» »

ASUS 9600XT navijanje

ASUS 9600XT navijanje

mamamia ::

No, zanima me ta zadeva... Kko se kej navija?

Aja, z samsung 3.3ns rami..

JE kdo probal navijat?

hvala

boštjan ::

ja,človek začni navijat in ko boš prišel do limita poročaj.drugač pa tile samsungi obetajo dosti.GPU pa itak bi moral letet.

mamamia ::

Nisem še kupil.. Zato me zanima... Ko bom mel itak ne bo usmiljenja...

Drgac pa sprasujem, ker se moja 9600pro ni hotla nc navijat.. pac preventiva, hehe

boštjan ::

tudi odvisno od kerega proizvajalca si mel 9600pro in kake rame je gor napopal.

G@MER ::

Radeona 9600XT so navijal na Nordichardware:

navili so VPU iz 500MHz na 625MHz (!!)8-O in 300MHz RAM na 350MHz:
http://www.nordichardware.com/reviews/g...

Tak da če boš navijal, je to grafična za tebe. Sploh npr. kakšna Herculesova!8-)

mamamia ::

Men je uspelo na 585/345...

Mam asusovo... RAmi bojo sli se bolj, ko dobim ram sinke...

drugace pa je trenutno na 576/345, ker mi rivatuner ne dela dobro in uporabljam rage3d ki ima core omejen na 576...
shackat pa ne rata.

KrazyIvan ::

Jaz mam pa problem glede navijanja HIS radeona 9600pro.Namreč gpu se navija bore slabo prišel sem samo do stabilnih 450mhz, naprej stvar začne štekat.Kar se pa tiče ramov so ti samsungovi 3.3ns pa se navijajo totalno 0, kar dam več od defoulta stvar dobi artefakte.Zasledil sem da se ta grafična slabo navija, kje je tu problem? Je mogoče slabo hlajenje sicer rami so relativno vroči na otip, gpu pa niti ne?
Hvala za kakršnokoli pomoč
Lp.

|KoRn| ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tule vprašal. Kako je z Radeoni 9600 XT, ki imajo 256MB rama? Ponavadi so znale kartice z več rama imeti nižji ram clock ... pa slabo so se navijale, kaj pa v tem primeru, je še vedno tako?

kihc ::

Jaz mam 256 MB, pa dela na standartnih 300 mhz, imam 3,3ns (samsung) rame, sem probal mal za foro navivat, čeprav nism velik pričakoval pa je šlo do 350 brez karkšnih koli hladilnih reber! Jedra še nism probal... aja mam pa od sapphira, asusove karte majo baje tud merilec temperature kar je sploh qul.

kihc ::

Aja še to - mal me zanima kakšne mate kaj rezultate v benchmarkih po navivanju, men recimo v 3d mark '03 se mi z povečanjem frekvence ramov rezultat poviša za okol 800 pik (na končnih 4k + še neki), kar se mi zdi kar vredu, v 3d mark '01 pa tud za ene 1000 pik (končnih 13k + še neki), samo se mi zdi rezultat v primerjavi z GeForce 4 Titanium kartami nekam nizek?

killah bee ::

Hoj, mene pa zanima kdo ima asus 9600XT radeona z 3.3 ns rami,
in če ga je kaj naviju in do kolk ga je navil,men že pri recimo 540 MHz GPU in pri 645MHz ram zamaže ekran( a je to mogoče kej s kartico narobe),ker se ne pojavljajo neke pikice
ampak recimo v 3dmarku03 mi zamaže sliko-popači in moram resetirat komp
(kot če bi še neposušeno sliko narisano z tempera barvicam razmazal,lol).

Če ima kdo tako kartico nej napiše kako dela pri njemu in če jo je kaj navil.

P:S.:še nekaj recimo 1.test v 3dmarku 03 mi naredi z cca. 80-90 fps(na testih drugje sem videl da pride z lahkoto čez 110 in naprej),nakar drugi game testi mi delajo z fps tako kot sem videl na testih cca 20-30 fps-ji.Tako da mi sam prvi test dela slabše kot drugi ki mi delajo tako kot naj bi moglo delat,kaj vi mislite,zakaj je test wings of furry tako slab?:O

tnx:)

ja pa še neki imam vivo in me zanima keri program bi bil najboljši za zajem videa iz VHS-a
tako da bi bila nekako dobra kvaliteta napram velikosti fajla ki ga naredi.

