» »

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Cranchi ::

Torej imam tezavo ki jo neznam odpraviti oz. Nevem kje tici razlog za pogosto resetiranje mojega novega 1 dan starega racunalnika..

Imam asusov tron terminator celeron 2. 4 256 ddr 400 mhz rama itd. Itd. Vse to poganjajo xpji pro.

Temperatura se giblje od 30-39 °c tako da tudi tukaj ni tezav..

Torej prosim za pomoc in nasvete.. Hvala

delfinus ::

Tocno navedi vse komponente, ki jih imas v sistemu z vsemi specifikacijami. Razlogov za restar je malo morje. Prvo kar pa naredi je pa tole:

right click on MY COMPUTER click on PROPERTIES, click on ADVANCED tab, click on SETTING under STARTUP AND RECOVERY, in the next screen, uncheck AUTOMATICALLY RESTART under SYSTEM FAILURE

To ti ne bo vec restartaralo, ampa kti bo pljunilo modri zaslon z opisom napake. Ko ti jo bo pa porocaj kaj ti je napisalo. za pogosto resetiranje lahko okrivis najpogosteje: RAM (okvara, ni vredu namescen), napajalnik (nihanje napetosti), kaksen kabel.

Upam, da imas v biosu vse na default in ne navijas. To je prvo. Preveri bios in najboljse je da najprej poskusis z resetiranjem biosa oz LOAD BIOS SYSTEM DEFAULTS oz nekaj takega.

Ce je pa res 1 dan star pa bi ga sam nesel kar jutri nazaj pa naj se servis ubada z njim.

lp, D.

JayKay ::

mogoče malo mimo, ampak: maš vse kritične microsoftove popravke? saj veš rpc client (svhost) težave pred nekaj meseci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Cranchi ::

ok hvala obema za odgovor..

delfincek @ klukco sm dal ven iz automatic restart when system failure.. je to sedaj vredu ?

JayKay @ em uradno se nisem namescal nobenih popravkov ta trenutek se mi nalagajo tisti popravki ki ti jih xpji samodejno instalirajo..

Se sistem bolj podrobno:

-Asus Terminator P4 Asus P4SC-EA sis 651/962 chip
-Grafika shared 0-64 MB
-80 gb maxtor disk
-CPU inter Celeron 2400/400 mhz BOX
-RAM DDr 256 MB PC 3200 Transcend, CL 2.5

Slika in podatki: http://www.nakupovanje.net/catalog/p110...

O napajalniku vam ne morem povedati kej dosti ker to je ubistvu tako skrcena zadeva tudi na vznoter da sploh ni podobno PCJu ampak je recimo napajalnik kr na ene 2 majhna dela razdeljen itd..

delfinus ::

Da pravilno! Ko ti bo naslednjic zastekal ali ti bo vrgel modri zaslon natancno opisi kaj si pocel preden ti je racunalnik steknil, tako bomo blizje problemu, ki ga imas.

Cranchi ::

Ok resetira ne vec mi pa je vceraj vrglo vn modri ekran.. torej

dljal sm filme iz bittorenta ni me bilo doma, ko sem se vrnil in pogledal stanje me je cakala prelepa dobrodoslica..

PrimozR ::

Ja kaj je pisal??

Drgač je pa men uzadno k sm format naredu (tut prejšn format je blo tko) sam butnu vn opozirl, da se je en aplication terminiru pa da se more komp resetirat. Pol pa kr enkat mir da:D .

delfinus ::

Hojla pojdi na tole internetno stran http://www.memtest86.com/memt31a.zip in si potegni ta program Memtest86 in daj testirat memorijo. Ce ti program javi napako si nasel krivca.

lp, D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Cranchi ::

ok sm priblizno spustil 20 min testa in mi je 5 testov upravlo brez problema tores 5 = pass..

delfinus ::

KO ti bo ruknilo modri zaslon napisi se error, ki ga javi! Torej glede na test memorija ni. Torej gremo naprej. Iscemo v smeri, maticna, napajalnik, gonilniki...

Cranchi ::

oki najlepsa hvala za vse.. vendar se racunalnik drzi optimalno pri 48 urah non stop prizganega.. zaenkrat se nic ne serje.. porocam ce bo kej..

lp

carota ::

Jaz imam podoben problem. Racunalnik se nakljucno sam resetira. Hkrati sem zamenjal plosco (ASUS A7V600), procesor AMD XP 2600+, RAM Elixir 512 MB 400 MHz ter graficno ATI Radeon 8500LE. Z default nastavitvami ne vem ce je sploh startal iz CD-ja da bi instaliral OS. Sele ko sem nastavu ram na 266 MHz je za silo deloval, a se je kar veselo resetiral. Poizkusil sem drugi ram, ki prijatelju deluje b.p. in ni pomagalo. Edina stvar, ki je znatno pripomogla k stabilnosti je bilo flashanje BIOS-a na ver 1007beta4. Sedaj imam isti ram na 400 MHz. Se vedno pa se mi parkrat na dan nakljucno resetira, kaksen program zmrzne - pojavi se okence "Send error report" (najpogosteje pri Winamp-u). Vceraj se je obesil s takim errorjem - blue screen:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nekaj je napisal, da se hoce zaradi varnosti sam resetirat in potem spodaj se tole

Stop: 0x0000008E (0XC0000005, 0X8058CF50, 0XB6333AD0, 0X00000000)
Begining dump of physical memory.
Physical memory dump complete.

Po restartu se odpre okno za error report in javi error v filetu:
C:\Windows\Minidump\Mini041404.dmp
in se en povezan temp file.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Driverji so vsi zadnje verzije. Spraseval sem se edino ce ne bi napajalnik bil slabe kvalitete, a ker je nadgradnja BIOSa pomagala bi lahko sklepal, da ni to.
Imate kaksno idejo kaj bi lahko pripomoglo k vecji stabilnosti? Hvala.

P.S. - ostali HW: Maxtor 120 GB Eide 2MB, napajalnik 300W (v kompletu z ohisjem Codegen 6066), CDRW LG 52x.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudno obnašanje računalnika... HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101317 (1118) djem
»

pc se restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
171052 (904) gobec
»

Zakaj se mi rač. med igro resetira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141136 (896) mkonci
»

Unknown hard error

Oddelek: Pomoč in nasveti
9977 (775) LordWorm
»

NUJNO!! - Nov PC zmrzne ob namestitvi Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5790 (761) IR Babun

Več podobnih tem