» »

Majhne DOS mašine

Majhne DOS mašine

Thomas ::

Se pri nas dobi handheld DOS (Windows) mašina?

Kok košta?

Thnx for info!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Kaj je zate handheld ?

5x5 cm ? Je lahko večje ? Mora biti baterijsko napajano ali je lahko napajalnik zunanji?
Kakšno hitrost hočeš ? Maš kake posebne zahteve glede portov - mislim a je dost da to samo dela ali mora imeti recimo COMporte, printer port itd ?

Tko na brzino:

-dobijo se VIAinie mini itx plate. Stvar je velika 17x17cm, porabi pa nekaj Wattov (aja, dela na do 1 GHz, v kratkem do 1.3 GHz)
V kratkem se bo dalo dobiti tudi njihov nano iTX, ki je precej počasnejši, vendar tudi manjši- samo 12x12cm

Sedaj se ravno igram s EPIA-M10000 in stvar je nice. Cena je tudi dokaj ugodna. Za to plato IIRC 33+ kSIT + DDV, stem da imaš na plati že vse, razen RAM-a, torej potrebuješ še eno DDR ploščico, recimo 256 MB za tistih 10 kSIT in pa ohišje z napajalnikom.

Poglej si malo po siteu http://www.mini-itx.com/, toliko da dobiš občutek.

Advantech dela serjo majhnih "biscuit PC mashin". To dobiš pri (mislim, da) pri Abit d.o.o. in pri Electra ST. Povprašaj pri obeh in se pozanimaj za cene in roke.

Kar se VIAe tiče, ti jih lahko dobavim jaz. Če pa rabiš tega večjo količino (recimo 100 ali več), mi pošlji msg v ZS, ti bom dal podatke na kkoga se obrneš.

Poglej najprej na www.advantech.com , če najdeš kaj zanimivega


Če hitrost ni pogoj, bi mogoče lahko uporabil kak moderen PDA in na nnjem na Linuxu uporabil Bochs- DOS emulator.
Mogoče bi bil kak Sharp Zaurus uporaben za to.

Kolega je pred časom nabavil čip, ki vsebuje večino PCja v sebi, vendar je star zelo uboga in definitivno zahteva veliko spajkanja, torej ni uporabna out-of-the-box.

Brane2 ::

Aja, če rabiš VIAo za kak teden experimentiranje, povej.

Imam jo tutto kompleto v ohišju s CDR/DVD enotko in hard diskom in RAMom. Samo priklopiš na štrom in se igraš.

Edino pač prej mi povej, da imam čas skopirat instaliran Gentoo Linux na kak backup... :D

Thomas ::

No, bom jest povprašal moje stranke, ki to rabijo, da bi gnale nek programček, ki sem jim ga ščaral. Performase teh mašin so očitno dovolj dobre, bistveno je, da se dajo prenašati naokoli brez preveč problemov, da malo porabijo ... itd.

Hvala za info, zaenkrat!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

O.K.

ČE rabiš kako slikco, jo lahko pripopam semle.

Thomas ::

Tudi lahko, prosim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhen PC?

Oddelek: Strojna oprema
61425 (1196) il
»

Kje v SLO se da dobiti to MICRO mamo-plato ?

Oddelek: Kaj kupiti
8969 (881) CCfly
»

Tih strežnik 24/7 za zelo malo dostopa dnevno

Oddelek: Omrežja in internet
111553 (1293) Poldi112
»

AMD Geode - družina x86 procesorjev z nizko porabo

Oddelek: Novice / Procesorji
252311 (2311) CCfly
»

mini plate

Oddelek: Strojna oprema
161945 (1716) moj_nick

Več podobnih tem