» »

Sistem za virtualizacijo

Sistem za virtualizacijo

«
1
2

alen1 ::

Pozdravljeni!
Mene zanima kakšen sistem se splača namestit za virtualizacijo kot glavni sistem?

Hvala

BadB0y ::

Tak ko ti bo podpiral čim več rama. Ali win 64 ali linux.


alen1 ::

Ja to že!
Samo kaj se splača kakšne sisteme, da so stabilni, da ne žrejo sami preveč...

jype ::

KVM, OpenVZ, Xen, vmware.

Jaz uporabljam prvega in tretjega.

Mavrik ::

Daleč najhitrejši so "bare-metal" hypervisorji:

Xen, Hyper-V, VMWare ESXi. Imajo pa vsi precej specifične zahteve po strojni opremi in večinoma na "hostu" ne moreš potem nič več počet.

Kar se pa tiče ne-baremetal hypervisorjev je pa precej vseen na kakem hostu laufajo. Tako VirtualBox kot VMWare, ki sta trenutno najhitrejša in podpirata največ OSov tečeta brez težav na Windows, Linux in OS X.
The truth is rarely pure and never simple.

alen1 ::

Katiri sistem se potem splača postavit kot glavni sistem? Kak windows ali linux? za virtualizacijo bi pa uporabil virtualbox.

Mr.B ::

Xen ti je free, hosti pa, ot ti želja poželi za licenciranje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Xen ti je free, hosti pa, ot ti želja poželi za licenciranje...


Xen se zelo slabo obnese pri virtualizaciji Windows sistemov, prav tako nujno zahteva VTx podporo če nimaš prilagojenega kernela na gostu.

Katiri sistem se potem splača postavit kot glavni sistem? Kak windows ali linux? za virtualizacijo bi pa uporabil virtualbox.


Za VirtualBox je vseeno, saj deluje enako dobro na obeh operacijskih sistemih.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

MS Hiper-v z Windows Server 2008 R2 DATACENTER. Plačaš samo licence za vsak procesor socket. Virtualnih OS-ov pa je lahko neomejeno, in vsi so licenčno pokriti.

Torej Datacenter se licencira na procesor. Seveda pa se ti datacenter ne splača vzeti za dva procesorja, ker ne boš mogel poganjati toliko virtualnih strežnikov. Verjetno ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alen1 ::

Ne gre se za profesionalno virtualiziranje. Zaenkrat bi virtualiziral windows server 2008. Glavni sistem pa bi imel rad čim manj kompleksen. Zadosti da lepo deluje virtualbox. Recimo od windows sistemov kaj se splača kot glavni sistem?

Mr.B ::

Kupuješ licenčno pokriti os, ali na črno ?

Vmaware server, je bil včasih zastonj, mislim da je še. Ni sicer ESX, samo je čisto ok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

alen1 ::

Imam vse licenčno MSDNAA.

Mavrik ::

Vmaware server, je bil včasih zastonj, mislim da je še. Ni sicer ESX, samo je čisto ok.


Keri del "uporabljal bom VirtualBox" zgoraj ti ni jasen?

Recimo od windows sistemov kaj se splača kot glavni sistem?


Glej, čist vseeno je. Če maš dovolj dober računalnik za virtualizacijo je ČIST VSEENO. Inštaliraj svoje najljubše Windowse ali Linux pa veselo uporabljaj stvar.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Uporabi Vmware ESXi.

Zastonj.

Pika.

LP I.

alen1 ::

Ta ESXi se zdi precej zanimiv to je samostojen sistem ali...?
Zanima me kako je s to prijavo na VmWare stran a potem kaj pošiljajo, ker je tam za izpolnit veliko osebnih podatkov.

Gandalfar ::

naredi throwaway gmail, ce se bojis pa ignoriraj tista polja

Mavrik ::

VMWare ESXi je zelo izbirčen o svojem hardwaru. Prej kot se ga sploh spravljaš nameščat preveri, če je tvoja strojna oprema podprta. Je pa res samostojen sistem in kot tak hitrejši od kakega VirtualBoxa, VMWare Serverja in podobnih hypervisorjev, ki tečejo znotraj kerega drugega OSa.
The truth is rarely pure and never simple.

alen1 ::

Kaj pa kakšni drugi podobni sistemi obstajajo če s tem ne bi šlo?

overlord_tm ::

A tebe zanima virtualizacija zaradi virtualizacije same, ali zato da bos imel pac vec sistemov na enem kompu in se igral z njimi?

