» »

Računalnik za virtualizacijo

Računalnik za virtualizacijo

alen1 ::

Pozdravljeni!
Zanima me, kakšno strojno opremo mi priporočate za virtualizacijo? Porebval bi pc, ki rabi čim manj električne energije in je sposoben poganjati VMware. Logično naj bo 64 in rama mora biti tudi več kot 2GB.

bluefish ::

Vmware bo poganjal vsak računalnik. Raje povej, katere guest operacijske sisteme misliš uporabljati in še bolj pomembno, kaj boš z njimi počel.

Drugače pa pazi, da ima procesor podporo strojne virtualizacije.

alen1 ::

Imel bi ESXi za virtualizacijo tako da vsaka strojna oprema ravno ne pelje tega. Zaenkrat bi virtualiziral server 2008 ali pa 2008R2.

pershi ::

Ce bos virtualiziral samo Server 2008 razmisljaj raje o Hyper-v, ker Server 2008 na njem deluje res zelo hitro. ce imas poleg tega namen poganjati se Linux ali kaksne starejse variante Windows (npr. server 2000) bo pa verjetno Vmware boljsi (manj problemov s kompatibilnostjo).
Zmogljivost hardvera dimenzioniraj glede na to kaj bost na takem serveju pocenjal. Kot so ze pred menoj povedali moras imeti procesor s strojno podporo virtualizaciji in velikooo rama.
Diskovje pa glede na potrebe (za masino na kateri bo vsake toliko casa tekel kaksen testni server bo zadosti ze kaksen terabajtni sata disk (aja razni snapshoti sistemov poberejo veliko prostora zato z diskom ne skopari).
V primeru, da bos imel gor podatke, ki jih nebi rad izgubil, bos potreboval kaksen bolj resen diskovni kontroler in bolj zanesljivo diskovje...tukaj je pac vse odvisno od zahtev.

Kaksen je budget za to masino?

LP, p

alen1 ::

Čim manj denarja:) Ne gre se za profi zadevo, ker je to vse bolj ali manj za domačo uporabo. Rad bi pa, da mašina porabi čim manj električne energije.

x45 ::

Pozdravljeni!
Zanima me, kakšno strojno opremo mi priporočate za virtualizacijo? Porebval bi pc, ki rabi čim manj električne energije in je sposoben poganjati VMware. Logično naj bo 64 in rama mora biti tudi več kot 2GB.


amd sistem, za vm vare top izira. kak verčen phenom II z TDP jem 45w. jih je nkeja v prodaji.

alen1 ::

Hm, ja tej procesorj so 1000EUR :) Gledal sem se dobi 64 X2 5050e za cca 50EUR in rabi 45W
drugače pa so tudi semproni z nisko porabo in cca. 35EUR.

Dr_M ::

In kako bos z enim jedrom delu virtualizacijo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

Bolj kot "jedra" in "procesorji" naj te skrbi RAM. Vsaka mašina rabi svoj del rama, kot bi bil pravi računalnik..in 2giga je _OBČUTNO_ premalo za karkoli. Procesor se že razporeja.

Dr_M ::

Na enem jedru ze ne bos poganjal virtualizacije.
Pa tudi podpore nimajo, tako da v vsakem primeru odpade.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pecorin ::

Na enem jedru ze ne bos poganjal virtualizacije.


zakaj ne bi?
sem nekaj let nazaj poganjal 2 guest os-a v vmware-u na duronu 750mhz pa je delalo priblizno ok.

alen1 ::

Vem, rama bo 4GB minimum. Iščem samo eno mašino da je varčna in da bo zadeva delolovala. Poskusil sem zadevo namestit na moj pc athlon 4000+, 3gb rama, zadeva je delaovala odlično. Je pa res da porabi cca 90W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alen1 ()

Dr_M ::

Da ne boste odkrival tople vode okoli WM.
In se strojna oprema potreba za WM.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

DR_M: edini ki ne ve o čem govori in izumlja toplo vodo, si ti.
Namesti si si kak program za virtualizacijo na single core in se čudi. Pa imej dovolj RAMa.

