» »

ipv6 for g33k`s

ipv6 for g33k`s

«
1
2

No0ne ::

sej vem da je blo o ipv6 ze tolko napisano na tem foromu .. pa tud drugod po netu, sam mi se vedno ni cist vse jasno! :8) No kod prvo se boste vsi zdrozili kaj bom zdaj reko :D sam ipv6 bi rad uporablal samo za irc!! tunnel sn si ze naredil na http://tunnelbroker.net/ in tudi ipv6 sn si ze instaliral na racunalniku(XP). zdaj me pa zanima kaj naprej?? vem da bi mogo dobit i-line na nekem austrijskem serverju... ki vem kako se imenuje .. sam se lih zaj ne morem spomit in tud pogledat se mi ne da :\ in potem tam pise da mores napisat e-mail ..samo da ne sme bit brezplacen .. sm ze nekje cul kako se to na volja.net al nekje lahko nardi taksen acount in pol vse lep gre ..samo mi se vedno ni jasno kaj v ostala okenca vpisovat! in potem je se drugi problem ASYBOV6 ;(( to je verjetno najslabsi program kaj sem jih gdaj koli vido .. al pa sn samo tak glup da ne znam z njim nic naredit :D !! Lepo prosim ce mi lahko svetujete ..po korakih .. lepo pocasi za navadne ljudi.. kr jaz po HEKESKI ne zastopim:D :D malo sale!! ce poznate kaksno drugo stan kjer nudijo tunnele ..in ali res obstaj neka skripta ki bi jo moral vsakic ko hoces uporabljati v6 zagnati ?? prosim vse mi razlozite.. meni ni vec nic jasno!!! :\


__
v taksnih temah so me ze ignorirali.. ces kao da ne morem drugam pogledat, samo sem ... ampak sn prevec glup da bi kaj razumel:8) tak da prosim pomagajte!!!
.:. No`0ne liVe§ 4eW3r .:.
  • spremenil: No0ne ()

CaqKa ::

stran na irc.ngnet.it

kolko jaz vem rabiš samo tunel.. ko imaš tunel naret in skripto zagnano da ti je ipv6 ip skonfigurirala potem še morš samo asyboo zagnat pa v mircu napisat /server localhost oziroma ustrezni lokalni ip. nevem o kakem i-line ti govoriš..
problem je edino najt še en fajn delujoč irc ipv6 server.
stran na ipv6.ircnet.hu

sicer pa še:
IPV6 Irc serverji ? @ Slo-Tech
IPv6 @ Slo-Tech
ipv6 @ Slo-Tech

fiction ::

Zakaj mi ta drug URL deluje nekam madzarsko? :))
Spisek streznikov je najmanj eno leto star (in razen parih izjem NE velja vec).
Ene par jih sploh ne obstaja vec!

I:line je kot ime pove vrstica v konfiguracijski datotetki
IRC streznika (ircd.conf).
Na slovenskih IRCnet streznikih so ponavadi ze dodani
I:lini za vse slovenske ISP-je in podobno (obstaja tudi ripe2i tool, ki
lepo prevede vse slovenske IP range iz whois dbja v I:line)
S "/stats i" oz "/stats i server" se da dobiti spisek teh I:linov.
Zato pac sploh ne opazis tega ponavadi.

Za IPv6 je malo vecji problem. Ne da se ravno reci kdo je slovenec in kdo ni,
saj ljudje uporabljajo tuje tunnele. Tudi IPv6 enabled IRC serverja
v Sloveniji nimamo, zato jih vecina uporablja avstrijskega (linz.irc.at).
Da se lahko povezemo na server moramo pac predhodno zahtevati I:line.
V nasprotnem primeru po povezavi dobimo napako "Unauthorized connection".
Preberi si: http://linz.irc.at/ipv6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

CaqKa ::

jaz tega problema nisem imel.. je pa res da sem to delal vsaj eno leto in pol nazaj...

Witboy ::

oh in sploh groza naših forumašev... Mislm... forum je tu ravno za to, da si lahko izmenjuješ mnenja in pomagaš drugim, če imajo probleme... ne pa ta svinjarija ki se tu dogaja... sploh na onih linkih k si jih dal zgoraj... ;(

To, da nekdo reče ti tega ne rabiš in da je to brezveze... to ni glih v veliko pomoč komu ki ga nekaj zanima pa, ki bi kaj mogoče se celo naučil... Mogoče je res bedarija uporabljati IPV6 za irc... sam če pogledaš kako se folk uči z računalniki... nekaj probavaš pa čeprav je totalna bedarija se nekaj naučiš, ne pa da nekdo pol začne ja znajdi se pa če tega ne znaš pač ne uporabljat... kaj pa če bi kak tak pametnjakovič mogoče bil raje tiho kot pa da daje take izjave... oz če ze mora kaj pripomnt naj potem vsaj razloži ljudem kar jih zanima ;((

to je totalni idiotizem, da ker po mnenju nekega frajerja neka stvar brezveze in potem ne deli znanja (če bi se temu reklo znanje) z drugimi... egoisti!!!!