Ce drzi prvi del, potem se naprej igraj z ESX-om in podobnimi, drugace pa ce imas stvari iz MSDNAA, vzemi Server 2003 za host in potem virtualbox za virtualizacijo. Najbol easy. Drugi taki sistemi ... (glej pod tocko 1, za baremetal, pdobne ESXi)

alen1 ::

Gre se za to da bom imel gor strežnik in še en sistem zraven. Trenutno imam na eni mašini strežnik (2008), ko pa se kaj sesuje vemo kako je. In da crkne mašina... Rad bi si prihranil par ur in malo živcev, saj se celoten sistem postavljen poem v cca. 20min. našel sem tudi to zadevo XEN namestim to in gor potem en vmware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alen1 ()

alen1 ::

Pojma nimam za kaj naj se odločim poskusil tem ESXi 3.5 in pa 4.0 noben mi ne deluje pravilno, poskusil sem tudi tale xen live in pa nek serve 5.5.0 al nekaj podobnega samo ta zadeva pa nevem zakaj je in kako deluje. Najprej bi pa poskusil virtualizacjo na x86.

BlueRunner ::

Na kakšno strojno opremo pa si želel namestiti ESXi, da ti ni uspelo? Oziroma na kakšen način ti "ne deluje pravilno?"

alen1 ::

Celeronproc 2.66, disk 80gb, 2,5GB rama. Mislim da napiše da nemore prenest slike na disk. Nameščal sem ESXi 3.5.

OrkAA ::

Ta procesor nima strojne podpore za virtualizacijo (NE deluje xen, kvm, esxi) in je tudi v splošnem _mnogo_ preslab za karkoli v teh vodah.

Če se res hočeš igrati, ti priporočam VirtualBox.

alen1 ::

Razmišljam tudi v tej smeri, da namesti kakšen sistem ki je dokaj stabilen in porabi malo, potem pa v ta sistem kakšen vmware ali pa virtualbox. Gledal sem tale centos.

OrkAA ::

Saj to je edina opcija, ki jo imaš.

kixs ::

Ta novi VMware Workstation 7.0 omogoca instalacijo ESX in ESXi. Za igrat, po moje, najboljsa varijanta.

lp

MTm2H37rqt7B ::

openvz ne potrebuje strojne virtualizacije.

Edit: Se opravicujem, nisem videl da potrebue windows guest...

Zgodovina sprememb…

kinimod6 ::

Hyper-V Server 2008 R2 je free in je verjetno za virtualizacijo win sistemov najboljša izbira.

mambli ::

Alen1, na tak sistem se ti ne splača dati namestiti virtualnega sistema. Ta sistem je komaj dovolj za en OS, ne za pa več.

alen1 ::

Sistem bom menjal bo proc AMD 64 4000+ AM2 okrog 4GBrama.

BlueRunner ::

Ponovi vajo, ko boš to nadgradil. Pred tem si preprosto streljaš v nogo.

alen1 ::

Poskusil bom z ESXi 4.0. A to potem deluje samo kot neka mašina (server), katerega se ne upravlja direktno ampak samo preko client programa, ki ga namestimo na katerikoli računalnik v omrežju? A vsa inaštalacija potem virtualnih sistemov poteka preko mreže in ne fizično na tej mašini?

c3p0 ::

Od bare metal variant je Citrixov XenServer tudi brezplačen. Sicer moraš instalirati (free) licenco in jo obnavljati vsako leto.

Ima shell gui in windows klienta za remote nadzor. Za začetnike morda bolj enostavno za uporabo, kot bare XEN.

alen1 ::

Aja pa še nekaj. V mašini bi imel en RAID kontroler in pa tri IDE diske in tri SATA. Bi ESXi zaznal diske ali je potrebno to kako drugače potem nastavit?

BlueRunner ::

Za ESX(i) pozabi na RAID, če to ni pravi strojni RAID - Adaptec, LSI, ...

alen1 ::

RAID kontroler potrebujem samo za priklop dodatnih diskov ne za to da bo dejansko v RAID polju.

BlueRunner ::

Preveri na VMware strani, če je ATA/SATA čip sploh podprt. Kot je že nekdo pred menoj omenil: ESX(i) je zelo izbirčen glede strojne opreme, ki je podprta.