Zgodovina sprememb…

killah bee ::

ej Mamamia kje si kupil asusa a mogoče pr jae in kake rame maš gor kok ns,kolk ti kej pik vrže ven v 3dmarkih 01-03 in kak imaš sistem,me zanima ker imam jaz tudi asusa 9600xt
ker men se mi zdi da se slabo navija.;(

killah bee ::

a ma še kdo asus 9600xt dejmo fantje razpište se mal no;)

kolk ga kej navijate:)

3Dmark03 = 3500
3Dmark01 =8600;(

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

killah bee,samo ne reči,da maš te rezultate ob navitem računalniku

killah bee ::

E ti Boštjan si pa res faca,ko tolk hitr odpišeš TNX

Ja ti rezultati pa so z nenavitim kompom

1600XP,512DDR PC2700, Matsonic MS-8137c KT266 in pa valda 9600XT
in ja 3Dmark01 se mi zdi porazen,ko pa proc navijem na 1700XP(1470MHz)
pa mi nardi 9100 pik sem glihkar probu pa še overdrive sem meu vklopljen na grafi,

zakaj,zakaj,zakaj je tolk slab rezultat(pa sej špili novi mi delajo ful kul(call of duty-vse na full),sam rad bi dosegu višji rezultat v 01,v 03 je pa še kar dober glede na proc in pa moje
sra..e v kompu;( razen recimo 9600xt pa še ta ma bedne 3,3 rame gor;(( tko ,da ga ne morem kej preveč navit,kar bi pa jaz rad,sam me radclocker mal zajeb... tko da sm ga uninst... in mam overdrive za enkrat

boštjan ::

TEBE plata bremza ,ker čipovje kt266 je drek,pa še malo proc zraven

killah bee ::

Sej men se tud zdi da je plata, a mislš da bom kej pridobil če kupim Abit NF7, al mi priporočaš kero drugo plato v tem cenovnem razredu do 25k,pa zanima me če ima ta plata neodvisen fsb ramov od proca tko da bi mi delal proc na 266 in rami na 333MHz,proc bi za enkrat še obdržu ker no money no funny,pol bi tud vrjetn ta proc mal navil pa bi blo,saj zdi se mi tko

Alexius Heristalski ::

tko da bi mi delal proc na 266 in rami na 333MHz
Ti bi rad imel FSB/ram asinhrono, kar pa se na AMDjih ne obnese dobro! Raje imej sinhrono (oboje enaka frekvenca).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

ja na abitki lahko nastavljaš razmerje med FSB in rami,tako da ne bi smelo biti problemov s prepozavo in delovanjem vsega skupaj.edino kar je,da ti sistem ne bo laufal hitreje,če boš mel rame na 333MHz,ker ni sihrono s FSB

killah bee ::

Aha kaj pa če bi bilo sinhrono na 266MHz a bi bla plata kej hitrejša in a bi vseen delal hitreje kot sedaj in koliko % približno, pa še neki zihr bi se proc bolje navijal na abitki kot pa na moji zdajšnji plati

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

naijat bi se moral bolje, a se je odvisno od proca in ker govorimo o palominu jedru,boš bolj težko daleč prišo

link_up ::

heh jst mam pa drugo zgodbo....v dualddr plato sm dau 2 palcki v dimm1 in dimm2, ker se opazu nism, da si dimmi farbasti :) mam pa eno cudno graficno manli radeon 9600 pro... in stvar je v 3d03 vn vrgla 3800 z novimi catalyst soferji. Sodelujoc procesor je bil p4 2.6ghz navit na 2.9ghz. Ni rezultat malce nizek si mislim in nalozim radlinker...povisam core=450mhz ,ram=350mhz..in 100 pik gor...halo?

3d01 prikaze celih 12k...kar je tudi nekam malo :)

no uglavnem, po pregledu sandre mi v oci pade memory speed=3500mb/s in ker ima moja abitka chipset i865pe, bi moral biti rezultat vsaj 4888 mb/s. ok pogruntam dual memory trick, (doh), in rezultat zraste na fiuu 5100mb/s :) ceu srcen grem testirat v 3dmark03 in glej ga zlomka...dobim brezveznih 2500 pik :|


se komu morda sanja kje je napaka?

DMX ::

jaz mam 9600XT sapphire pa sem prišo do 14500 pik na bartonu 2500+/3200/ in asus A7N8X-deluxe z 2x256 rama infineon.

killah bee ::

He he,jest sm pa novo mobo kupu GA-7n400l(nforce ultra2)
pa zdej z istim procom 1600XP pridem z nenavitim sistemom do 10050 pik,če pa še mal navijem pa tam do 10300 pik.

