» »

SLO ircNET serverji?!

SLO ircNET serverji?!

1
2
»

MasterMind ::

Zate bedarija. Za nekoga je pa to dosti, da žvrtuje svojo povezavo in procesorske ure... In navsezadnje svoj prosti čas.

Tilen ::

ja saj! DA nekaj od sebe za kaJ? NIČ! Jaz razumem da je ql ce si ti administrator na nekem velikem omrezju ala IRCNET, ne vidim pa nobenega + v tem da bi jaz(kot single user) recimo hostal en server na katerega bi se lahko folk nabijal? Tut ce se folk trajno obdrzi,kaj mam od tega? Nic. Nadvlada? OJA! To je glavno ja, da bi lahko imel power nad 20 userji in jim delal to in ono ker bi mi blo itak dolgcas. Kaj naj delam kot administrator na taksnem omrezju ? Mislim... ne vem ne, to se mi zdi cist brez veze.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tito ::

JA kaj pa če bi jih blo 2000?:D

MasterMind ::

Aja sm pozabil to povedat... Recimo, da si ti nek programer in si naredu kakšen program. In seveda s tem pride tudi tehnična pomoč. In za ta razlog postaviš IRC srežnik, da pridejo gor ljudje, da jim ponudiš tehnično pomoč. Tako ima recimo PvPGN.

Tilen ::

pa zakaj bi se posebej nekaj zajebaval? Ce lahko na DALNET naredi en kanal ga registrira pa vse pa konec. Pa lahk pride kdo hoce kdaj hoce po pomoc, kanala mu ne morjo tejkat pa se zajebavat se ne rabi s s vojim serverjem itd. Zakaj nebi uporabli necesa ki je nekdo pred nami ze naredil za nas in dela dobro? Ce ima oni prevec casa pa ce se mu ljubi to delat OK, samo potem naj ne joka da je server shekan ddosan itd, vse to se lahko pricakuje in ne vem zakaj nebi koristno uporabli nekaj kar so nekateri ze dobro pred nami naredili in bi lahko koristilo tudi nam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MasterMind ::

To je po izbiri uporabnika... Nekateri si raje naredi svoj server. Kot prvo ne bo veliko spemarjev... (na drugih servih se lahk tut obranš sam morš veliko ljudi benat s kanala...)

Gandalfar ::

freenode je recimo network namenjen opensource projektom in tehnicnemu folku .. pomojem dost kul plac za #slo-tech .. ;)

Tilen ::

pa kdo ti bo spamal na kanalu ko bo max 10 folka gor? Recimo da je 5 ljudi ki nudijo support ki se lahk ukvarja s 5 ljudmi da jim helpajo je to 10 ljudi. Pa kje bo na nekem support kanalu v nekem casu ob neki uri ravno 5 ljudi gor in sprasevalo to in ono in potem hop olala lej kaksen kanal tu pa hitro malo spama podelit. Kdo ti bo te spamal na takem kanalu daj no ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tito ::

A veš da obstajajo ljudje, ki jim ni smisel življenja čvekanje z 200 ljudmi na enkrat ...

Ponavadi so kanali veliki recimo okrog 15 ljudi več pa je že neumnost in se ne da normalno pogovarjat ...

Tilen ::

ja no, kaj sem pa jaz reko? kdo ti bo pa tam spammal? Lol mogo bi pa bit res norc da bi to delal. Gandalfar, ok saj za taksne stvari je ql sam to je spet ena grupa kjer se sam tak folk zadrzuje pa je ql kr vas je ze nekaj več. Glede tega da to single user postavi za neke ljudi pa se me kr ni prepircal noben post.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MasterMind ::

To ti povem. To si oseba SAMA ODLOČ! Če ma dost časa in volje bo pač postavu svoj server... Če pa ne bo pa šu na kak drug server... Je treba še kej povedat? Odločitev je odvisna od posameznika

|CyGNUS-x ::

Če ti pač gre IRCnet tako na k*** pač ne hodi na njega pa bo stvar rešena. Saj imaš verjetno Messenger pa uporabljaj tistega pa boš zadovoljen.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Tilen ::

Meni je ircnet zelo všeč >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

volkec ::

emmm jez bi sam glede dalneta reku da kar se tice chanserv-a da se tud dugajajo takeoverji ... res da ne tok pogost kokr na IRCnetu sam useen ... etak pa karkol admini nrdijo ankol nau popoln ... folk bo skoz neky novga se spovnu, pach zelja po kontroliranju ljudi je prevelika :))

MasterMind ::

Tejkoverji pri chanserv se dogajajo samo zaradi neznanja ljudi :D. Al pa kakšna luknja v chanserv samem...

volkec ::

yah sj c navezem na temo ... na IRCnetu se najvec kolajda pto kar posledicno prpele do takih sankcij kokr so zdj s slovenskimi irc serverji. Če pa pogledaš kdo največ kolajda pa to pa dubiš 13, 14 letnke k vejo da morjo počakat 30min k splitne in toj to, zraven pa napaden kanal še mejčekn zafloodajo ker so dubil eno novo skripto in so usi veseli ... napadajo pa etk ponavad kshne mjhne kanale k jh nimajo g33k-i čez ... za ostale takeoverje se pa etk vech al mn use dogaja izven IRC-a. Tko da internet sam unim k so starej od 18 pa bo mir ;) Iz tega sledi da povprečnim uporabnikov ne pomaga a je na IRCnet-u a DALnet-u al kerkol drget k majo protekshn tak al pa drgačn šekr mu bojo tejknl kanal :))
Loh se pa motm :)) :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo irc serverji?

Oddelek: Omrežja in internet
434772 (4261) [_MW_]
»

mirc problem

Oddelek: Omrežja in internet
61366 (1225) fiction
»

BNC problem

Oddelek: Omrežja in internet
181705 (1489) MrBrdo
»

IRC nik

Oddelek: Omrežja in internet
171428 (1073) root987
»

MI lahko edn pomaga...IRC

Oddelek: Omrežja in internet
111740 (1595) Jakka

Več podobnih tem