Invictus ::

Če boš uporabil ESXi 4.0, pazi na hardversko združljivost. Sam v podjetju uporabljam ESXi, ampak sem ga dobil na USB ključku zraven strežnika. To je šele zakon, ko se mašina zbota v parih sekundah.

Seveda se morajo potem postaviti še ostale virtualne mašine.

ESXi je hiter, ker ne vsebuje ne konzole, ne web strežnika, tako da je edini način dostopa preko klienta, kar zna biti včasih malo zoprno. Sicer ga dobiš na sami mašini, ampak ga je vedno treba inštalirat.

Ampak, kot so tudi drugi napisali, najprej združljiv hardver.

LP I.

Daedalus ::

Jao. Vzemi linux hosta, gor daj vbox, raid si pa postavi softverski - lahko komot pomešaš med sabo IDE in SATA diske. Če že rabiš gui, naj bo kak Xfce, ali LXDM, ali še kaj lažjega. Preko tega kak VNC al pa kr X forwarding preko ssh-ja. Pa maš stabilen sistem, ki podpira čudo hardvera, builtin RAID, remote dostop do GUI, ssh za shell dostop kjer pač ne gre GUI skoz, vse đabe, pa še česa se boš naučil. Pa procesor zamenjat s čim 64 bitnim plus dodaten ram. Po možnosti vsaj dualcore, itak so kaki AMD-ji dosti poceni. RAM pa tud ni drag.

V Pipi mam Xen hosta na starejši dual Opteron 2.4 GHz kišti, 4GB rama, 4x320GB v RAID5 za disk image (pa LVM prek) in zadeva dela super. Ajde, resda poganja sam linux hoste (jebat ga, non VT proci), sam to počne čisto zadovoljivo. Ne glede na to, da je hardware že precej star in daleč od tega, kar danes dobiš za zmerne denarje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

energetik ::

Tako je, daj gor kakšen Xubuntu in VirtualBox. Pa Athlona X4 620 in 4GB RAM pa eno poceni plato.

alen1 ::

Če bi že tako, sem malo gledal ta centos sistem.

overlord_tm ::

Ubistvu niti ni pomembno katero distribucijo linuxa das gor. Ce rabis tako, ki je res zoptimizirana za tvoj HW, priporocam Gentoo. Ampak bos potreboval tudi veliko dobre volje, sploh ce se nimas nic izkusenj z linuxom.

Z Xubuntujem bos se najlazje skoz prisel :D

alen1 ::

Sem namestil ESXi 4.0.0 in deluje :) Potem sem namestil še XP virtualno, da sem previril, kako zadeva deluje in vse je šlo skozi brez večjih problemov. Ko bo več časa bom celotno zadevo preklopil in preizkusil še raid kontroler.

Anton ::

Tale mašina bi bila za virtualizacijo ali kak web server, kaj pravite?

http://www.odnesi.si/delovna-postaja-hp...

overlord_tm ::

Hmmm, za ta gnar raj server kup, ko graficne res ne bos rabil :D

Mr.B ::

Glej moja konfiguracija :
Supermicro plata 450EUR
2x Xeon procesorja 2x 450EUR
8x 4 GB = 8x 60EUR
8x SATA diski 500GB 8x 60EUR
Ohišje = 120 EUR
Napajalnik 120 EUR

Za 5kEUR dobiš HP strežnik z devam Xeon X5550 procesorjema, brez diskoma...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

@Anton: čisto mimogrede. Praktično vsak tvoj post ima link do te trgovine. Se gre za prikrito oglaševanje ali je kaj drugega?

amigo_no1 ::

Quadro FX5600 je čisti overkill če ne uporabljaš UGS/Catia/SW/ProE in podobno.

tukaj imaš nekaj postaj:
http://www.asaboshisystems.de/workstati...

Tudi na ebayu se kaj najde.

Mr.B ::

PRoblem je da procesor serije 54xx nimajo VT-d podpore. Torej preveri kaj bo bil tvoj hipervisor, če misliš kaj resnega virtualizirati...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717343 (3556) MrStein
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172113 (1788) jlpktnst
»

Več sistemov na enem računalniku vs Več računalnikov z enim sistemom?

Oddelek: Operacijski sistemi
141503 (1114) fosil
»

Postavitev VPS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
91385 (1094) c3p0
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257373 (4530) BlueRunner

Več podobnih tem