» »

Siol adsl!

Siol adsl!

atlet ::

A mogoce kdo ve, ce je mozno dat adsl na studentski paket, ce je ta pisan na sp?
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Primoz78 ::

...nevem kako to mislis...a ti mas ze adsl pisan na s.p. in sedaj bi rad saltal na studentski paket al kaj?....mislim da to se da, sam pol tisti ki ma s.p. ne more dat tega racuna v stroske...

Lp Primoz

p.s. poklici na siol pa bos iz prve roke zvedu...in to se brezplacno ;)

atlet ::

Ne, nimam ga se, bi ga pa dau. Ce bo, bo obvezno na sp, sam jst bi rad placavu men, zato bi dau pod studentski. Bom uprasu!

Lp
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

hruske ::

Si že kje videl, da bi bila pravna oseba študent?

Vikking ::

če si študent, potem vzami študentski paket, ko ne boš mel več statusa, pa navadnega! če bi pa iz kontra, pa po moje moreš odjavit adsl paket, pa novga vzet! zjle po moje se lahka igraš k je sam 4 tolarčke!

root987 ::

Hm, adsl pri nas je bil najprej pisan na očeta, vendar sem z vpisom v gim predložil potrdilo da sem dijak ter dodal še obrazec za prepis z očeta na mene. Kakšna je pa situacija z pravnimi osebami pa ne vem, vendar pa tudi nekako dvomim v legalnost, dejstva, da bi podjetje imelo preko študenta - sploh pa, če je že podjetje, verjetno tistih 4k na mesec ne more biti _tako_ veliko, da bo podjetje zaradi tega bankrotiralo?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

hruske ::

Podjetje ima cca 12K na mesec.

OrlyTM ::

bom kr tuki vprasu, k pase zraun ...

kaj pa, ce mas studentski paket (recmo eno leto) in pol student eno leto pavzira ... a mors vsak let predlozit potrdilo o vpisu a ni treba? ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

atlet ::

No, da se. To ni problem, vzames na sp pa predlozis se status in imas na firmo bol poceni. Sm uprasu na telekomu in so mi rekli da se da! :>
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Jaffa ::

SP ni pravna oseba.

Pa morš predložit potrdilo ja 14 dni po izteku. Sam če pavziraš itak dobiš potrdilo kao da lahk opravljaš izpite pa to, tak da če je za vojsko to veljalo, bi moglo za SIOL tud. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

atlet ::

Ja, sam jo oni smartvajo kot pravna... :p Isti obrazec je! :>
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

cekr ::

Nekaj dejstev: glede na osnovni paket ADSL
- s.p. - samostojni podjetnik je fiznična oseba in kot tako jo tudi smatrajo pri SiOL-u. Naročnina je v tem primeru 8.060 sit(z davkom).
- d.o.o. - pravna oseba in naročnina v tem primeru je 12.700 sit (z davkom)
- študent - poseben status 5.900 sit (bruto)

Jasno?!

Študentski status in s.p. oziroma d.o.o. ne gre skupaj na noben način.

Zakaj?
SiOL kot davčni zavezanec lahko izdaja samo račune na točno določen način in če imaš ti s.p. oz. d.o.o. mora biti račun izstavljen po točno določenih pravilih po zakonu o ddv. Iz kar sledi, da po tem sistemu davkarije ne moreš prinesti okoli. Račun izstavljen na tvoje ime(kot študenta) ne more s.p. uveljavljati kot strošek, ker račun nima podatkov od s.p.-ja. V primeru, da bi bil račun izstavljen na s.p. pa v nobenem primeru ne bi mogel uveljaljati študentskega popusta.

Zato pozabi na to možnost!

Če pa je s.p. zavezanec za ddv, v tem primeru pa lahko lastnik podjetja uveljavi odbijanje ddv-ja, ker pomeni, da te v tem primeru stane ADSL toliko kot je neto cena.
V končnem je lastnik s.p.-ja precej na boljšem, ker lahko naročnino uveljavi kot strošek, s tem pa bo plačal na koncu leta tudi manj davka. Če boš pa izbral študentski paket, bo pa tvoj račun na koncu samo en papir.

Sem bil jasen?!

Špekuliranje v tem primeru ni mogoče!
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

atlet ::

Eh, nisem edini ki sm to naredu in tudi na telekomu so mi tako rekli, da je mozno. E boo.
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atlet ()

cekr ::

Pravljice za lahko noč!
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MadMicka ::

sicer bom jutr, hm, v torek :), sam preveru, kako je s tem, ampak cekr, a si ti sigurn, da na Siolu dajo s.p.-jem po enaki ceni kot fizičnim osebam?????

Ker npr. na bankah so tudi šalterji za pravne osebe, in tm seveda kot take smatrajo tudi s.p.-je, čeprav drži, da je s.p. le fizična oseba, ki ima poseben davčni status.

cekr ::

Uradno je s.p. fizična oseba in tega se držijo tudi pri SiOL-u.
Vse te variante imam v praksi preverjene.

Tam nekje na prijavnici za fizične osebe imaš prav napisano - tudi za s.p.-je.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Sergio ::

Vse, kar je cekr povedal, je popolnoma točno. Dejte ga no mal poslušat. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMicka ::

Ok, hvala, sej res že na prijavnici za fizične osebe izrecno piše "tudi za s.p.-je".

Zdej me pa neki zanima: sedaj mam adsl kot fizična oseba, bi ga pa normalno raje mel kot s.p. (je pol cenej :) ), a bi šlo, da bi mi ga spremenili in bi adsl še vedno uporabljal doma, kljub temu, da imam kot s.p., naslov drugje...

(sej bom še sam preveru, sam če kdo ve, bom pol lažje na siolu vprašal)

cekr ::

Glede izstavlanja računov mislim, da ne bo problema, ne vem pa, kako ima vse te zadeve urejen Telekom.
A imaš domači telefon na s.p. ?
V glavnem to se bo moralo rezrešiti. Pa zaželjeno bi bilo, da na računu ne bo pisalo, kje je ta priključek, da se ne bodo davkarji kaj vtikali v to.

V glavnem, moral se boš pozanimati.

Za preimenovanje oz. drugačen naziv na računih pa po mojih informacijah, naj ne bi bilo problem. Samo fax s svojimi podatki pošlješ na neko številko SiOL-ovo številko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SkIDiver ::

Pa še ena. Če ni nobeden v družini polnoleten dijak se zadevo da uštimat tud drugače. Če je v družini mladoleten osnovnošolec/dijak se ADSL paket piše na člana skupnjega gospodinstva oz. matero/očeta in pri pošiljanju pogodbe se zraven doda potrdilo za mladoletnega sina/hčer da se šola v osnovni/srednji šoli. Ravno tako dobiš študentski ADSL. Drugače pa 080 1000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638672 (28459) mojca
»

Zakaj s.p. plačuje "poslovne" cene? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116234 (13702) Furbo
»

Kdo lahko koristi avtorsko pogodbo?

Oddelek: Loža
257639 (6636) fosil
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922328 (14160) MEDENA
»

Študentski ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
313425 (1732) pivmik

Več podobnih tem