» »

HP NX5000

HP NX5000

dejvidlj ::

Za omenjeni prenosnik me zanima naslednje:

- koliko časa zdrži baterija če uporabljaš WLAN/bluetooth za dostop do interneta ob zmanjšanju osvetlitve zaslona na 50%

- kako se dolgoročno obnese robustnost ohišja

- se ga splača kupiti za ca. 343.000,00 SIT in doplačati še 34.000,00 SIT za 3-letno garancijo? Kje se splača podaljšati garancijo, na prodajnem mestu ali kasneje (do)kupiti paket direktno pri HP?

- se splača za podoben denar kupiti kakšen drug laptop, predvsem me zanimajo znamke HP(NC6000/8000), IBM(T42-osnovi) in Dell(D505, Pentium M)?

Pri nx5000 mi je posebej všeč oblika in relativno nizka teža prenosnika(2,61 Kg). Je lažji kot Dell D505, ki je tudi opcija(2,75 Kg), vendar težji od IBM T42(14" zaslon - 2 Kg), je pa IBM od vseh 3 najrobustnejši, samo ga še nisem imel možnosti nikjer stestirat. Tipkovnico naj bi imeli IBM-i odlično, vendar tudi nx5000 ima najboljšo tipkovnico, kar sem jo imel možnost preiskusiti na laptopih doslej. Aja, laptop bi predvsem uporabljal za dostop do interneta preko UMTS-a oz. priložnostno WLAN, gledanje DIVX/DVD filmov in pisanje seminarskih nalog/službenih poročil(WORD, EXCELL, VB, MS ACCESS ipd.), igranje kakšnih enostavnih starejših iger, poslušanje MP3 ipd. Vsi nasveti so dobrodošli. Si kar mislim, da mi boste vsi predlagali IBM T42, ki ga imam možnost dobiti za ca. 387.000,00 SIT s 3-letno garancijo, samo moram pa priznati, da mi je dizajn in tipkovnica(mehkejša kot pri IBM-u) pri nx5000 bolj všeč. Koliko kaj ob podobni uporabi zdrži baterija pri nc6000/8000(centrino) in koliko pri IBM T42(centrino) in pri Dell D505(centrino)?
Don`t worry, be happy

Jux ::

Ne primerjat hrušk pa jabuk, HP ni v isti ligi kot T42. Imel sem priložnost stestirat T42 in ti povem da je to sigurno najboljši prenosnik ki sem ga do sedaj imel v rokah, še posebej ker je edini ki ima 14" zaslon, težo okoli 2kg in radeon9600.

Ker nisem imel denarja za T42 sem se odločil za stopnico nižje, torej Dell D600, ki ima praktično vse kar ima T42 razen tega da je kanček težji (2.2kg) in da nima Radeon9600. Ga pa dobiš z 60gb 7200 diskom, 1400x1050, DVD+RW, čitalec pametnih kartic, gbit lan itd...

HP&C0 je pa še en razred nižje kot dell in ibm, tako da sploh ne primerjaj tega.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Tipkovnica na dellu tudi ni slaba, pravzaprav mi postavitev tipk odlično ustreza. Je pa res da ne seže do kolen T42, ibmovi notebooki so kar se tega tiče svetlobna leta pred ostalimi. Je pa res da t42 ne zgleda fenci, ker je robusten in narejen da zdrži dolgo časa. To je pa tudi edini minus poleg cene.

Kar se pa tiče avtonomije pri dell D600. Oglašujejo 3,5 ure, kar jst z lahkoto dosežem (sej ne počneš skoz CPU intensive nalog).

