» »

Biološko zatiranje mrčesa?

Biološko zatiranje mrčesa?

Avenger ::

Kliknte SEM. Fantje prodajajo bogomolke, no, jajčeca bogomolk, ki jih kupiš zmrznjene in jih potem daš na primerno temperaturo in jih spustiš na vrt. Ferderbajo vse kar leze in gre, baje razen pikapolonc.

Ker se mi zdi to strašno kul, me zanima kje to dejansko dobit, ker nekako dvomim, da bi lahko res kar prek e-baya naročil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

Zmrznjena jajceca tezko do tebe pridejo zmrznjena... ;) Kako pa potem pobijes bogomolke, ko nimajo vec hrane? ;)

Take zadeve so sicer precejkrat ucinkovite ampak njihova uporaba je vcasih vprasljiva... :)

PS: Poglej si v kakih pogojih zivijo bogomolke :)

Vikking ::

One generation develops each season. In the autumn, females lay eggs in a large mass or cluster (an inch or so long), in a frothy, gummy substance glued to tree twigs, plant stems and other objects. Overwintering occurs in the egg stage in this case. Tiny nymphs emerge from the egg mass in the spring or early summer.

kaj ti nuca, če ti pa ves vrt posrije! boš enkrat dobu solato že z jajčki narejeno!

and the only predator fast enough to catch mosquitoes and flies

no to je že bolje, za vroče poletne dni v sobi, k majo komarji in muhe svoj šov!

Spectacular was Mantis religiosa (Dictyoptera) which was rather common at the foot of Nanos. The praying Mantis was also very common in the surroundings of Sempas and Hrastovlje.

zgleda, da tud pr nas uspeva mantis! :))

frenk ::

a je kdo že gledal mimik?>:D

jest bi točn tko naredu kot so v mimiku nardil:)

BigWhale ::

To je bil eden izmed najbolj bebavih filmov, ki sem jih gledal... 'SciFi'

frenk ::

to je sicer res ampak ideja o genski spremembi tiste živalce se men zdi vredu

Avenger ::

Hja, pred ene 2 leti sem vidu prvo bogomolko v naši okolici. Moj fotr je ni še nikol... Zdej sem se za prmej odloču da jih bom naselu tuki. Dost mam komarjev pa ostalga mrčesa. Ene par mantisov bom mel tudi v sobi, namest zapperja he he he :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Men se zdi to cool. Pa ne samo zato, ker bodo zdej Zeleni začeli fantati Avengerja še bolj kot Thomasa. Bogomoljke pač pocrkajo, ko jim zmanjka hrane. Ko se spet od kod pojavijo komarji, naseliš nove. S tem lahko držiš v klinču ves škodljiv mrčes.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Bogomolke bodo prej ali slej pobile ena drugo, dokler ne bodo tako dalec med sabo, da ne bodo v miru pocrkale vsaka zase. Ampak to se ne bo zgodilo.

Studiram, kaj bi se zgodilo, ce bi to tako masovno naredil... ce bi uspel pobit dost mrcesa, da bi potem se ptici stradali... Za to bi nucal simulacijo! ;> Da celo prehranjevalno verigo preracunas.

Avenger ::

Ja pol bi pa ptiči začel jest bogomolke.

Še zdej pa ne vem kje lahko dobim jajca, oziroma tist hecn omot v katerem je 50-400 jajc.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

frenk ::

sej loh skupej nabavmo...če bo kdo kupoval naj pove:)

BigWhale ::

Avenger, ptici... ... so ZELO izbircni okrog tega kaj jedo. In ena 10 cm velika (zrastejo nekje od 7 do 10cm) ni nadomestilo namesto enega 5mm molja... :)

Ne kvasi neumnosti no...

Avenger ::

Res je Bigwhale, imaš čisto prav, spregledal si le predpostavko, da ptiči ne bi imeli druge hrane in jaz sem skromno in napol v šali sklepal, da bi potem jedli druge žuželke, naprimer bogomolke. To, ali ptiči prebavljajo bogomolke ali ne, ne spada več pod splošno razgledanost in zato zmotno mišljenje nestrokovnjaka o tem ne more biti neumnost. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Pisano je:

Kolikor dežka pade, sončka posije in kakor radovitna je zemljica, toliko detelje in drugih solat bo zraslo. Vso bodo požrli ogenj in živina. In 1/111 kilogramov živine bo požrto po zvereh in človeku!

Zaenkrat se lahko pogajamo le o posameznih deležih, ki jih imajo gosenice, šimpanzi in druge vse druge beštije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Uporabnik Aquafriend (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
515329 (4331) XLapsus
»

ArcheAge (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5910631 (4080) connel
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922447 (17059) s6c-gEL
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513377 (10504) Volk|
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412743 (11056) perci

Več podobnih tem