» »

Zna kdo povedat kaj je narobe?

Zna kdo povedat kaj je narobe?

Murcy ::

Ok še en newbie glede ruterjev in networkinga.
No problem je sledeč hočem si namestiti pač lan povezavo med 2 računalnikoma in sem sledil navodilom iz te strani:
http://www.joker.si/mn3njalnik/lofivers...
To se mi zdi da je napisan tako kot mora bit in sledil sem navodilom a rezultata ni bilo, torej če sklepam logično more bit sigurno neki narobe nastavljen (oziroma sploh ni nastavljen) na routerju. routerja imam USRobotics navodila za uporabo so pa na naslednji strani, fora je sam v tem da pojma nimam kaj je treba na routerju nastavt da mi bodo potem delale tudi nastavitve v winsih (aja uporabljam win xp):
http://www.usr.com/support/5463/5463-ug...

Hvala vsem k se vam bo ljubil to brat pa upam da se bo kdo najdu k mi bo lohk pomagu.

Hvala

Pyr0Beast ::

Ima tvoj router slučajno DHCP vključen ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Murcy ::

karkoli že to pomeni (jeb... ga sm pač newbie glede teh stvari) sem preveru in ima vključen (enabled) DHCP

Murcy ::

DHCP server (da ne bo pomote)

Murcy ::

Status

You can use the Status screen to see the connection status for the wireless router's WAN/LAN interfaces, firmware and hardware version numbers, any illegal attempts to access your network, as well as information on all DHCP client PCs currently connected to your network.

* Current Time: 2004-12-18 03:54:04

INTERNET
Link Status DISCONNECTED
Home Network (LAN)
IP Address 192.168.2.1
Subnet Mask 255.255.255.0
DHCP Server Enabled
Firewall Disabled
UPnP Enabled
Wireless Channel 6 (Enabled)

*to so nastavitve trenutne (zdaj trenutno nimam povezan drug računalnik na router tko da je status "disconnected"

Pyr0Beast ::

Oba kompa daj na LAN porte in nastavi, da si samodejno pridobi IP-je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Murcy ::

Ok mi plis to lohk kj bolj razložiš kako jih dam na iste lan porte.(če ni to tist k naštimaš port v firewalu potem ne vem točn o čem govoriš) da si samodejno pridobi IP-je sem pa že dal pa ni nč pomagal.

Pyr0Beast ::

Oba kompa, z UTP kablom priklopi na router. Vsakega na svoj razpoložljivi konektor, npr. prvega na LAN1, drugega daš na LAN2. WAN in podobno nima veze tukaj.

...da si samodejno pridobi IP-je sem pa že dal pa ni nč pomagal.

Ampak vsak komp je dobil svoj IP ali ni ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Murcy ::

to je že itq priklopljen en na lan 1 in en na lan 2, glede tistga da si sam pridobi ip je pa tko da do zdj sm mel naštiman da si je sam poisku svoje ip-je vendar na tej strani "http://www.joker.si/mn3njalnik/lofivers... je pač moderator napisu da je "bolje" če sam napišeš ipje. če ga cetiram:"naslednje je nastavljanje IP-jev (da se tudi brez tega, se pravi avtomatko naslavljanje vendar je potem racunalnik kako minutko dve, pri zagonu sistema bolj kot ne mrtev. avtomatsko dodeljevanje ima kratico DHCP, ce boste kje zasledili pa ne vedeli.)
se pravi TCP/IP protocol > lastnosti/properties". tko da ne vem zj mam sicer tko kt tm piše in mi pač dela isto kt prej (nč bolj, nč slabš)

Murcy ::

Sj konc koncev mi na obeh dela internet, ampak na obeh kot da sta samostojna računalnika in nikakor ne morm povezat ju skupaj tako da bi imel vsaj "Shared documents" kar pa upam da mi bo kaj kmalu uspelo poštimat ob vaši pomoči

imagodei ::

Linkov nisem bral.

Verjetno imaš na obeh računalnikih vklopljen Windows firewall ali kak 3rd party firewall. To je OK, samo moraš vklopit izjemo za File and Printer Sharing. Pa na lastnostih od mrežne povezave moraš imeti enejblana dva protokola, na obeh računalnikih: "Client for microsoft networks" ter "File and Printer Sharing for microsoft networks".
+
Če hočeš iz računalnika A dostopat do dokumentov na računalniku B moraš imeti na računalniku B definiranega istega uporabnika (enako uporabniško ime in geslo), kot na računalniku A. In obratno, če hočeš iz PC B dostopat do PC A. Na obeh uporabniških računih MORA biti nastavljeno geslo.

Mape moraš dat v skupno rabo in določit primerne pravice na tem nivoju. Poleg tega moraš določit ustrezne pravice na nivoju file sistema. Poln dostop za skupino Everyone tako na nivoju Skupne rabe, kot na nivoju datotečnega sistema, je najbolj simpl nastavit, je pa tudi najbolj nevarno (odprto).
- Hoc est qui sumus -

Murcy ::

pomoje sm najdu problem v firewallu od bitdefenderja (sm mislu da je povezan z firewallom od windowsov in se zato nism preveč poglablju v tega) fak to je že 3 firewall k bom mogu porte pisat (1x na routerju, 1x na windowsih, pa zj zgleda še na bitdefenderju) drgač sm pa že vse to naredu kr si reku tko da če zj to ne bo delval pol res ne vem kaj je narobe. ampak probu bom pa takoj zjutri ker grem zdele počas spat.
Hvala ti res za pomoč.

imagodei ::

Kako je šlo?
- Hoc est qui sumus -

Murcy ::

No, nč ne pomaga.

zj k avtomatsko najde ip-je je na enem računalniku 192.168.2.101, na drugem je 192.168.2.100 ip routerja je pa 192.168.2.1 DNS imam pri obeh isti: Druzina. in to je vse ok ampak k ga pingam se mi ne najdeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Murcy ()

imagodei ::

To niti ni tako zelo tragično. Lahko imaš izklopljen ICMP reply na firewallu (firewall ne dovoli, da bi se računalnik oglasil na ping). Na vseh požarnih zidovih vklopi ICMP reply oz. tisto možnost, ki diši po ping replyu.

Povsem brez potrebe imaš vklopljena dva firewalla. Če imaš firewall v bitdefenderju, izklopi Windows firewall.
- Hoc est qui sumus -

Ted ::

Pred časom sem se sam precej zaje**** z omrežnimi nastavitvemi - povezavi dveh routerjev. En router mi je iz neznanega razloga avtomatično nastavljal subnet mask drugačen od drugega. Po nekaj urah hecanja mi je uspelo zadevo rešiti.
Mah...

Murcy ::

ok glede tega icmp sm zrihtu (prvi napredek po dolgem času) ampak shared files mi pa še zmer ne potegne

kmetek ::

Jaz imam tudi zadnje čase čudne scene:

Če pustim pri laptoput "samodejno pridobi" itd, išče v nedogled ali pa je "omejena" povezava.

Če pa nastavim IPje in DNSje pa se povezava vzpostavi, samo ne dela splet in nič.....Le kako?

Pyr0Beast ::

Če je router popolnoma zafilan s prometom, od sebe res ne bo dal nič vem. Poglej za kakšne trojance na kompih, itc-bote.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92124 (1821) kaktuss123
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611455 (10231) turob2
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475844 (2827) OmegaBlue
»

pingiranje laptop -> PC ne uspe

Oddelek: Omrežja in internet
71264 (1146) Mitch
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153115 (2955) MitkoVIP

Več podobnih tem