PS: Če poveš ceno ti lahko dam še kakšen nasvet kaj si še poglej pred nakupom, jst sem kupoval prenosnik pol leta in sem v tem času pomoje pregledal ponudbo VSEH znamk. Sam je pa vse povezano z ceno in zahtevami.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dejvidlj ::

Kupujem prenosnik za 300-400 cukov, raje manj kot vec, ceprav vem da se pri laptopih dolgorocno splaca seci cim globlje v zep. Verjetno je t42 se res najboljsi nakup za 387 cukov(grafa je pa radeon 7500!). Dell d600 je predrag, d505 ni pa nic posebnega in ima precej slabso tipkovnico kot nx5000... Nasveti so res dobrodosli, kakor tudi odgovori na moja zastavljena vprasanja.
Don`t worry, be happy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejvidlj ()

sash ::

HP5000
- "Čuden" TouchPad - nikakor se ga po nekaj mesecih dela ne morem navadit
- Absolutno prenizka ločljvost zaslona (samo 1024x768)
- Premalo robustna izdelava
- Pretemen zaslon (tudi ko je prijklučen na napajne)
- Glasen disk
- Ni BT povezave

+ Dolgo delovanje baterije
+ Majhnost
--------------------
Think different...
TOROiD Group

dejvidlj ::

Koliko ti pa v praxi zdrzi baterija na nx5000 pri uporabi wireless-a? V Monitorju je bila avtonomija za ta model izmerjena 2 uri in 55 minut, kar vsekakor ni ne vem kaj(za centrino!). Sicer pa novi nx5000 modeli imajo bluetooth+wireless b/g podporo. Touchpad sem imel priloznost uporabiti in se mi ni zdel nic posebej cuden, tako in tako ga pa ne bi uporabljal, ker imam mini prenosno opticno misko:) Kako glasen je disk? Ker ventilatorjev v lappy-u se naj ne bi nic slisalo...
Don`t worry, be happy

Boeing ::

Pozabljate, da je IBM oddelek pc-jev in laptopov prodal kitajcem... Obeta se nova blagovna znamka kao višjega razreda na IBM-ovi tehnologiji, kakšna bo pa kvaliteta izdelave, si pa ne upam trdit, bo pa skoraj ziher slabša kot do sedaj + krajše garancije.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Han ::

Kakšna je konfiguracije tega T42 za 387k SIT (je to cena z DDV?)?

Jux ::

če gledaš t42 za 385k sit, je to sigurno ta osnovni model brez 1400x1050, brez radeona 9600, brez bluetootha, brez DVD+R ki razen kvalitete izdelave in teže ni nič posebnega. In radeon7500 suxx ass.

No ja, jst bi na tvojem mestu raje odmaknil 450k sit in kupil D600, dobra izdelava, vrhunski zaslon (1400x1050, dobra kotna vidljivost, ni opaznega ghostinga v filmih), dobra tipkovnica, bluetooth, gb lan, 802.11g, smartcard reader, 7200 disk, 2.2kg, tri leta MEDNARODNE garancije, avtonomija odlična (ne morem reči koliko časa dejansko zdrži brez napajanja, sam meni ob konstantno prižganem wifiju še ni nikoli spraznil cele baterije - pa ga vsak dan nesem na faks in uporabljam kot moj delovni računlnalnik, kar pomeni sigurno konkretne tri ure avtonomije). Mislim da sem si med čakanjem na letališču uspel pogledati en in pol film samo z uporabo baterije (plus brskanje itd..).

Če si pa malo bolj magnata si pa privošči vrhunsko opremljen T42, torej veliko ločljivost, r9600, dvd+r, skratka the works.

Vse ostalo so po mojih testih drugorazredni prenosniki (dell-a uvrščam nekje med prvi (IBM) in drugi razred). Če pa greš ali poznaš koga ki gre v ZDA, potem pa itak nimaš izbire ampak zaradi ugodnega tečaja kupi T42 v zda.

