» »

Firefox OS (boot 2 gecko)

Firefox OS (boot 2 gecko)

Gandalfar ::

Icematxyz ::

Sem pognal prvi test in opazil, da se ukvarjajo tudi s Firefox različicami, ki niso več vzdrževane in to naredi vse skupaj nepregledno/neuporabno in tukaj se je zgodba tudi končala. Že v osnovi torej nerazumevanje področja in prikaz množice nerelevantnih podatkov, ki morda koristijo zgodovinarjem in ne toliko spletnim programerjem.

Drugače pa jih načeloma ni treba preveč brcati, da bi kaj implementirali, če bodo le drugi torej dohajali medtem pa se lahko mirno osredotočiš na razvoj za Firefox OS in poiščeš kakšno bolj specializirano in pregledno stran s takšnimi podatki.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Torej Firefoxu je vse dovoljeno. Good to know :D

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da na Firefox OS ti je marsikaj dovoljeno in si daj duška, še Custom ROM s Thunderbird je verjetno v igri, če te to zanima.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

URL?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

URL?


Do česa? Projekta CyanogenFOX ali česa točno? Saj pa verjetno veš, kakšne "omejitve" nosi zraven FOSS in verjetno ni potrebno o tem v tej temi poglobljeno razpravljati?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

> Custom ROM s Thunderbird je verjetno v igri, če te to zanima

Url do tega.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Url do tega.


Napisal sem, da če je tebi in mnogo drugim to pomembno si lahko to narediš/te in podaš/te url drugim uporabnikom. Mozilla tega ne bo počela, saj Firefox OS poganja drugačne aplikacije. Torej na "očitek", da si "dovolijo preveč" sem ti samo hotel odgovoriti, da te FOSS in Open Web tukaj ne omejuje in da bi še vedno lahko storil drugače, če meniš, da je tako prav.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

A zdej bom pa delal proti zeljam upstreama. Ni to glih najboljsi nacin za dobit si prijatelje.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne nikakor ne rabiš dojemati tega tako saj razvijalci Firefox OS sami to priporočajo, če ima kdo takšne želje/zahteve in tega ne preprečujejo in tudi mobilni operaterji to na primer dojemajo kot plus in nenazadnje kvaliteten/popularen "upstream" si ne znam predstavljati, da bi obvladoval/vseboval 100% kode/naporov, ker potem nekako v tem ne vidim smisla in nenazadnje zakaj bi Firefox OS šel na novo izumljati toplo vodo, če lahko uporabi "pogonski agregat" dostavljen s strani podjetja Linus in celoten bolid potem fino nastavljen in opremljen s športnimi amortizerji in električnim pomikom stekel... torej s strani tuning podjetja Android.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Lej, ce ti upstream rece: "naredili bom vse v nasi moci, da se to ne bo dalo", gres pac razvijat za the other free platform - android, kjer pac niso tako ideolosko obremenjeni.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ideološko obremenjeni? Ta pa je zdaj že malo bosa. Kdo točno je bolj/manj ideološko obremenjen, če primerjamo Android in Firefox OS in v kakšnem smislu sploh ideološko obremenjen? Kvečjemu je razlika v tem, da eden poganja "Java" drug pa "HTML 5" aplikacije ostalo pa je na načelni ravni enako in mnogo sestavnih delov si platformi delita. Torej rad bi še eno "Java" mobilno platformo, ki je manj "ideološko obremenjena"? Saj pa imaš Andorid zakaj bi imel še eno, kvečjemu kak MeeGo potem?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

> Kvečjemu je razlika v tem, da eden poganja "Java" drug pa "HTML 5" aplikacije ostalo pa je na načelni ravni enako in mnogo sestavnih delov si platformi delita

To konkretno je ideoloska obremenjenost. Android nima tezave s tem.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

To konkretno je ideoloska obremenjenost. Android nima tezave s tem.


OK naj bo po tvoje. WP8 je ideološko obremenjen, ker ne poganja "Java" aplikacij in prav tako je ideološko obremenjen iOS. Torej uporabljajte vsi Android, kar nekako načelno gledano že tako torej drži saj za to pa bo na voljo tudi Firefox za Android.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Kaj pa porečeš recimo na ideologijo, kjer "upstream" naredi vse, kar je v njihovi moči, da sploh ne smeš/moreš poganjati alternativnega spletnega brskalnika na neki dokaj razširjeni napravi? A to pa je torej OK? Le Open Web, Web as the Platform "ideologija", oziroma bolj ali manj le bolj odprt odziv na realno stanje za razliko od koga drugega je torej napačna in težava pa čeprav to platformo trenutno uporablja največ uporabnikov?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ne to vsekakor ni ok. WP8 je absolutno ideolosko obremenjen z .NET. Zato bi si zelel, da Mozilla ne bi zatavala v ta temni tunel in ze od zacetka imela plan, namesto da si zatiska usesa.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Saj pa imajo plan:

-Prepoznaven brand, zaradi izdelka, ki ga uporablja na stotine milijonov uporabnikov na različnih "native" platformah.
-Open Web, kot platforma, katero že uporablja na milijarde uporabnikov.
-Prenosljivost aplikacij med različnimi bolj "native" platformami.
-Market na katerem lahko sodeluje ogromna količina programerjev, ker se ne rabijo učiti ustreznih znanj na novo, ampak načeloma že to znajo in na voljo pod ugodnimi in dostopnimi pogoji imajo vso tehnologijo/orodja za svoje produkte.

Če pa misliš o kakšnem spopadu 1 na 1 s Android po bolj "native" plati pa s čim točno bi se ti spopadal? Z bolj "native" tehnologijami, kot je "Java"? MeeGo torej, ampak "Java" je za to mobilno področje dokaj primerna izbira in se na tem področju počuti kot riba v vodi tako da vso srečo v doglednem obdobju načeti pozicijo Androida s čimerkoli.

Firefox OS je dejansko odlična ideja in najbolj primerna in smotrna pot za Mozilla, ker nenazadnje je Open Web že od nekdaj primarna platforma za Mozilla in torej gre le za naslednji logični korak in nič drugega. Sam upam, da bo mobilnim operaterjem všeč, saj oni držijo v rokah usodo mobilnih platform in tudi s tega naslova upam, da Mozilla dobi nov (znaten) vir dohodkov, da tudi na tem področju v veliki večini neutemeljene očitke nekoliko postavimo na stran. Torej če jim ne bo uspelo na platformi, ki je njihova primarna platforma že od nekdaj in za katero je na voljo več kot dovolj uporabnikov/razvijalcev/sodobne tehnologije potem si lahko samo predstavljaš, kakšen uspeh bi dosegla kakšna drugače zastavljena strategija, kjer je na vseh omenjenih področjih, če začneš na novo bistveno težje!

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

To kar ti razlagas je pure PR and marketing spin.

Tehnolosko majo svojo zelo ozko religijo glede na vse kar si ti napisal (in to je edini vir informacij o Firefox OS-u za mene, ker je njihov Wiki prakticno prazen).

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

To kar ti razlagas je pure PR and marketing spin.


Prav nasprotno to so realna dejstva in če se s čim kar sem napisal ne strinjaš citiraj pa bomo dalje, da že enkrat s tem natolcevanjem okrog "hype" in "PR" in podobno zaključimo.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da še torej sam dodam nekaj "PR" in "Hype":



-Telefonica: Mobilna naprava s ceno do 100 dolarjev.
-Mnogo mobilnih aplikacij s Google Play in App Store se zlahka prenese na Mozilla Marketplace.
-Q1 2013

In pa morda še nekaj "hype" v praksi. Poženi in spoznaj Firefox OS že sedaj in to kar na Ubuntu OS:

Home Screen



Apps



Firefox OS



Vibes

P.S. Torej da lahko uporabljaš Thunderbird in Firefox OS in to skupaj na Ubuntu OS! ;)

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Battery life? Vec kot pol ure? :)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

Battery life? Vec kot pol ure? :)


Da več. Sem pa sedaj v aplikaciji za opravila izdelal nekaj opravil in a mi lahko kdo razloži, kako je to mogoče, da sem to počel Off Line načinu in da se opravila niso izbrisala? Nisem vedel, da HTML 5 tehnologija kaj takšnega omogoča in sem celo torej menil, da v Firefox OS brez Google Tasks pač ne bo šlo?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

You still don't get it.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

You still don't get it.


Da Firefox OS nima nič kaj dosti skupnega s Flash/C++/Thunderbird? In po tvoji presoji če prav vidim tudi s HTML 5? Potem pa že.

ardanel ::

Pozdravljeni mene zanima a bi mi lahko pomagali oz. poslali kak link ker imam za narediti seminarsko nalogo o temi FIREFOX OS 15 strani. Neki sem iskal sam se ne znajdem najbolje...lahko v italijanščini, hrvaščini ali v angleščini. Hvala in upam da mi boste lahko pomagali. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla obupala nad telefoni s Firefox OS

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1712484 (10541) Orias
»

Firefox OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
459069 (7257) SLO_Matej
»

Mozilla pokazala telefona s Firefox OS

Oddelek: Novice / Android
4511930 (9531) mtosev
»

HTML 5 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
25458171 (47146) rustypac
»

Mozilla zaključuje z razvojem Thunderbirda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12530844 (26790) Icematxyz

Več podobnih tem