Gandalfar ::

Witboy: nas veseli, da si konstruktivno prispeval k debati o tem kako ipv6 postavit

Myth ::

Heh... Ja, taknšne moraš malo ignorirat. Jih vzet z rezervo.
Drugače pa o tem IPv6. A ne bi raje na Ircu tega vprašal koga ki ima ipv6? mislim, da bi ti tista "oseba" prej pomagala kot tukaj. :D Vsaj po mojem mnenju.

Aja, pa da ne bo kdo mislil, da je to offtopic. :))

Za IRC zadeve sem sam vedno najrajše poiskal rešitev le tam. Pač moraš zelo potrpežljiv in vljuden bit. Eni so tudi tam "grobi" in sem samo z prvim vprašanjem bil banan. No ja, vsak ma svoje muhe, ga pustim na miru. :D

Torej, upoštevaj mogoče moj nasvet. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Gandalfar ::

probi Witboya whoisat pa bos vidu, da ze ma ipv6.. :)

blaz ::

sam ta witboy na ircu ni ta oseba k je na forumu :)

B-D_ ::

Sam a ni bad to, da vsak zna zbluzit (skopirat nekje z neta) kako se na 1001 način v linuxu (ki ga nihče ne uporablja) to postavi, za winse pa nihče ne zna "ipv6 tutoriala" napisat. :\

CaqKa ::

zato ker windowsih se ipv6 uporablja za igračkanje na linuxu pa se počasu uvaja da bo postal nov in bo nadomestil ipv6.
poleg tega v winsih to ni tako težko. samo enem se ne ljubi brat.
prvi korak je seveda "install ipv6"

BigSexy ::

Witboy ::

No ja da ne bo tako zgledal da sm si porihtal pol pa nisem povedal ostalim, ki jih to se zanima kako se vse to naredi :)

Najprej si mors naredit tunneling... www.xs26.net recimo tu :) je pa se fulll drugih :) ampak recimo ta. Tui se registriras in si preberes help. Vse ti pise. Tudi kako si naredis skripto za dolocen OS ;) No in tu se ti nekak zgenerira IPV6 in njegova cona... je bolj tko po kmeck napisan da boste vsi vedl :)
Ko imas to... dobis vse na mail napisan... se gres registrirat za i-line na linz.irc.at 8-) Za odgovor cakas 5 dni... saj jst sm :) V bistvu dobis samo mail v katerem je potrdilo tvojega IPja da gres lohka na njihov irc server :)
No... ko mas vse to pa zacnes kolovratit po masini :) Najprej v cmdju napises install ipv6. BTW to pisem za win 2k/xp
hm... pol... si dol povleces asybo6 -> to ti je nek bnc iz ipv4 v ipv6... lustna stvarca :) No... in ko mas vse to najprej zazenes uno skripto k jo dobis pr vseh providerjih za tunneling... potem odpers asyboo in ga skonfihuriras... v prvem oknu das IP za localhost port das 5555 connectins das recimo 2 pod tem je se eno okno za poimenovanje te povezave... potem pa tam kjer so pa ipv6 nastavitve pa napises v prvo oknce ip od irc serverja (ta od lintza - mora bit cifra ne ime) potem port 6666 in pol das save in ok. potem pa se start :)
Zdej pa odpres recimo mirca in da se konektas na omrezje napises samo /s 127.0.0.1:5555 in to je to :)
Aja se slucajn ce ne bo slo... je treba v service-ih od winsov sklopt en ipv6 firewall service al pa ce se ti da igrat ga nekje skonfigurirat :)

No to je to... lazje nebi mogu napisat :) Dela kot po maslu ;)

Edin... jst mam problemček ker mi nekak DCC ne dela... ampak to bom pa se pogruntal kako... ce pa slucajn kdo ve pa naj mi prosim sporoči!

dijo 8-)

Gandalfar ::

Se ti ne zdi, da malo pretiravas s tvojimi zeljami?

Kako bos ti lahko sprejemal/posiljal DCC ce si kao na ipv6 ostali svet pa na ipv4? :)

Witboy ::

Hm... ja no tut to se da :) sam svoj ip vpises tm ka zahteva ip pa svojo host tabelo, pa dela ;) Se obstajajo dobri ljudje ki so mo znali pomagat ;) Torej delimo znanje naprej :D

fiction ::

DCC (direct client to client oz. direct client connection) dejansko nima veze z IRC-em.
Samo inicializacija pac poteka preko tega protokola.
Teoreticno bi lahko tudi kako drugace.
Ampak, ker ga razume vecina IRC klientov, je recimo najbolj prirocen.

