» »

Ne morem na irc

Ne morem na irc

whatever55 ::

Irc mi je vedno delal brez problem. A danes, ko sem po težkem posegu v registru odstranil virus ene barabe ki mi je štrefu po računalu, pa mi irc ne dela.
Ko v polje napišem /server irc.arnes.si se noče povezat. Napiše connection timed out.

Zakaj ne dela?

Hvala.

BaRtMaN ::

Velik ljudi hoče ircat (ERROR All connections in use). :\ Meni je recimo uspelo po petem poskusu na arnesa pridt, tko da keep on trying.

frenk ::

men tud dons...pomoje je server tolk poln:\

Klemenn ::

ja dans so očitno vse blondinke k z edigsom brišejo napake navalile na irc :D

Tero ::

Problem je v tem ker irc.link.si ne dela več :'(
In zato sta ostala slovenska serverja irc.arnes.si in irc.uni-mb.si totalno preobremenjena. Zaradi tega so zgleda zaj nastavli da lahko z istim hostom gre samo en user na irc. Kaj pa je pri meni doma morilsko namreč imam kabel in več računalnikov in vsi bi raji irc uporabljali;(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

frenk ::

sej pr men sva tud dva...bo treba server postavt da nikol dol ne bom padu:D

kihc ::

ena fora je da greš na irc preko ipv6 (bncja), ki ga postaviš kar na svoji kišti, dokaj zanimiva stvar, samo je z njo še kar dela, rezultat je pa odličen, server ki ga jaz uporabljam je na Dunaju :D, se ti pa tudi host popolnoma spremeni, tako da jaz ga uporabljam kadar sem kje banan z "normalnim" hostom. >:D

Slaba stran - zaželjen je statičen ip...

largie ::

en user na host ne bo držalo, trenutno imam aktivni po dve povezavi na oba preostala serverja.
a kdo ve kaj je z linkom, je ugasnil za vedno? ker v tem primeru se mi zdi da slovenija potrebuje nov irc server :D

salesky ::

no mole LINK? :( Link mi je bil zmeraj naj naj. Ja zgleda da bo potrebn nov slo irc server. Samo kdo bo to nrdu? :\

Močna linija + močn PC + veliko živcev :D :D

Tero ::

Jah irc pač ne prinaša dobička:\ Zato pa imam še samo arnes irc server. (uni-mb je tako ali tako povezan z arnesom). Najprej je Siol dol izklopo irc server pol pa je šlo tak dalje.. Ne razumem pa zakaj. IRC je najstarejši in še zelo uporabljen protokol. Sicer obstajajo neki mesengerji in podobno ampak če ma vsaka firma svojega :\ Za mene je irc še najboljši način komunikacije. Res pa da obstajajo neki irc wari in podobno ampak to je popolna bedarija. Skratka IRC propada in ne vem zakaj. Med slovenski najstniki se zelo veliko uporablja.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

DMouse ::

Če še arnes propade, gremo pa na dalnet, tam se vsaj mularija ne bo mogla izživljat :)

root987 ::

Sicer ne vem a je ta problem kaj povezan, vendar mi zadnje cajte blazno velikokrat reče da imam preveč povezav(Too many connections). Server preobremenjen ali preveč uporanikov z istim identom ali kaj?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

frenk ::

men tud to napiše...pomoje je to to:)

salesky ::

Eh, tud če nebi blo tega irca veste. Nekateri veliko pretiravajo s tem ircom! so po cel dan na ircu. Tudi sam sm imel neko manijo, ma sm ugotovu da je 100% zguba časa!

Brez zamer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRC server [irc.arnes.si] NI POVEZAVE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658016 (3763) D3m
»

SLO ircNET serverji?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655881 (5260) volkec
»

noče povezati z mIRCom

Oddelek: Omrežja in internet
81055 (945) nuclear
»

Irc port

Oddelek: Omrežja in internet
141756 (1526) Cokolesnik
»

Slovenski IRC serverji

Oddelek: Omrežja in internet
103553 (3353) Soprano

Več podobnih tem