» »

Kako se rešiti pajkov v sobi?

Kako se rešiti pajkov v sobi?

«
1
2

SmeskoSnezak ::

Pa saj to ne moreš verjeti, če ne bi sam videl. Zdaj ko je poletje in vroče, da imam okno odprto na stežaj za dotok svežega zraka, sem dobil manifestacijo pajkov not. Ni dobra dva tedna, ko sem posesal in spucal sobo tipi topi. Danes pa sem v roku ene ure "čiščenja" našel enih 10 pajkov ziher. V glavnem imam jih dovolj in če je to v manj kot dveh tednih, me niti ne zanima, kolk bi jih imel po enem mescu. Na oknu imam mrežo proti komarjem in v sobo vodijo ena vrata iz hodnika , ki je blizu vhoda.

Vprašanje za maherje. S čim posprejat mrežo, kote, okoli vrat in tak dalje, da bodo pajki raje "odšli" al odleteli drugam. Al kako rešit to zadevo?!?

Glede na velikost sobe in stvari v njej ni potrebno sesati vsaj dva do tri tedne. Sam zarad butastih pajkov pa ne mislim sobe pucati vsake tri dni!!
@ Pusti soncu v srce... @

mihec87 ::

Vidim da nisem edini s tem problemom(nimam nič proti pajkom v bistvu clo mam ptišjega b.smithi),ko bi vsaj bile samo suhe južne tako pa so konkretni pajki...
Niti ne vem kateri pajki še živijo v slo poleg suhih južn..

SmeskoSnezak ::

Saj jaz tudi nimam nič proti njim. Naj bodo v naravi. Pa če sn kdaj kakšnega lepo ujel na papir sem ga ven odnesel. Samo če jih je več, se pa mi ne da... sploh pa nimam časa se z njimi ukvarjat. Prav tako pa nočem, da mojo lepo sobo zavijajo v pančolan...
@ Pusti soncu v srce... @

BlaY0 ::

Hmm, ni sicer konkretna rešitev za tvoj problem ampak pajki baje prinašajo srečo.

Od kod so pa prišli notri, če imaš mrežo na oknu? Da se ti niso dva tedna (tik po sesanju) kje izvalili?

mihec87 ::

Heh ja sem že tudi odstranil mamo pajka, čez par dni pa ene par malih na steni..
Te pri meni niti ne delajo mreže vsaj videt jih ni..

BlaY0 ::

Mene same mreže niti ne motijo toliko kot pa male pikice na tleh, ki jih pajki naserjejo.

Malajlo ::

Pips naslednjih nekaj dni, da pocrka vse? Najbrž jajčeca ne pocrkajo, koliko časa se pa pajki valijo, boš moral pa pasmo povedat ;)

SmeskoSnezak ::

Ja, ker me res briga, kaki pajki so... večinoma so tile mali ki imajo okrogle trebuščke al kak naj rečem :D :D;((;((;(( Suhe južne že dolgo nisem videl. Al pa eni so tudi taki rjavkasti in čist tanki.

Samo PIPS poznamo torej? :/
@ Pusti soncu v srce... @

Kawl6 ::

V Hofru so imeli pred časom elektronskega.
Konrad:
http://shop.conrad.si/websale7/Odganjal...


lp

SmeskoSnezak ::

Mreža ni čez celo okno ampak le do tričetr, ker imam roleto odzunaj dol do polovice ... mreža je itak bolj proti komarjem. A če kupim mrežo za celo okno bi blo dosti bolše? Ta niti nima točnih mer in je čudno gor dana.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Kawl6, pa majstore... to si me spomnil na učiteljico iz osnovne šole ,ki je sama naredila neko podobno napravico proti komarjem . Odlično, zdaj bi še mogo le zvedet, če to deluje kot treba al ne.
@ Pusti soncu v srce... @

gendale ::

jaz sem imel v prejšnjem stanovanju ogromno pajkov, potem se pa stene našprical z biokilom in jih ni blo več

SmeskoSnezak ::

torej ima ta biokill dolgotrajen efekt?

kawl6, kako pa kaj deluje to na človeka? glavoboli?!?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Mreža ni čez celo okno ampak le do tričetr, ker imam roleto odzunaj dol do polovice ... mreža je itak bolj proti komarjem. A če kupim mrežo za celo okno bi blo dosti bolše? Ta niti nima točnih mer in je čudno gor dana.


Lol, kot bi pri avtu imel šipo napol zaprto in se pritoževal, da ti dež zamaka v kabino. Seveda je razlika če je čez celo okno lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

SmeskoSnezak je izjavil:

torej ima ta biokill dolgotrajen efekt?

kawl6, kako pa kaj deluje to na človeka? glavoboli?!?

poleti sem šprical nekej 2x ali 3x

mojsterleo ::

sovražm pajke, meni kr pajčevino v računalniku delajo lol. moram vsakič pogledat če ni spet kakšna nova in spet pajka iskat jaooo...
ni pomoči razen da jih stalno sprot deratiziraš.