Recimo da A hoce poslat datoteko B-ju (za DCC Chat je priblizno enako).
A poslje B-ju poseben CTCP.
CTCP pomeni client to client protcol. To je navaden tekst (PRIVMSG) z ASCII 1 znakoma
notri, ki nakazuje da gre za ukaz odjemalcu in ni sporocilo za uporabnika B.
Notri mu pove IP, port in ime ter velikost datoteke. B se potem skonekta k A-ju in shrani
tisto. (Ponavadi mislijo ljudje da je ravno obratno, glede na to da je A posiljatelj!)

Zanimivo je, da je "spoofan" lahko katerikoli od teh podatkov, ki jih A poslje.
B se bo povezal kamorkoli mu A rece. Tisto lahko tudi ni A-jev IP, ampak nekaj cisto tretjega.
Takoj ko bo uporabnik dal "accept" bo njegov IRC odjemalec poskusal vzpostvati povezavo,
zato ni odvec previdnost. Aja ce spremenimo velikost se znajo dogajati cudne reci.
V irssiju mi je recimo ze uspelo dobiti 200% nekega fajla.

Witboy: Pri tebi torej DCC dela preko IPv4. Ocitno namrec
mIRC ni IPv6 enabled, ce ne more niti vzpostaviti povezave na IRC streznik in moras
uporabljati tisto asybo stvar. Drugac mIRC ma dost velik problemov z DCC-jem. Beware!
Ob vsaki malenkosti (cudno ime datoteke naprimer) se sesuje (to tudi s 6.12
na zalost ni povsem odpravljeno).

Witboy ::

hm... pa obstaja kak irc client z winse z ipv6 podporo?!? ne vem... recimo kak xchat?!? Mislm ne da se mi probavat ce ne bo delal :) Je kdo to ze sprobal... k ta asybo je qrac ;((

sgdjkdlsugi4 ::

xchat win32 verzija mogoce ? ...

Witboy ::

Ja to je pa res.... xchat ne potrebuje asybo6 :) Sam... kaj ko mi je mirc bolj pri srcu... :)

largie ::

tudi kvirc za windows ima ipv6 podporo, ampak je trenutna verzija 3 beta 1 precej nestabilna.
namesto idiotskega asyboja pa priporočam commandline programček relay6, najde pa se tudi psybnc za windowse z ipv6 podporo, malo starejša verzija 2.3

sgdjkdlsugi4 ::

yep, ce ti je najbol pri srcu mirc, je se psybnc za win32 se najbolsa varianta :)

Witboy ::

hm... ja ta psybnc zgleda kr v redu.... pa deadmeja je tut kr velik... sam jst ne dojamem cist kako poteka konfiguracija :'(
tm je treba en conf file spremenit... ki sicer ne ratumem cist kako... ampak recimo da sm prov... sam ne vem... any help?!? ;)

sgdjkdlsugi4 ::

ja nevem , verjetno je podoben onemu za linux ... na zacetku dolocis listening port pa listening ip ... pa je to to :]

pingec ::

a ipv6 dela tud na dinamicnih ipjih?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

sgdjkdlsugi4 ::

ja dela, pri unixcore.com mas recimo en client programcic, ki pac updejta IPv4 endpoint, ko se le-ta spremeni.. pri sixxs.net isto, za ostale tunnelbrokerje pa nevem , ker jih ne spremljam vec .

rok_p ::

kaj je potrebno tu vpisat pod pops ipv4 address...?? pa pod pub life 1800?


rem Windows 2000/XP

rem Modify following values
rem 3ffe:80ee:1234::1 - Choose any IPv6 address from the range
rem you've got from XS26
rem 1.2.3.4 - PoP's IPv4 address
net stop tcpip6
net start tcpip6
ipv6 rtu 2002::/16 2
ipv6 adu 2/3ffe:80ee:1234::1
ipv6 rtu ::/0 2/::1.2.3.4 pub life 1800

largie ::

pod pop's address si lahko vpišeš Point of Presence IP, katerega si si izbral pri tunnel brokerju, sicer pa rem na začetku vrstice pomeni da se ta ne izvede, to je samo za tvoj info. pomembno pa je da ta isti IP vpišeš v vrstico s pub life namesto 1.2.3.4

Bug ::

Pozdravljeni..

imam en problem..

za IPV6 uporabljam AsyBo-ipv6 bnc in sem sel vse nastavitve kot povejo na strani: http://www.freewebs.com/dnascript/ipv6....

Vendar mi Asybo javi: bouncer *not* started...
Cannot bind the socket (188) on port 5555

socket pa je enkrat 188 , 184 , 210....

