» »

Gentoo - Install from Stage1

Gentoo - Install from Stage1

1
2
»

blazp88 ::

ti si najbrž zajebal, ko si kernel kompajlav

cd /usr/src/linux
make menuconfig

potem pa izberi module za mrezno, pa pppoe .....

mile ::

ma ti ni treba vsega inštalerat, samo tisti ukaz si pozabu, potem ko si vse zmountu.
Valda da ti ni najdu emerge-a

skratka
1.cd not in zboota-t z njega
2.mountaš root , boot particijo
3.chroot /mnt/gentoo /bin/bash
4. emerge ....
5.unmount
6.reboot
in potem ti bo delal net, razn če si še kej pozabu med inštalacijo

Gejmer ::

Hehe problem je, da mi napiše da je downlodu pa da File not found.Za rp-pppoe.. :D :'(
Nanda yo?

mile ::

sm tud sam probu, zgleda da ima tazaden ebuild res težave, prejšnja verzija pa dela zato morš zadevo tko inštalerat

emerge sync
USE="-X" emerge /usr/portage/net-dialup/rp-pppoe/rp-pppoe-3.4-r2.ebuild

blazp88 ::

dela! na začetku ni delala mreža naven, pa sem videl, da sem pozabil odkomentirat vrstico za gateway. ok, ko ga buta, napiše, da ne najde podpore za devfs in da moram to omogočiti. samo ne najdem v menuconfigu.

mile ::

je v file system

x x [*] /dev file system support (EXPERIMENTAL)
x x [*] Automatically mount at boot

blazp88 ::

evoga, mam! delajo xi, driverji za nvidijo. inštaliram kde. kje bi dobil nek spisek stvari, ki jih rabiš za nek desktop sistem, da zadevo na enkrat zinštaliram?

Gandalfar ::

emerge sync; emerge kde mozilla gaim xchat mplayer bittorrent xmms evolution

pa si dobr za 3 dni ;-)

ne sam res.. tale gentoo .. zanimiva stvar sam ne vem .. ene par stvari me moti pa me zanima, ce mi lahko svetujete kako in kaj

1. Ikonce v KDE menijue .. debian ima to odlicno reseno z menu-update skripto, ki poskrbi, da so v KDE meniju vsi namesceni programi .. kje je to v gentooju?

2. Zanimiva izkusnja je bila, ko sem naredil emerge -u system in mi je povozilo polovico /etc vkljucno z /etc/fstab .. zelo sem bil navdusen..

3. Nisem uspel ugotoviti kaksnim minimalnim standardom mora zadostiti ebuild, da pride v official vejo

4. Ni mi vsec kako se neuradni ebuidli dodajo.. moras kopirat fajle itd.. se da syncat z neuradnimi drevesi?

5. Imam obcutek, da nekateri programi nimajo prevec radi tako agresivnih optimizacij in se sesuvajo

6. divxi mi ne delajo dobro :( Slika je cudna.. v debianu nisem imel teh problemov ..


uglavnem jokam in stokam in sem nasploh nezadovoljen ;-) Vsec mi je, ker je zadeva hitrejsa od binary distribucij samo tole zgoraj me pa res muci ..

noraguta ::

2.
CONFIG_PROTECT v /etc/make.conf
dugace pa jaz glavne /etc/ filete drzim se posebej . v vecini distribucij delajo eni in isti.


ja z optimizacijo je pa kriz.
bolj empiricno se dolocajo flagu kot pa kako drugace.
nastavljena prevelika optimizacija , vcasih povzroci da programi tecejo pocasneje in se sesuvajo.
http://www.freehackers.org/gentoo/gccfl...

gcc pac. hmm ni pa 0 narobe. ga bodo ze pocasi gcc poslihtal.

glede ikonc pa ;~>>>>

mile ::

hmm, osebno mi zadeve prevedene z gcc 3.2.2 in s flegi, ki sem jih dobil na zgornjem naslovu, delujejo veliko bolje kot v debianu (recimo mozilla je vidno hitrejša), mogoče imaš pa preveč navito mašino ;)

Mislim , da tukaj ni "unstable" vaje, tako kot v debianu. Pač maš un default ebuild in kakšnega novejšega, ki je zamaskeran, vendar si ga lahko namestiš. Kar pa manjka med ebuildi, si pač ročno prevedem in je mir.

Sicer sam uporabljem OpenBox, kjer je treba vse vnose ročno dodat, tako da nimam pojma o KDE-ju
Zakaj pa ne uporabiš tiste skripte iz debijana?


Divx spilajo super z

mplayerjem 0.90rc5
divx4linux-20020418-r1
xine-lib-1_beta12
win32codecs-0.90.1-r2

drugače pa uporabljam gaming-sources-2.4.20-r3

Jah lahko probaš emerge -e mplayer (da še vse dependenc-ije prevede), druge ni, ma da dela

noraguta ::

ja problem nazalost ni v naviti masini temvec gcc instruct generiranju v nekaterih optimizacijah.

Gandalfar ::

ma mplayer ze dela .. sam ekran cudno flickera ..

pomojem si bom zdele debiana dal nazaj gor .. me pride mnj zivcev kakor pa gentooja hecat, da bo dobro delal.. ne vem..

blazp88 ::

Tudi pri gentooju je menu update.

Gandalfar ::

ah .. nej kr bo :)

Bila je zanimiva izkusnja. Morda jo ponovim cez kaksno leto.. trenutno je bila izkusnja, da so se random deli sistema kar zaceli usuvat in sem imel vsega dovolj in sedaj ponovno uzivam na Debianu :)

saj pravim .. se vidimo spet cez kaksno leto :>

mile ::

škoda :)

Gandalfar ::

ceprav me se vedno zanima kje je menu-update v gentooju

noraguta ::

ni ga nakopiras linke v
/usr/kde/"version"/share/applnk/
oziroma kjerkoli se ze ta nahaja
ce ni v skripti poslihtano
big dil

Gandalfar ::

zelim, da distribucija podpira mojo lenobo ;-)

noraguta ::

ma ja desktopi se od distro ta do distrota razlikujejo.
drugace pa
pkg_postinst() {
use kde && cp katerakolizeneumnost.desktop {$ROOT}/usr/kde/$kdev/share/applnk/Internet
}
v package-u resi ta problem. hmm ja saj te razumem.pa ce se ene distre navadis je kriz sekat.z gentoo-jem je precej afnanja. tudi jaz se vedno primarno foram slacka. gentoo pa bolj za igracko. Se da precej casa zabiti z njo.

;~)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Gentoo] Kernel upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674496 (4022) Trubadur
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181905 (1632) BigWhale
»

Gentoo kaj se dogaja?

Oddelek: Operacijski sistemi
462155 (1443) Pithlit
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524849 (4269) HerrBaron
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674277 (3802) Senzacionale

Več podobnih tem