» »

Slo irc serverji?

Slo irc serverji?

ktac ::

Kaj se dogaja z slo irc serverji.. prehajajo iz ene skrajnosti v drugo bili so casi (beri 1mesec nazaj) ko si lahko na uni-mb imel po 7 connectionov.... potem so omejili na 2 connectiona... se nekako shaja clovek... sedaj pa je vse skupaj omejeno na 1ip.. sedaj pa kaj naj naredimo ljudje ki doma nimamo enga racunalnika in enega cloveka ki bi rad ircal? kaj pa v soli ko irca vec ljudi hkrati kaj sedaj... ali se bo kaj spremenilo ali bomo vstali z enemu connectionom in z sovznimi ucmi gledali v case ko smo lahko svobodno ircali!

svoboda ircu smrt.....;(

Witboy ::

IPV6?!?

CaqKa ::

pravijo da je irc privilegij.. torej naj prvi pride tudi prvi melje :)

Soprano ::

Idiotsko razmišljanje irc operaterjev. Ena povezava po ipju spada v čas tam okrog 1995, ne pa 2004.

Soprano

root987 ::

In koliko povezav bi ti rad imel? To so storili samo zato, da bi preprečili tako popularne take overje, flodanje ipd. Kako so bili pri tem uspešni, bomo šele videli. [:\\]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TribesMan ::

Še dobro da nihče ne uporablja routerja in recimo 5 računalnikov za njim...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gandalfar ::

a ne velja 1 ip limit samo za dsl?

Matri[X] ::

Niti ne.

ktac ::

zakaj pa se to dogaja samo na slovenskem irc.net? zakaj ni tudi v drugih drzavah takih umejitev ce se tako bojijo floodov in take overov..... in mi smo prisli v eu

BigWhale ::

Pri meni doma imamo tri racunalnike, pa trije ircamo. Zdaj to pocnemo v obrokih. Vceraj sem poslal mail na irc@... Glede na to, a imam DNS in reverse DNS postiman, bi mojem jamranju, da bi rad, da trije ircajo ugodili... Bomo videli... :)

Soprano ::

@root987: recimo 3 po ipju?

Witboy ::

Jst tut mislm da je to neumno da omejujejo na one connection per IP. Ce ne znajo pa streznikov vzdrzevat pa jih pravilno tutdi zascitit naj jih pa kr skinejo...
Ja s v tujini se nism zasledu da bi bili omejeni irc strezniki... to kar pa pr ns delajoa je pa za zjokat;((

Gandalfar ::

Naj kar pocno to. Bo folk vsaj malo nehal ircat pa kdaj skozi okno glavo pomolil..

Bakunin ::

a ni tako da imas moznih vec povezav iz enega IP, ce imas IDENT (tcp/113) servis kljucen (in ti ga tvoj usmerjevalnik "prepusca" ali pa "maskerira") ? :\

ktac ::

tudi z identom ni vec j ... na zalost ;(

Spc ::

Čista bedarija ...
Jaz mam tudi 3 user-e v lanu .. sedaj pa lahko samo en mirca.
Sramota za mirc admine. ;((

mIRC bo tak propado. >:D

Bakunin ::

IRC != mIRC

IRC je servis (protokol)

mIRC je odjemalec za IRC servis

IRCNET je "omrezje" razlicnih IRC streznikov (irc.arnes.si, irc.uni-mb.si ter irc.link.sI)

Obstaja tudi irc.freenode.net, ki sicer uporablja enako programsko opremo ter protokol, vendar ima drugacne pogoje za delovanje/sodelovanje ter nima z IRCNET omrezjem nobene veze.

A je kdo ze dobil uradni odgovor irc adminov kaksne so nove omejitve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

ktac ::

ja dobro bi blo dobit zakaj so to naredli... :8)

Bakunin ::

abuse ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Jeebs ::

Majke jim butaste, vsaj 2 povezavi na ip bi lohk pustil. Mislm da je folka k majo 2 compa doma kr zadost. Že jst jih poznam neki. Drgač pa kakor sm jst opazu ni to omejitev samo na slovenskih irc serverjih ampak na ircnetu na splošno. Sm probu tud random eu ircnet recimo pa isto dobim zavrnjeno drugo povezavo. ;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

Gandalfar ::

Zazrite se skozi okno, opazujte, da so se druga omrezja in se druge stvari za pocet kakor abusat irc. Pac je bilo prevec abusa. Zdaj ga bo malo manj in bo admin lahko celo kaj spal. Drugace bi bila itak edina moznost verjetno, da kar lepo ugasne irc streznik.