Imam router...odprl sem port 5555 TCP vendar je stvar enaka..

Ima kdo kako idejo?

Lp,
Bug

CaqKa ::

ExTra ::

Mene pa zanim kje si lahko pogledam moj ipv6 address?8-)

Cosmo ::

Je sploh možen IPv6 za hardware routerjem? Če ja, bi bil kakšen link/guide dobrodošel :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

A res nihče ne ve?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Gandalfar ::

pomojem, da ni ker tudi za ipv4 natom ni na voljo.. rabis ipv6 nat

BigWhale ::

Ce ga router podpira ;>

Vazno, da si potem leet na ircu :P

Predator ::

cosmo: v dmz se daj, potem bi moralo delat
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

sgdjkdlsugi4 ::

ce router podpira forwardanje protokola 41 (ipv6) potem bi moglo delat .

BigWhale : l33t na ircu ? eni mogoce mamo zanimanje se za kaj druga ko emule pa spile.

Zgodovina sprememb…

Witboy ::

Hm... jst pa nism cist sigurn kukr je Predator reku, da deluje... Ker nekak tut ce mas masino v DMZju, se vedno ti gre povezava preko routerja (imas IP, ki ti ga doloci router)...
Mozno pa bi bilo da IPV6 deluje preko temu podprtim routerjem.

Witboy ::

OK, prehmal sm reku... Stestiral... za tunneling IPV6 in uporabo raznih ircov in podobno ne potrebujes kakega IPV6 routerja... Ena moznost je da das masino v DMZ kot je Predator reku... Se opravicujem ker sm podvomu ;) Druga moznost pa je, da forwardas v NATu port ... ga sporocim ko bom natancno vedu katere tocno rabis...

pingec ::

mas ksen link za to?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Witboy ::

Link za kaj?!? Vsi linki, ki jih rabis bi morali biti ze gori 8-)

Sydk ::

Kaj za vraga napišeš tam v requestu za linz i-line pod...IPv6-Range: ???
mi lahko nekdo objasni:))

Witboy ::

HM.... Pa ves kaj je to IP range? Preved si po slovensk, pol pa poišči kaki je... sej ti je tunneling provider ga dodelil ;)

Sydk ::

Ok včeraj sem dobil I-line na linzu, tunel imam na btexactu, skonfiguriram asybov6 poženem script in zdej mi:

IRC javlja: * Send error ([10053] Software caused connection abort)
Asybov6 pa pravi: refused, max connection reached


wtf ?!
LP

Witboy ::

Si sigurn da si prov skonfiguriru Asyboo?!?

HaKe ::

Sydk tocna taka napaka je pri meni in me zanima ce jo lahko kdo pojasni, ker ze 10dni iscem in berem na internetu in nic ne najdem :'( .

Hvala

HaKe ::

Withboy jst sm siguren. Ker sm su ze 100X cez conf pa tut na velikih stranih je tocno pisal kak narest... :D

Sydk ::

ja tut jst sem šel čez configuracijo AsyBa ene 85 x :D in zanimivo ce dam max. connections na 99 mi zmeri napise Asybo connection timed out, ce dam to vrednost na 2 mi pa pise: refused, max connections reached...
ma ni mi jasn, lepo mam narejen tunel, i-line mam, ipv6 install, asybo vse ql, skript sm pognal, ...stvar pa ne dela

probu sm tut pingat linz server: ping6 2001:6e0:208:0:204:76ff:fe23:2024
brez odziva
krneki
sigurno neka banalna fora:|

Matri[X] ::

Zakaj uporabljaš asyboo, program, temu namenjen in intergriran v windowse ni dober? Drugače pa poglej da ne blokiraš IPv4 naslov tvojega POPa v firewallu.

HaKe ::

Ker program pa se ubstaja namesto AsyBoV? :D
Nimam firewalla...;)

Sydk ::

Jst tut nimam firewalla, tut tist integriran v winXP je izklopljen:))
Zdej sem tunnel naredu spet nekje cist drugje in sicer na SingNet IPV6 Tunnel Broker in je res čist lepo na izi, narediš tunnel, dljaš si skripto za tvoj OS da ti skonfigurira IPV6, zdej pa problem, skripto poženem a traja v nedogled, kao Request timed out, pinga v nedogled kot bi jo nekaj blokiral, a ker nima firewalla pojma nimam kaj je to? a se komu sanja...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017789 (12946) UnderTaker_
»

IPv6 on Linux RH9

Oddelek: Omrežja in internet
182220 (1769) Gandalfar
»

IPv6 Problem

Oddelek: Omrežja in internet
121335 (1292) JamesBond
»

Problemi z Broadband routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
161292 (1081) hruske
»

IPV6 in WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
252457 (1749) Tarzan

Več podobnih tem