PS: 1024x768 je premajhna resolucija, 1400x1050 je dosti boljša, ker na prenosniku delaš bližje - ps: sprobal sem 1600x1200 na Dellu in IBMu in moram rečt, da bi še raje mel takšnega!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

@han
Meni tudi ta cena ni čisto jasna, na spletni strani ibm.si piše:

ThinkPad T serija
od 413.990,- SIT* cena brez DDV
od 496.788,- SIT* cena z DDV
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

@boeing

Mislim da je to zadnja priložnost da si kupiš prvorazredni prenosnik, ko IBM preda poslovanje bo kvaliteta padla in prvo mesto bo pripadlo Dellu in Sonyu.

aja...
Ščekiri še Sonyeve prenosnike, so tudi kvalitetni, lahki in zmogljivi - pa še zaslone imajo FUL kvalitetne (francoz ki živi zraven mene ma enga novga sonya, in moram rečt da je zaslon vrhunski).

PS: trgovina z zelo veliko ponudbo!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dejvidlj ::

Konfiguracija t42 modela na www.fenix-trade.com:

- Intel Pentium M 1,6GHz/400Mhz/2MB cache (Pentium M 725)
- 512MB PC2700 333MHz DDR SDRAM/max.2GB
- 40GB HDD ATA-100 5400rpm
- 14.1'' TFT XGA 1024x768
- ATI Mobility RADEON 7500, 32MB
- PCMCIA 2x Type I/II ali 1x Type III
- Ultrabay slim ležišče
- CD-RW/DVD-ROM 24x24x24x8x max.
- zvočna kartica SoundMAX
- vgrajena zvočnika (2x1W) in mikrofon
- vgrajena mrežna kartica Intel Pro/1000 Gigabit Ethernet in modem 56K V.92
- vgrajena Intel PRO/brezžična povezava 802.11bg, 11Mbps
- Infrardeča (IR) povezava, 4Mbps
- Bluetooth povezava
- 2x USB 2.0, tiskalniška vrata, S-Video izhod,
- bralna lučka
- baterija Li-Ion, avtonomija 4,5h
- SLO tipkovnica s TrackPoint napravo ''Press-to-Select'' in UltraNav sledilno - ploščico
- teža 2kg
- MS Windows XP Professional

- Garancija 3 leta za baterijo 1 leto

Skupaj s kodo za 3% popust pride z ddv ca. 387 cukov. Dokaj ugodna zadeva, iger ne bom igral in mi je grafa popolnoma nepomembna! Za tegale Dell D600 sem pa tudi na netu bral zelo mešane občutke, predvsem uporabnikov, tako da... Resolucija zaslona se meni zdi(za moje oči) najprimernejša 1024x768(za 14" monitor pa sploh), nisem namreč sokol! :) Kvaliteta izdelave Della, kolikor sem si js imel možnost ogledati model D505, me ni navdušila, še posebej pa me ni navdušila tipkovnica, ki je za ta denar dejansko jajc! Tudi vzdržljivost baterije je podpovprečna za centrino notebook s takšno ceno. Tako da, d600 mislim da ne, hvala. Mogoče če bi bil 100 čukov cenejši:D Še vedno oklevam med nx5000(odlična tipkovnica, povprečna izdelava!) in IBM T42(baje pa nima ravno fantastično vzdržljive baterije), zanima me vzdržljivost baterij zanju.
Don`t worry, be happy

Jux ::

D600!=D505
1024x786 je premalo za udobno delo. Če se igračkaš, pol valda, čim pa bi rad kej resnega naredu, no ja. Mene pač majhna resolucija omejuje. In pod nobenim pogojem ni treba bit oko sokolovo da uporabljaš takšno ločljivost, kot sem že prej rekel, 14"=pravšnja resolucija 1400x1050, 15"+ pa 1600x1200.

V vsakem primeru je tale t42 dokaj dobra ponudba, samo moraš vedit da ima 15" zaslon, kar pomeni da tehta 2.4kg. Mene je to motilo, hotel sem čimlažji prenosnik da ga imam lahko vedno s sabo.