Pyr0Beast ::

Dajte mrežo na okna pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gray_Warden ::

Pyr0Beast ima prav.
Če imaš mrežo čez celo okno pajki itak ne morejo priti v sobo. Tiste ki so že v sobi pa pač odstraniš in imaš mir....
Why so serious?

pharaon ::

Še en glas za biokil. Ko pošpricam po vogalih oken in vrat, je vsaj en teden čisto, imam tudi mrežo na oknu, vendar pride golazen notri čez balkonska vrata, ko so odprta zaradi zračenja. Biokil drži kar nekaj časa, odvisno seveda od okoliščin, v zaprtih prostorih dlje, zunaj malo manj, še manj pa če na mesto dežuje, sije sonce ipd...

gulfstream ::

Uf sem mislil da imam edini invazijo. Ja ni kaj če nočeš zastrupljati, jaz jih pobiram enega po enega in jih mečem v akvarij, ker imam tropske ribe ki obožujejo insekte :)

mat xxl ::

Mi smo imeli pa na eni terasi v Izoli v pritličju z atrijem pravo invazijo pajkov in druge golazni pred par leti, pa so se nam sedaj martinčki tako namnožili in smo zavezniki in jih sedaj vidiš po 15 ko se sončijo prava razširjena družina in oni to urejajo gratis za nas in ni prav nobene golazni več, mi jih pa ne preganjamo in smo oboji zadovoljni s sobivanjem. Ima kdo kako idejo, kaj jim morda kdaj za kak priboljšek ponuditi v zahvalo, da ne stradajo, ker golazni sploh več nikjer ne vidiš, prej so bili pa pajki, gosenice, mravlje ...., kaj jim lahko ponudimo razen vode, ki jim jo zagotavljamo v eni posodici, ki jo polni zalivalni sistem.

Pyr0Beast ::

Voda jim je več kot dovolj

Kakšen lep sončen kamen jim paše in plac za skrit. Drugega ne rabijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat xxl ::

Kamnov imajo precej, ker se ravno sonce popoldan uprev eno steno in je 30 cm v širino in cca vsaj 20 v globino so kamni zloženi velikost golf žogic do tenis žogic in tam imajo glavno postojanko, potem gredo pa po fasadi pa res vse počistijo, drekov za njimi ni, ko mi tam haramo se malo umaknejo, pa niti ne povsem, naša kužica jih opazuje že tam z pol metra a ne laja na njih, samo opazuje, martinčki se ji pa prav nastavljajo ........

T0RN4D0 ::

Pajki so kul. Mreža in kotu v kotu me motitat bistveno manj, kot komarji in podobna nadlega, ki jo pajki lovijo xD

Samo še eno primerno žival ki mravlje žre najdem pa sem zmagal. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Malajlo ::

T0RN4D0 je izjavil:

Samo še eno primerno žival ki mravlje žre najdem pa sem zmagal. :D

Enga mravljinčarja?

sash69 ::

Mene pa jezijo res tisti majhni leteči žužki, ki vseeno priletijo skozi mrežo poleti in potem res najedajo na monitorju zvečer. Sem res brez idej kako se tega znebit, brez da bi imel zaprto okno. :) (no, vsaj večjega mrčesa in komarjev ni več)

Pyr0Beast ::

Ugasni luč v sobi ali pa imej tako osvetlitev, ki se ne vidi ven.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Lih obratno, vžgi luč v sobi in golazen se bo preselila z monitorja na luč...

Pyr0Beast ::

Lih narobe. Če golazen ne vidi luči ne bo hodila v stanovanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Če maš monitor prižgan bo... ker je v tem primeru monitor vir svetlobe. Beri model, beri cel post, ne samo prvih treh besed!