3Dmark03 pa nenavito 3550 pik.

Kako se vam zdijo rezultati?

boštjan ::

jaz sem s plato ECS k7s5a sis735,2100 rami,1700+ in 9500pro prišo do 10100 pik v 2001SE.v 2003 pa okoli 3300

VASkO ::

jaz sem mel z radeonom 8500 vec kot 11000 pik

prevec dajete v grafe, ostali sistem pa bolj tak tak

planetparty ::

Ljudi dragi, ATI vas je nategnil, vsi ste padli na marketniški trik!
Nova grafična še ne pomeni, da bo hitrejša id prešnje, Radeon 9500pro še vedno poseka marsikateri XT!
Svetujem vam, da drugič kupujete pametneje in ne stokajte zdaj, ko ste se zafrknili, ker ta trenutek je itak najboljši nakup XT serija v srednjem cen. razredu. Tisti ki pa ste/smo srešni lastniki 9500@9700/9500pro/9700, pa nikar ne kupujte ta hiš nič, ker boste na slabše šli...
To je bilo moje skromno mnenje8-)

boštjan ::

robibrk,ne bi se mogel bolj strinjat s teboj kot se.

killah bee ::

Sej ni pene, sam tale XT-ček je čisto uredu grafična za ta denar ,in pri meni je bil res dost velik skok i GF4-MX na tole grafično,in sem čisto zadovoljen(kljub temu da se bol slabo navija),v enih stvareh je pa vseen bolša od 9500,ker ima izboljšano podporo DX9 in druge novejše tehnologijice ki bodo mogoče pri prihajajočih igrah bile te kartice hitrejše pri sami igri kot pa 9500.

boštjan ::

killah bee,razlika med 9500pro in 9600pro je v clockih v prid 9600,kar ne pomaga dosti,pol 9600 GPU je grajen v 0,13mikronski tehnologiji,9500 pa v 15,kar se odraža v višjih clockih GPU in pol pri navijanju,posledično naj bi se 9600 GPU manj grel.9500pro ma tole veliko prednost,ker ima 8 cevovodov,9600 pa samo 4 in to je tista odločilna prednost 9500pro,da je pri nižjih clockih boljši od 9600pro.škoda da niso še 9500pro izdelali v 0,13mikronski tehnologiji,te bi vido vraga

killah bee ::

To že vse drži da XT-ja bremza 128-bitno vodilo,samo če pogledaš surovo moč obeh kart
sta si pa kar precej blizu kljub 4 pipcam,ja pa še to me zanima koliko je stal takrat 9500pro
novi in koliko sedaj stane 9600xt.Jaz sem dal za mojega 47k.
Je pa tudi res da bi bil lahko XT hitrejši,kakor so napovedovali še preden je prišel ven,
ampak so se pol odločili da optimizirajo podporo dx9 in druge stvari,kar je pa važno al pa tud ne :) pa je to da dela toliko hitro kot 9500+novejše tehnologije ki bodo prav prišle tudi malo kasneje(recimo igral sem na mojem kompu HALF LIFE2!!! beta različico in dela brez problema in to z opengl podporo,ne vem zakaj tako ampak delalo je gladko.
Drgač pa sta obe kartici lahko rečem SUPER za svoj denar,ker nebi metal celga premoženja za kake 9800pro al pa 5900fx ker niso vredni tega denarja!;(
Srednji razred kartic ruls za ceno

boštjan ::

9600XT ne bremza 128bitno vodilo,če jo primerjaš z 9500pro,ampak je fora glih v teh pipelines. jaz sem dal za 9500pro pred letom dni točno 50k,takrat je bla cena v slo malo nad 55k.potem je cena okoli marca padla pod 50k.

link_up ::

seveda je odlocilni performance drawback razlika v polovicnem stevilu renderirnih pipic

mamamia ::

Ok fantje..

Nisem opazil teme zato se sele zdaj javljam...

Graficna mi deluje na 576/345 BP, torej brez kakrsnihkoli artefaktov.
Rami bi sli na 350... Moram jih zdaj se navit ker sem nabavil bakrena rebra.

Rezultat v 3dmaru03 je okoli 4400 pik, ter okoli 13800 v 01.

Ce vas kaj zanima kar vprasajte.

killah bee ::

Mamamia ti maš asusa,
jaz tud,
in me zanima če se ti kaj sanja da jaz na moji grafi ne morem navit cora na več kot 530,
kar je več se mi ekran začne prelivat al kako naj temu rečem,skratka se zapaca in ne zmrzne slika,
a si ker nastavitve spreminju v biosu (višu voltažo na agp-ju) al pa kaj drugega,
skratka zanima me kako si navil core tako visoko,
bye the way kupil sem jo v Jajčku

mamamia ::

Zivjo..

