Firebug
vir: KiberpipaZadnji VIP večer letošnjega leta bo zaznamoval preplet umetnosti in podjetništva - svojo zgodbo bosta predstavila Katja in Jure Bricman, ustanovitelja podjetja in ustvarjalca porcelana Catbriyur. S svojimi unikatnimi izdelki sta navdušila največje poznavalce porcelana. S Catbriyur nakitom se ponašajo moderne Parižanke, iz skodelic pa naj bi čaj pila celo angleška kraljica. Kako jima je uspelo prodreti na globalni trg, kako usklajujeta podjetniško in zasebno življenje, kje črpata ideje za nove izdelke in še marsikaj boste izvedeli v četrtek, po pogovoru pa sledi prednovoletno druženje ob pijači. Na dogodek se prijavite na spletni strani LUI.
Kot običajno boste lahko predavanja spremljali v neposrednem prenosu preko Kiberpipinega videoarhiva, kjer so tudi na voljo posnetki preteklih predavanj.
V petek bo Kiberpipa ponovno prizorišče FreeForAll LAN Party-ja, kjer se od klasičnih dogodkov tega tipa razlikujejo v tem, da gre za brezplačne, prosto dosegljive in večinoma odprtokodne igre, ki tečejo na večini popularnih operacijskih sistemov. Večeri so ponavadi popestreni tudi s starejšimi igrami, kot so Dynablaster, Lotus 3 in podobnimi, pa tudi z različnimi namiznimi igrami. Potrditev udeležbe zaželjena na Facebook fan page-u ali na lanparty at kiberpipa.org.
V tem tednu sta na sporedu tudi dva dogodka kreativne skupine Err0r. Video instalacija Nevena Korde Vedno ta želja bo na ogled od ponedeljka do petka. Po besedah avtorja gre za mnoštvo preobrazb v polju avtopoetike - kolaž sodobnosti, halucinanten v svojem gibanju že v svoji 'predzajeti' stvarnosti, ki je enaka gledalčevem pogledu na postavljene objekte. Provocira, simulira, dekonstruira, parodira sodobno identiteto, njene podporne diskurze ali podporne ideologije.
V sredo ob 20.30 bo predstavljen Reflet avtorjev Thomasa Fourmonda, Maxencea Merciera in Quentina Droueta. Javna predstavitev projekta bo potekala istočasno v Kiberpipi v Ljubljani in v Kibli v Mariboru v obliki dislocirane večmedijske instalacije. Reflet je skupinsko vhodno / izhodno digitalno umetniško delo, ki ga na vhodni ustvarjajo posamezniki, ki objavljajo besedilne in zvočne "izseke iz življenja" na animirani navidezni tabli s pomočjo tipkovnice, mikrofona, mobilnega telefona ali drugega uporabniškega vmesnika. Te objave nato postanejo del mrežnega svetovnega sistema Reflet, ki ga sestavljajo neodvisne poddomene, ki jih gostijo razne ustanove (univerze, knjižnice, umetniške organizacije, družbene skupine itd.) ali posamezniki. Na izhodni strani ta skupinska vsebina ostaja del animirane table in se jo lahko prikaže in ogleda v različnih kontekstih: kot imerzivno instalacijo, kot projekcijo, posebej prirejeno za določeno prizorišče (hiperpovršina), kot spletno stran, kot ohranjevalnik zaslona, na mobilnem telefonu. Več: http://www.aksioma.org/reflet