Pyr0Beast ::

Monitor ni nek blazno hud vir svetlobe, sploh če ga zatemniš in gleda stran od okna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

Ali pa če kar zmanjšaš svetilnost na minimum pa eno temno temo in temno ozadje uporabiš. Ali pa če ga kar ugasneš pa na pamet delaš. Lahko ga neseš tudi v klet. Bravo Sherlock ;((

keworkian ::

Pajki so zakon, zaradi njih nimam nobene kurčeve muhe in komarjev, samo povej jim naj te ne motijo, so izredno ubogljivi!
Obscenities in B-Flat

RejZoR ::

Uporabi amber luč (izredno rumenkasta svetloba) pa ne b smel imet nobenih žužkov, saj naj jih tak odetenek svetlobe ne bi privlačil. bela in modrikasta svetloba pa jih zelo privlači.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

imagodei ::

Dobil si "infestacijo" pajkov, ne "manifestacijo" :)

Verjetno ti je mama pajek izlegla pajke, pa so sedaj malo zrasli in si jih opazil. Se zgodi. Pač jih boš še enkrat posesal in kako drugače ugonobil, pa bo bolje.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

BlaY0 je izjavil:

Ali pa če kar zmanjšaš svetilnost na minimum pa eno temno temo in temno ozadje uporabiš. Ali pa če ga kar ugasneš pa na pamet delaš. Lahko ga neseš tudi v klet. Bravo Sherlock ;((


Tudi to gre. Meni pač insekti ne lezejo v stanovanje tudi pri odprtem oknu, če je luč ugasnjena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

imagodei je izjavil:

Dobil si "infestacijo" pajkov, ne "manifestacijo" :)

No, morda je pa infestacija prerastla v manifestacijo. Kaj pa veš kaj so delal pajki. So mu manifestiral vse svoje vrline in občutke skozi lepo koordinirano javno predstavo. :D

Kar se tiče bug lightov...
The human visual system is activated by radiant energy in the color range from deep blue to dark red, which we call light. The vision of flying insects, however, is shifted away from long-wavelength red toward the shorter blue and near ultraviolet (black light) wavelengths of the electromagnetic spectrum. Sources which radiate ultraviolet energy and blue light are most attractive to flying insects, while those with a deficiency of ultraviolet and blue are less attractive. Insects see black light fluorescent, mercury, and metal halide best. Lamps which insects have a difficult time seeing include incandescent, high-pressure sodium, and bug light incandescent (yellow).

Imaš v sobi npr. multicolor lampo in ponoči oz. ob odprtem oknu uporabljaš samo rumeno svetlobo. V kombinaciji z mrežo zna biti zadeva kar OK, nisem pa te opcije nikoli sprobal, ker že celo večnost kupujem Philipsov Ambilight.

Sam sicer že nekaj let uporabljam komarnike/mrežo na oknih. Vendar do sedaj še nikoli v celoti nisem iztrebil mrčesa. Če ne drugega mi vsak vir svetlobe (TV npr., celo iPada na minimalni svetlosti) okupirajo tisti mikro žužki. Za popizdit. V vsakem primeru, proti večjemu mrčesu in pajkom, pa svetujem uporabo obične mreže, ki se na okvir fiksira s samolepilnim trakom (če ni denarja za uokvirjanje - komarnik). Po novem imamo na oknih rolete z integriranimi komarniki. Zadeva je tako švoh narejena, da vsak večer lovim vešče in podobno golazen po hiši. Namreč, noben smartass, ki je konstruiral tele rolete, ni pomislil, da znajo žužki letet navzgor in da bodo komot prišli v stanovanje če je okoli valja, na katerega se navija mreža, več kot 1cm reža. Niso tolk da bi eno ščetko dali noter al pa mrežo vpeli v en sendvič med dve plastični letvici. Skratka, če kupujete rolete s komarniki prej dobro preglejte konstrukcijo le teh, da ne bo kasneje razočaranj.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Tele ščetke se dobi od Tesa-e za pod vrata. Bi znale biti enako učinkovite na komarnikih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

Ja, sam hudič je, da mi niso zaračunali DIY rolet. Ampak kar polno ceno.
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Nimaš kaj zdaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlaY0 ::

RejZoR je izjavil:

Uporabi amber luč (izredno rumenkasta svetloba) pa ne b smel imet nobenih žužkov, saj naj jih tak odetenek svetlobe ne bi privlačil. bela in modrikasta svetloba pa jih zelo privlači.

Druga varianta je da modro luč postaviš na balkon (če ga imaš) oziroma na zunanjo stran bajte nekam zraven okna ;)

mojsterleo ::

mi imamo neke mikro pajkce ki pa delajo ogromne mreze. ne vem ce bi mreza proti mrcesu sploh pomagala ker so tolk majhni da ocitno lezejo v moj racunalnik skozi spranje za vijak al pa ventilacijo. najbolj pomagajo vsakodnevni pregledi prostorov in sprotno pucanje nadlege. biokill malo pomaga ampak je treba vsake nekaj dni obnovit na kriticnih tockah.

benx ::

Še en glas za pajke! je vsaj letečega mrčesa manj, ki je veliko bolj nadležen.

energetik ::

BlaY0 je izjavil:

Druga varianta je da modro luč postaviš na balkon (če ga imaš) oziroma na zunanjo stran bajte nekam zraven okna ;)
Tako priporočajo ja, modro oz. blacklight luč nekam k oknu, kjer pobere večino insektov, notri pa uporabljaš zvečer bolj rumenkasto luč. (LPS na primer >:D)

Glede pajkov - tudi če imaš mreže na oknih se seveda lahko jajčeca še od prej skrivajo v kakšnih režah, npr. letvicah pri podnu, za omarami itd, ker sigurno ne razmontiraš sobe v nulo, ko sesaš.

