Pfizer je bil leta 2009 kaznovan z globo višini 2,3 milijarde dolarjev zaradi trženja analgetikov, ki nista bila več na seznamu registriranih zdravil.
Srž problema so reklame za spletne prodajalne zdravil, ki nimajo sedeža v ZDA. Te kršijo zakonodajo s prodajo ponarejenih, pretečenih ali neodobrenih zdravil, pri čemer zdravniški recept sploh ni potreben, zato je njihovo delovanje v ZDA prepovedano. Če se bo izkazalo, da je Google vede sprejemal oglase teh prodajaln, bo kazensko odgovoren (recimo leta 2007 so se Google, Microsoft in Yahoo poravnali in plačali skupno 31,5 milijona dolarjev zaradi oglaševanja ilegalnih stavnic).
Google se že leta bori s temi ilegalnimi lekarnami. Leta 2003 so nehali prikazovati oglase za ameriške spletne trgovine z vicodinom in viagro, ker je FDA (Ameriška agencija za hrano in zdravila) z grožnjo preiskave začela pritiskati na Yahoo in Microsoft, naj prikazujeta le oglase za spletne lekarne s koncesijami. Toda Google je vztrajal, da bodo reklame za kanadske lekarne ostale. FDA je lani napovedala še eno preiskavo in Google je tedaj prenehal prikazovati sporne oglase.
Google je po neuradnih informacijah že blizu poravnave, ki bo stala pol milijarde dolarjev. To bo ena izmed največjih vsot, ki jih bo katerokoli podjetje plačalo ameriškemu pravosodnemu ministrstvu.