal si 2-3% procesorskega časa, ki bi ga v primeru ne-soundstorm podpore dal za obdelavo zvoka... Eni prow z tem namenom kupujejo SB Audigy, ki ima še rahlo nižjo CPU porabo ter malo boljše D/A pretvornike...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

sej gre se samo zarad boljse kvalitete zvoka, nc druzga. jest itak ne sljivim itegriranih zadev, tut soundstorma ne (razn z digitalnim izhodom).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

The B ::

@TribesMan: SoundStorm se odreže bolš od audigy na trenutke pa clo bolš od audigy2 glede porabe procesorja. Vsaj zdi se mi da sm tko prebral v enem testu.

Uglavnem SoundStorm je kul.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

TribesMan ::

LAhko mi verjameš da razlike med SB Audigy in Soundstormovim analognim izgodom na povprečno dobrih računalniških zvočnikih (recimo creative soundworks, ki jih mam doma in na katerih sem primerjal NF7-S ter Audigya) ne boš opzil nikakršne razlike. Edina razlika je da boš imel porabo CPUja minimalno nižjo z Audigyem, ter precej večjo luknjo v žepu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jRk0 ::

jaz sem nabavo 8rda3+ po dolgem mencanju med vsemi temi:)
ne vem zakaj je nepriporocljiva plata to? mas vse, okrogle kable dobis zraven (komplet je zlo poln vsega), res pa nimas soundstorma.

ampak v primerjavi z live-om ki sem ga prodal zvok cisto nic ne zaostaja. Ce ni celo boljsi :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Caligula ::

Za ta soundstorm pac ne vem, ce ga recimo vsak sploh loci od tega kar je na 8RDA3, ker ne poznam razlike v praksi.

Pa jaz nisem proti SATA kot tehnologiji, ce in ko bo imela prednost v praksi. Samo zaenkrat pa v tej generaciji njemu ne pomaga nic.

Pa pri navijanju so pogosto velike tezave. Tako berem po tujih kot tem forumu.

Skratka trenutno se mi ne zdi vredno vloziti vanj nic. Se celo boljse je mogoce brez, ce si prisparas kak problem.

bobby ::

no sam tok za info: hvala vsem ki ste se razpisali.
SATA ne rabim še, 1x LAN mi zadostuje,. že prej sem se veliko bolj nagibal k 8RDA+ kot NF-7. mene zanima samo stališče navijanja pa stabilnosti in 99% bo Epox.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Caligula ::

Potem si se prav odlocil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra plata za amd

Oddelek: Kaj kupiti
331345 (1093) MEDENA
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291338 (1078) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930360 (16955) Jaffa
»

EP 8rda3+ vs ABIT nf7-s

Oddelek: Strojna oprema
251139 (968) kuglvinkl
»

razlika med epox 8rda in 8rda+

Oddelek: Kaj kupiti
121075 (950) morphling1

Več podobnih tem