» »

Grafični program (PSP) mi sam dela presledke med črkami ?

Grafični program (PSP) mi sam dela presledke med črkami ?

Cokolesnik ::

Ko narišem neko sliko v grafičnem orodju (Paint Shop Pro) in na to sliko prilepim besedilo, se včasih zgodi, da mi med določenimi črkami sam napravi presledek oz. vsaj vizualno očiten prazen prostor med črkami. Kako bi lahko to rešil?

Za boljšo razlago problema pa prilagam tudi sliko:

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

tam je en pixl vmes prostora kot pri ostalih črkah.. probaj anti alias izklopit če ga maš vkloplenega.

Cokolesnik ::

Izklop zaobljenja ne pomaga, sem pa ugotovil, da ima težave le takrat, če mu velikost pisave nastavim na manj kot ima v seznamu ponujenih (torej manj kot 8). Bi moral imeti pisavo, ki podpira manj kot 8 v lestvici ponujenih velikosti al kako bi se lotil reševanja tega problema?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

to je potem zaradi tega ker črko iz večje interpolira na manjšo očitno.. predlagam ti da narediš text v večji pisavi recimo 16 ter ga v končni izdelek daš za 50% zmanjšanega.. še aliasa ne rabiš ker bo pri pomanjšanju alias že kar sam od sebe nastopil.
pa uporabi kako odlično metodo za interpoliranje.. recimo bicubic resize. nearest neigbor je najslabša izbira.
pa čekni 3delavnico

Highlag ::

Font kerning je magična beseda, samo ne vem če PSP to obvlada. Z kerning-om lahko spreminjaš razmak med črkami. Če program to obvlada bi morala biti nastavitev skrita nekje pri orodju za pisanje.
Never trust a computer you can't throw out a window

CaqKa ::

mislim da to nima veze ker pravi da vse skupaj dela z manjšimi fonti kot pa 8 .. in potem se morjo fonti rasterizirat in poresizat.. pri tem resizanju pa mu nastanejo te anomalije.
če bi bil z fontom nad8 takrat pa pravi da je ok.. ker takrat se font enostavno generira in ga ni treba resizat.

Cokolesnik ::

Opcijo Kerning ima PSP pri nastavljanju pisave. Problem pa je očitno res v tem, da do napak pride v primeru, če izberem na silo manjšo velikost kot je ponujena v seznamu velikosti pisave (torej manj kot 8).

Zato me zanima, če obstaja kakšna pisava, ki ima načrtno manjšo velikost kot 8 in bi jo lahko namestil v Winsih.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

Cokolesnik ::

Potrebujem takšno pisavo, ki bo imela šumnike. ;)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

CaqKa ::

kaj pravijo na 3delavnici na problem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330357 (54506) htmltroubles
»

[php] PHP -> PDF šumniki

Oddelek: Programiranje
234760 (1920) mtya
»

Iščem pisavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
114500 (4268) dzinks63
»

LaTeX (linux newbie, ne se jezit:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
767713 (6083) CaqKa
»

Matrix abeceda

Oddelek: Loža
62068 (1806) tony

Več podobnih tem