» »

Samsung 160 gb

Samsung 160 gb

m30000 ::

Zanima me ce ima kdo kksne slabe izkuanje s tem diskom. a je preglasen?...karkoli

Caligula ::

Glinik pravi, da ga je imel. Tih in soliden. Samo sedaj ima Hitachija 7k250. Precej hitrejsi in se tisji. Mimogrede, na Bolhi dobis novega z 2 MB cacheja in 160 gigabajti za 21.000 SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Zdravko ::

Jaz ga imam. Z njim nimam nobenih problemov in je zelo tih, ga sploh nič ne slišiš.

net26 ::

tudi jaz ga mam. ko sem ga dal not sem mislo da ne dela, ker se ne slisi od njega NIC (vajen maxtorjev z zvokom gradbene mehanizacije) pa tudi okoli 15% hitrejsi je (valda je ata133 z 8mb cache) od maxtorja (prav tako ata133, ampak z le 2mb cache).

ultra zadovoljen ;)

btw. v avstriji stane manj kot 100 EUR , ce pohitis, dobis se davek nazaj :)

out

Caligula ::

Jp, sam je pa Glinik recmo v Sandri nameril za tretjino vissje hitrosti Hitachiju!
Pa se tisji je. Najtisji po testih sodec.

Pa je se 10 evrov cenejsi v Avstriji.

Sam itak ga dobis na Bolhi za 21 jurjev kar je drobiz. Sicer z 2 MB cacheja sam to se ne pozna skor nic.

glinik ::

Da nekaj dodam. Zdaj imam Hitachija SATA 160GB 8MB Cache. Imel pa sem tudi Hitachija ATA 160 GB 2MB Cache, kot je omenil Caligula.

ATA Hitachi je bil res malenkost tišji od SATA Samsunga in bil je tudi v Sandri hitrejši. Nato sem po številnih testih spoznal, da je hitrost testa v Sandri zelo odvisna od zasedenosti diska. Pri obeh Hitachijih sem dosegel hitrost prenosa nad 37Mb/s, dosegel pa sem tudi pod 30Mb/s, pri Samsungu pa nikoli nisem prišel nad 30Mb/s.

Moj trenuten SATA Hitachi, se mi zdi, da je malenkost glasnejši od ATA različice. Ampak to so res malenkosti! Pa to, da Hitachiji mijavkajo ... Ok, nekaj že znajo zacvilit, samo to je tako tiho, da o tem ni vredno zgubljat besed. Nekaj pa je zelo važno. Disk nikakor ne smeš imeti v tistem prostorčku za disk, ki je v ohišju. To sem tudi sprobal kako je. Disk mi je tresel celotno ohišje, drl pa se je kot da bi ga kdo s sekiro klal. Zato, disk obvezno na tla in ga podložit z neko peno, coto, gumo ali kaj podobnega. Ko je to storjeno, je v ohišju spet tišina.

Odkrito povedano, človek sploh ne opazi, ali imaš ATA ali SATA disk. Vsi diski kar sem jih sprobal, so bili hitri in tihi. Nekih bistvenih razlik sploh ni.

Vsekakor pa je trenuteno best buy Hitachi ATA 160GB 2 Mb Cache, ker jesuper poceni, tih in hiter.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jest10 ::

Kar kupi samsunga. Ne boš razočaran

Caligula ::

Sej ponavadi folk, ko kupi disk ni razocaran, ce prej pac ni mel boljsega.

Mas pa TUKAJ cenik in Tak Hitachi z 8Mb cacheja stane enako kot tam Samsung.

Glede na to, da je po testih Hitachi boljsi, po izkusnjah uporabnika tudi, jaz ga mam tudi in je spica,.. ti priporocam Hitachija, Samsung pa pac tudi ni slab ampak pac, ce bos mel moznost vzet Hitachija ga vzami, drugace pa Samsunga pa je.

Trpel ne bos v nobenem primeru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342459 (1585) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113396 (7293) e-marko
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634771 (3343) Jaffa

Več podobnih tem