Slashdot - V sredo je Microsoft sporočil, da bo njihov program za virtualizacijo strežnikov Hyper-V podpiral naslednje operacijske sisteme: Windows Server 2003 SP2, Novell SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1, Windows Vista SP1 (x86), and Windows XP SP3 (x86). Marsikdo je nad tem razočaran. Spletna stran networkworld.com piše, da je takšna odločitev velika napaka. Brez podpore oziroma združljivosti z Red Hat, Fedoro, CentOS in BSD-jem Microsoft daje vedeti, da bo Hyper-V „njihova tehnologija v zgolj Microsoft-svetu“, kar je glede na vročico, ki jo v zadnjem času povzročajo sistemi za virtualizacijo, nerazumljivo. Odločitev za nepodpiranje ostalih linux distirbucij komentirajo s prispodobo, da si v primeru, ko tako ali tako zaostajaš, ne nalagaš še dodatnih bremen.
Kako težko je ob dejstvu, da je podprt SUSE, zagotoviti podporo še za ostale distribucije?
Odločitev za nepodpiranje ostalih linux distirbucij komentirajo s prispodobo, da si v primeru, ko tako ali tako zaostajaš, ne nalagaš še dodatnih bremen.
Haha, neumni komentarji. Pac MS noce podpirat neki kvazi neresnih OS. Kaj je tuki tok cudnega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
Fora virtualizacije na strežnikih ni poganjanje eksotičnih sistemov, pač pa varnost in stabilnost delovanja takega okolja. Redhat/Centos bi bil lahko not, samo ni rečeno, da ne bo deloval (saj linux kernel je najbrž isti). Samo da ne bo uradno podprt s stani MSFT helpdeska.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
Kakorkoli že, big deal, če Microsoft pač ne podpira Linuxa. Bo pa zato konkurenca podprla Microsoftove "OS"-je. Mimogrede, po novem bo imel Ubuntu Hardy že vključen KVM, libvirt in virt-manager, kar omogoča enostavno ustvarjanje in upravljanje virtualnih strojev.
Zakaj bi bil ta HiperV tako boljši od drugih brezplačnih ali odprtih virtualnih okolij, ki podpirajo večino Linux distribucij, da bi ga moral imeti?
Naj odgovorim takole;
Ubuntu Hardy že vključen KVM, libvirt in virt-manager,
Meni vse jasno.
Za HiperV(beta) sem porabil nekako 2 klika da sem vzpostavil guest os(plus standard postopek inštalacije). Za KVM stvar traja precej več časa(glede na tutorial), pa ukaze je treba tipkat. Sitno no!(za večino ljudi)
Sej želim obema sistemoma, da sta čimboljša, pa čimcenejša(čimmanj dela, čimnižja cena).
Predvsem pa je oboje veliko bolje(preformance/cena) kot je VMwareva konkurenčna rešitev (stane blizu 1000$- verzija ki nerabi os-a. Bojda je to primerljivo, ker kvm in hyperV sta "vdelana v jedro", za razliko drugih vm-warovih rešitev, ki se izvajajo recimo na winsih)
Za domače uporabnike je VirtualBox čisto kul izbira. Admini pa se odločajo na podlagi česa drugega, kot je nice klikabiln interface - recimo na podlagi podprtih sistemov. In tule se je MS - zaklal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
Za HiperV(beta) sem porabil nekako 2 klika da sem vzpostavil guest os(plus standard postopek inštalacije). Za KVM stvar traja precej več časa(glede na tutorial), pa ukaze je treba tipkat. Sitno no!(za večino ljudi)
Se strinjam.
Kakorkoli že - če nočeš tipkat, uporabiš VirtualBox, kjer dejansko dvakrat klikneš in je stvar gotova.
Predvsem pa - gotovo se bo našel kdo, ki bo kmalu napisal GUI za KVM. Stavit grem da bo tako prav kmalu. Morda že v jesenski različici.