Witboy ::

Use ipv6 :) Mas vec ipjev... in pol mas lahko vec pcov na ircu ;) hihi

Tody ::

Jup sej so še tuji strežniki ki so tudi linkani v IRCNET drugač pa BMK samo jest doma ircam :D

BigWhale ::

Jeebs, ravno zaradi takih odnosov, kot ga imate nekateri tukaj so taksni ukrepi potrebni. :)

Jaz sem si pa vzel nekaj minut casa, svoj problem spravil v nek kulturen mail. Razlika je ocitna.

BigWhale ::

Jest pa moja slovnica ;>

ktac ::

ipv 6 ... ipv6 = no firewall = bugs worms aaa šrot!

Gandalfar ::

zakaj pa neb se za ipv6 si dal firewalla?

Witboy ::

ktac: ne vem sicer ce se ti zavedas svojih besed... sam glede na to kar si reku nisi glih poucen o hardwareu in softwareu... žal... :'(

ktac ::

sory amapk ce mas ti ipv6 + ruter ti ipv6 skos mece ven errorje zaradi freiwala na ruterju ... saj pri meni oz. moras omogocit DMZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ktac ()

Gandalfar ::

in tvoj HW router je edina resitev na svetu?

McHregec ::

Jeebs Slovenci ne moremo na tuje IRCnet strežnike tujci pa ne morejo na naše.
Destroyer Of The Worlds.

Tody ::

em itak da lahko.... No mogoče so kej spremenil ampak v bližnje sem zmeri lahko hodu....

Lio ::

jah, omejitev SE je dal bypasat, vsaj men je to ratalo, preden sm dobil k-line


Jeba, je ker potem ne more vec folka ircat, glih vsakemu se pa ne da z ipv6 zajebavat

Jeebs ::

A obstaja kak step-by-step manual ''IPv6 & IRC''???:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Witboy ::

Ja ce si vzames 5 min in malce pobrskas po forumu bos najdu vse kar si lahko zamislis... tut step by step navodila... sam potrudi se mal... bo slo?

BigWhale ::

Hm, spet bo polno cepcev z IPv6 na ircu :P

root987 ::

Me prav zanima ali se da nastavit ban na preveliko število znakov v domeni... ipv6 so afaik precej daljši od standardnih ipv4. Logično [;)]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

domena je domena.. vseen ali je zadi ipv6 al ipv4

Witboy ::

Če ti paše lahko ban naredi tak kot pr IPV4... hihi sej znas ukaze ne?!?

Glede teh cepcov kot je reku Bigwhale... ne bo jih... ker ce so cepci ne bodo znali postavit povezave... po drugi strani pa tut linz in drugi serverji bodo pocas nehal na veliko senkavat dostop ;)

Bakunin ::

irc.uni-mb.si ima mozne tri hkratne povezave iz enega IP naslova.

McHregec ::

[ 12:02:29 ]   Y 1 300 0 3000 2500000 3.1 3.1

Res je. To pomeni ena povezava na ident.
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

McHregec ::

BigWhale po novem imaš sedem povezav na irc.arnes.si. :)
Destroyer Of The Worlds.

Tody ::

Witboy sem gledal step to step vodiče na slo-tech za IPv6 in mislim da ni kej preveč zajebanega registriraš tist tunel pa poženeš in program vpišeše par vrstic notr in si na netu... Če pa tistga ne zna narest je pa res CEPEC

[_MW_] ::

Ve kdo mogoče kak bi narejo da bi se eggdrop konekto brez hosta npr. zaj mam *!*@dhcp-mb1-31.cable.amis.net rad bi pa mel *!*@212.18.58.31 ....te bi lahko mel 2nicka gor na slo serverih:D sej včasih se mi bot sam tak konekta brez hosta, nevem pa kak bi nastavo da bi skoz blo tak
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRC server [irc.arnes.si] NI POVEZAVE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658021 (3768) D3m
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712600 (9156) Kami
»

SLO ircNET serverji?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655885 (5264) volkec
»

Ne morem na irc

Oddelek: Omrežja in internet
131424 (1209) salesky
»

IPV6 in WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
252471 (1763) Tarzan

Več podobnih tem