EDIT: Pozabi na 15" komentar, sem še enkrat prebral specs, zamešal z ponudbo iz računalništva potočnik.
PS: Dejstvo da nima dvd pekača, je še kr kislo, ker ga boš prej ali slej moral kupiti, kar pomeni še vsaj 30k sit za eksterni dvd pekač.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Jux ::

nx5000 si mel zgoraj komentar, plus test v monitorju, zmogljivost baterije je podpovprečna.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dejvidlj ::

Povej m zakaj bom rabil dvd pekač, saj nisem pek:D Po pravici, v življenju nisem zapekel več kot 2 CD-ja in zdaj naj bi rabil DVD pekač, še CD pekača skoraj ne rabim. Resolucije sem si ogledal, 1400*1040 je fancy, meni povsem nepotrebna, če rabiš veliko površino in hudo ostrino, z visoko resolucijo pridobiš oboje, je pa dejstvo, da je vse ful majhno in morš bolj napenjat oči, da vidiš, sem preveril in 100% drži! Glede Dell-a, ne me narobe razumet, vem(sem slišal od dobrih virov), da ni slaba tvrtka. Tudi vem, da d505 ni enako d600, samo tipkovnica pa mislim, da je kar enaka. Razlika naj bi bila kolikor je meni znano iz specifikacij na netu le v aluminijastem ohišju zaslona. Ostalo pa mislim da je kar isti šmorn(no verjetno vseeno deluje malce manj cheap na pogled kot d505).
Don`t worry, be happy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejvidlj ()

dejvidlj ::

Aja, po testih v Monitorju je tudi zmogljivost baterije pri Dell-u podpovprečna:\
Don`t worry, be happy

Jux ::

no, ok, vsak hvali svojega konja, edino tole z monitorjem se pa motiš, če imaš slučajno probleme z vidom z razdalje pol metra do meter - lahko še vedno nastaviš večje fonte v winsih. Jst imam očala z dioptrijo in moram reči da me majhna resolucija čisto nič ne moti, obratno, ljubim 1400x1050.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dejvidlj ::

Nastavljanje večjega fonta čudno izpade, sicer pa ne vem zakaj bi bilo to potrebno, če imam lahko zaslon z nižjo native resolucijo:D Pač, enim je pomembna visoka resolucija, meni bi bil bolj pomemben vidni kot. Kakšen je pa vidni kot na d600? Samo d600 je dejansko predrag za 450 čukov, za ta denar dobim že t42 s fingerprint readerjem(beat that, če je kdo mahjen na fancy stuff:D )
Don`t worry, be happy

Jux ::

če dobiš za 450k t42 z fingerprint readerjem, dvd pekačem, r9600+14" 1400x1050, POL SPLOH NE RAZMIŠLAJ... ibm...
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dejvidlj ::

Hehe, no zdaj ti bom pa nekaj povedal. Meni je pri laptopu predvsem pomembna kvaliteta izdelave, tipkovnica, trpežnost, solidna baterija ter dobra in dolga garancija in kvaliteten servis. Edina firma, ki ima vse to, mislim, da je še vedno(pa mogoče ne bo več dolgo) IBM. Tako se bom najverjetneje odločil kar za tole ponudbo s fenix trade-a, še posebej, ker je 450+ čukov za laptop nad mojimi finačnimi zmožnosti in je že 386.486,80 SIT, kolikor znaša znesek za zgoraj omenjeno konfiguracijo T42 skrajni maximum, oz. že nad maximumom, kolikor si še lahko privoščim plačati za laptop. Za ta denar želim maximalno trpežnost in kvaliteten servis, če gre kaj narobe, ker toliko denarja ne bom dal za laptop, ki bi bil potem vsakih nekaj mesecev na servisu. Mislim, da je pri IBM-u zaenkrat še največ možnosti, da to dosežem.;)
Don`t worry, be happy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363051 (1859) Rešpetlin
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517403 (9579) Utk
»

Kakšen prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
81198 (1075) kuskus13
»

HP NC8000 in zmogljivost baterije

Oddelek: Kaj kupiti
141457 (1354) TribesMan
»

Laptop kot Workstation

Oddelek: Kaj kupiti
171879 (1668) Vanquish

Več podobnih tem