@nny ::

Kako se rešiti pajkov v sobi?

Primeš ga za prednjo/zadnjo taco in vržeš skozi okno.8-)

SmeskoSnezak ::

RejZoR je izjavil:

Uporabi amber luč (izredno rumenkasta svetloba) pa ne b smel imet nobenih žužkov, saj naj jih tak odetenek svetlobe ne bi privlačil. bela in modrikasta svetloba pa jih zelo privlači.


Pa ne, če mam lih belo lučko. Cja0... Samo si ziher, da jih ne bo? Če pa se skrivajo običajno v kotih in pod pojstlo, mizico.

Keyser Soze je izjavil:


Imaš v sobi npr. multicolor lampo in ponoči oz. ob odprtem oknu uporabljaš samo rumeno svetlobo. V kombinaciji z mrežo zna biti zadeva kar OK, nisem pa te opcije nikoli sprobal, ker že celo večnost kupujem Philipsov Ambilight.


Pajki tudi podnevi "letijo" z svojimi mrežicami okoli, koliko vem. Tak da to pomojem ne bi ravno ful učinkovalo tu pri meni.

Pyr0Beast je izjavil:

Tele ščetke se dobi od Tesa-e za pod vrata. Bi znale biti enako učinkovite na komarnikih.

Kakšne ščetke to?

mojsterleo je izjavil:

mi imamo neke mikro pajkce ki pa delajo ogromne mreze. ne vem ce bi mreza proti mrcesu sploh pomagala ker so tolk majhni da ocitno lezejo v moj racunalnik skozi spranje za vijak al pa ventilacijo. najbolj pomagajo vsakodnevni pregledi prostorov in sprotno pucanje nadlege. biokill malo pomaga ampak je treba vsake nekaj dni obnovit na kriticnih tockah.

Torej biokill ne zdrži dolgo pri tebi ali kak zdaj? Zgoraj en omenja da zdrži 4 tedne. Al nea tolko sprejaš?

energetik je izjavil:

Glede pajkov - tudi če imaš mreže na oknih se seveda lahko jajčeca še od prej skrivajo v kakšnih režah, npr. letvicah pri podnu, za omarami itd, ker sigurno ne razmontiraš sobe v nulo, ko sesaš.

Jaz jo lahk komot razmontiram v nulo, ker imam bolj malo stvari. Sami mi ni do tega početja vsakih nekaj dni. Recimo enkrat na tri mesece bi še šlo :P
@ Pusti soncu v srce... @

Keyser Soze ::

Tole kar ti komentiraš so v glavnem ukrepi proti letečem mrčesu. Če teh ni načeloma tud pajkov ni.

Striktno proti pajkom pa pomaga čisto obična mreža čez celo okno. Ga ni frajerja, ki bi prišel tam čez. Vsaj pri meni ni bilo nobenih problemov s pajki prej ko smo imeli čez okna. Če pa že izvede "hudinija" pa ponavadi crkne od lakote, ker ni plena. Problem rešen, brez kemije.
OM, F, G!

Bananovec ::

Za muhe je najboljši flamethrower, tako da bi tudi za pajke dobro funkcioniral. Resda ni to najbolj za po hiši zažigat, ampak saj prilagodiš output power pa je.
* Efekt je maksimalen, hudič crkne takoj, pa še multiple žrtve so.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

SmeskoSnezak ::

Pa se stene mam plave in postelnino. Torej pajki ne vidijo al kak zaj? Ravnokar sem moral tri pajke spucat iz sobe. Vjutro grem gledat za mrezo, biokill in rumeno luc. Pol pa more bit mir ze enkrat :/

p.s.: Za ostalo nadlogo ze obstajajo teme, prosim da tam nadaljujete. tukaj se gre eksplicitno za razne pajke.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

opeter ::

BlaY0 je izjavil:

Mene same mreže niti ne motijo toliko kot pa male pikice na tleh, ki jih pajki naserjejo.


To ne serjejo pajki ampak muhe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Insekti in žužki pri oknu pri belem dnevu kaj je to?

Oddelek: Loža
212291 (1549) TheBlueOne
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820670 (10677) MostWanted

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202720 (2226) zee
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515120 (12493) neon21
»

ugriz pajka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525764 (20488) k4vz0024

Več podobnih tem