Dr_M ::

Virtualizacija != Emulacija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pecorin ::

Virtualizacija != Emulacija.


ja. ampak dvomim, da ves kaj pomeni katerokoli od tega.
na tistem linku od wikipedie, ki si ga dal, klikaj malo naprej pa ti bo jasno.

no, zakljucek je, da na x86 virtualizacija obstaja ze leta in leta.

Looooooka ::

am...linux ti bo v HyperV-ju delal brez problemov...preverjeno.Windows 2008 pa logicno najboljs dela glih pod HyperV-jem.

dfajt ::

Dr_M, res je, da virtualizacija ni enaka emulaciji, je pa izpiljena zadeva emulacije. Deluje pa zato, ker noben operacijski sistem svojih resourcov ne pokuri 100%, večinoma celo precej manj - povprečen osebni računalnik baje celo okoli 10%. Po teh statistikah imaš lahko na enem računalniku okoli 10 (ponavadi preveč zaradi primanjkljaja RAM), optimalno pa lahko 2 do 3 hkratne sisteme - preverjeno na enojedrnem računalniku. Je pa res, da v tem primeru ne moreš na vseh hkrati poganjati nekih računsko zahtevnih aplikacij.

alen1 ::

Poganjal bi ESXi 64bitni. Server je za domačo uporabo. Virtualno bi pa poganjal zato, da se rešim težav z gonilniki in tešav z backup-i. Kot sem že omenil bi pa potreboval mašino ki bi bila sposobna poganjati to in seveda da bi porabila čim manj energije. In glede jeder 64 X2 5050e je dvojedrni in tudi edini procesor, ki sem našel da porabi najmanj je pa vprašanje, če je sposoben virtualizacije.

just_a_cook ::

8 GB rama minumum....
==================
Just a cook

mambli ::

Kot prvo začni na tem seznamu za CPU: http://www.intel.com/products/processor...
Potem lahko gradiš od tukaj naprej.

x45 ::

Lotevam se virtualizacije na mojem pc ju.

instalirane imam win xp 32 bit in prazn disk.

Na eno particijo bi dal win 7 64 bit, na drugo win 8 64 bit developer ed.

potem bi rad v xp jih ali v katrem od treh os jev preklapljal na drugega.

Zanima me postopek ker tega še nisem delal z free ware programom oz
z Vm ware ali virtual box ?

čisto detailno kako gre.

Hvala.

mr1two ::

Precej enostavno. Potrebuješ zgolj vmware player, ki je zastonj, alternativa ti je tudi virtual box, ki je odprtokoden.

Ko imaš zadevo nameščeno, samo vstaviš cd v pogon, načeloma samo zazna nastavitve in tudi ve, kateri OS je v pogonu. Isto lahko delaš tudi z Image-i(kar v programu odpreš sliko). Nastaviš velikost diska, določiš ali je fiksen ali dinamičen, koliko rama naj ima "mašina" in podobno. Predlagam, da kar obdržiš priporočene nastavitve, mogoče malo povečaš ram, če ga imaš na PCju dovolj.

Potem tako virtualno mašino lepo vžgeš(startaš) in načeloma je večina že narejena. Za višje resolucije je mogoče potrebna namestitev dodatne programske opreme znotraj virtual-machina, ne spomnem se ali je to nujno.

LP, če te še kaj zanima, kar vpraš :)

x45 ::

Hvala Fructal, najprej grem instalirat vm ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717540 (3753) MrStein
»

Dual boot v letu 2018 - najboljši način

Oddelek: Pomoč in nasveti
312342 (1343) Izak
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396346 (5472) Isotropic
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363335 (2263) levaky
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687484 (5056) Blisk

Več podobnih tem