» »

Vprašanja (Linux Newbie ;>)

Vprašanja (Linux Newbie ;>)

GregaST ::

No jst sm čist nov tuki pa tud linuxa prej nikol nism niti vidu in sm pozitivno presenečen.Če bi kšna igra več delala bi takoj zamenju za winse.No zdej pa vprašanja.

1. Kako nej nastavim ADSL? Enkrat sm se lahko povezu na irca, ampak iskat po netu pa nism mogu.Mam pa ADSL prek routerja.A je treba kšn port odpret al kej podobnga?Če dam tm ADSL/PPPOE configuration mi tole napiše: Oprostite, preiskal sem delujoče naprave (1), a se vaš zgoščevalnik dostopa ni odzival. Prosim, preverite mrežne in modemske kable. Vzrok spodletelemu iskanju bi bil lahkotudi že zagnan proces pppoe, ki nadzoruje modem.

2. Tud jst mam problem z grafično.Mam R9600xt pa mi ful mori ker je 60hz osveževanje.A tud če bi inštaliru original gonilnike od ATI-ja nebi pomagal?

3. Kako ugasneš računalnik? Ko dam odjava se mi računalnik ne ugasne.
4. A obstaja kšn preprost način za inštalacijo programov? Jst sploh ne vem kam morm kšne komande vpisat pa to.

5. Mam en disk pa mam narjeno particijo tko da mam eno velko 6 GB drugo pa 34 GB pa me zanima če lahko nardim še eno particijo tko da bom dau linux gor?

Hvala za odgovore
  • zaklenil: moj_nick ()

GregaST ::

Tole sm hotu dat pod temo Slo-Tech GNU/Linux pa sm se očitno zmotu.Se opravičujem :\

moj_nick ::

Boš moral sam naredit copy/paste, jaz lahko samo za tabo pometam ;)
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963436 (27131) JoskoMacher
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295304 (22961) Skrat
»

Adsl povezava

Oddelek: Programska oprema
171595 (1241) zvitorepec
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683131 (2643) noraguta
»

Sesulo mi je particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
8758 (718) Wolverine

Več podobnih tem