JAz nisem nic visal voltaze ne nic.. Samo lepo v rage3d sem dvigoval slider in se cudil zakaj gre tako visoko...
Jaz sem tudi v Jae kupil v tisti akciji.
Kolegatu ki jo je tudi takrat kupil isto ne gre vec kot na 530.. To je cista loterija... JAz imam sreco zgleda.

Aja max core ja na 576 zato ker mi zmanka sliderja v rage3d. Bi šel pomoje do 590... Samo mi ne rata shekat sliderja..

killah bee ::

čisto bed,
kaka dobra ideja da bi lahko tam grafo zamenju,kao uveljavil garancijo,mam jo kake 25 dni,
any idea? , ker bi tud jaz malo navil tega malega vragca>:D pa ga ne morem;(
rami drgač pa tud men grejo dobr za enkrat 330 sam se mi zdi da se kar grejejo,
rezultat v 03 je pa 3760 pik (mobo ga-7n400l-nforce2,proc 1600xp,512 DDR)
grafa pa navita 513/662
ista konfiguracija v 3dmark 01 pa je 10340 pik

boštjan ::

pa upoabi radclocker ali powerstrip,riva tuner

killah bee ::

sem že probu z omega driverji pa mi radclocker kaže polovični core kot ram in isto ne morem naviti,trenutno pa uporabljam riva tuner,ne vem zakaj bi bilo z drugim progijem pol drgač,saj parvi mamamia da kolegova grafa tud ne gre nikamor,
zato bi pa rad nekako zamenjal v štacuni in mogoče bi imel srečo,sam ne vem kak izgovor bi uporabil:\ lol

mamamia ::

radclockerja ne morem uporabit ker mi ne zazna frekvence zaradi overdriva, ki ga jaz nimam v zavihku in ga ne morem izklopit... Imam le hyperdrive ki pa je izklopljen. Tako da tale asus malo guljufa... Upam da bojo z novejsimi gonilniki popravli.

Sem probal ze skoraj z vsemi programi, a mi niso vsec. Uporabljam zato le rage3d.

mamamia ::

jaz sem tudi hotel zamenjat svojega prejsnjega 9600pro ki je bil nemarno pocasen.. Sem tudi prek sapphire supporta dobil odgovor da je kartica pokvarjena in naj mi jo zamenjajo. Jasno v mlacomu niso hotli...
probaj jo kako sfukat da te ne bojo pogruntali... probaj ventilator pokvarit al pa kaj.. Pa ti bojo zamenjali...

killah bee ::

kak način pa nej uporabim za sfukat vent da ne bom še kej sfuku zraven

mamamia ::

ja probaj ga tako sfukat da se ne bo vidlo da je fizicna poskodba...

Pomoje je edina resitev da razdres vent in prekines tam stik.. In se vent ne bo vrtel...

Nevem spomni se nekaj..

killah bee ::

Sej bomo vidl,mogoče jo bom pa vseen obdržu,mogoče se mi jo bo pa dal uničt>:D
drgač pa kaki se ti zdijo moji rezultati,ki sem jih dal malo prej

mamamia ::

Hm, jaz sem imel z nenavito 3700...
01 mi je sumljiv rezultat?? Veliko premalo ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamamia ()

killah bee ::

za AMD palomino 1600XP

killah bee ::

Ej kaj pa če bi v štacuni rekel da ne dela dobr,kao kokr bi mogla(kaki artefakti al pa kaj takega,lol),da sm jo testiral,al pa da sem kupil novo plato pri njih in ali bi jo pol zamenjal,
ker nebi je glih rad sfuku.

mamamia ::

oni bojo testiral.. pa ce bo njim delalo ok ti ne bojo zamenal..

men tud niso hotl tastarga v mlacomu

edin potem ce prodas...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon 9600 PRO 128Mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543748 (2838) MEDENA
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513739 (2705) Tradewind
»

Do koliko ste navili svojega 9600XT?

Oddelek: Navijanje
221407 (1113) ferdo
»

3,3 ns rami na radeonih 9600pro ali xt-do koliko naviti?

Oddelek: Navijanje
5732 (668) tiborrr
»

asus radeon 9600XT POMOČ!!!

Oddelek: Strojna oprema
381851 (1321) Dr_M

Več podobnih tem