» »

Ose prevec napadalne letos ???

Ose prevec napadalne letos ???

«
1
2

Samson ::

Sicer ne vem ce je pravo mest, ampak glede na druge objave mislim da roma natanko sem:
Kaj menite vi o osah letos? Se tudi vam dozdevajo prevec napadalne in da se jih tesko odstrani? Letijo in pilotirajo cel cas okrog tebe, po moznosti se rinejo v obraz in na tvoje gestikuliranje in mahanje se sploh ne zmenijo vec. Bojim se da so te rumenocrne riti mutirale v terminatorje, hehe. Pozna kdo kaksno resite razen WD40 da se resis teh hudicev okrog hise? Se poicutim kot na kaksnem zelo obiskanem letaliscu kolk jih je v zraku....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Highlag ::

Bi rekel da so ose take kot ponavadi, le nekje v bližini tvojega vrta so si naredile gnezdo, pa imaš več prometa. Seek and destroy >:D

Menda se dobijo insekticidi za ose, ki omogočijo da gnezdo uničiš z "varne" razdalje, saj sprej nese 2-3m daleč.
Never trust a computer you can't throw out a window

WamPIRe- ::

Hja tudi pri nas okoli hiše so zelo aktivne letos... nisem pa še našel gnezda v bližini...
Drugače pa če najdem gnezdo v tleh, ponoči zlijem notri kak deci bencina in pustim (ne prižgem). Zgleda da jih hlapi bolje iztrebijo, kot sam ogenj.

Mipe ::

Imaš gnezdo nekje, najraje gnezdijo v ostrešju. Pa popucaj organske odpadke, predvsem sadje, ki kar naravnost privlači ose, tako da sčasoma naredijo gnezdo bliže viru hrane.

Samson ::

Ne morem se strinjati s teboj, kajti s komerkoli vrzemo debato so istega mnenja - da jih je prevec in da so zelo zelo nadlezne in se ne bojijo tvojega opletanja. Vcasih si zamahnil in je sla, zdej pa se kar vraca in rine vate kot da se ne boji nic. In ja, veliko vec jih je kot ponavadi. Povsod...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Ok, sadja je nekaj malega, vendar se povecini sproti pospravi kar pade na tla. Tiste na drevju pa so se prezelene zadeve po moje. Ose gredo na sladkor kolikor vem. In tega ni okrog hise, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Mipe ::

Ponekod vidim improvizirane pasti za ose, plastenke, v katerih je vaba za ose (sladkor, sladko sadje, sirup itd.), ose zlezejo not in ven ne grejo več. Pri enem jih je bilo na ducate os not. To mal zdesetka lokalno populacijo.

shark_nm ::

Letos jih je res več kakor ponavadi. Še zmerej bolj kakor na hrvaškem, ko imajo naval komarjev. Mamu jim nabijem ko ti znajo uničit cel dopust. Drugače pa z osami je prav zabavno na morju sem prav užival ko sem jih ubil cca 200 komadov in imel vse na kupu zložene kot trofeje :). Pač udarš jo, da jo nabije nekam in potem pohodiš. Če pa nimaš časa pa nastavi v plastenko sirup soka pa kake sadeže narezane in se bodo lepo utapljale v nasladi :). Sicer se pa tudi kupi pasti za ose, pač vinogradniška zadeva.

Samson ::

Tudi sam sem obesil par plastenk, noter dal mocno koncentracijo (zaradi vonja) nekega ledenega caja v prahu. Mislim da je tus prodajal. Ampak ni nevem kaksnega ucinka. V 4 dneh 2 ose. Zgleda da so na faksu bile in so prepametne zame, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

b0j3 ::

Tole je zanimiva ideja http://www.waspinator.net/
Ali pomaga pa težko rečem. Doma smo poskušali s temnejšim blagom, pa ni ravno pomagalo.
Dokler ni bilo hrane je bilo ok, potem pa ....

krneki0001 ::

Pr nas je tudi polno os in sršenov. Ose so mal bolj tečne, vendar jim nastaviš košček sadja in potem gredo tja, tebe pa pustijo pri miru. Sršene pa samo vidim kako letajo mimo ustavljajo se pa ne.

tinlad3n ::

Ma odrežeš vrh pastenke 1.5l narobe obrneš in vstaviš v spodnji del plastenke. Pazi da ni nobene odprtine razen od zamaška. Noter zlij nekaj ZELO ZELO ZELO sladkega. Mogoče kako gnilo ribo ali nekaj podobnega. In si zmagal.

KandazaR ::

Ose grejo najraje na nekaj kislega. Se pravi najboljša vaba je zanje kis (oz posoda da vanjo popadajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Infinity ::

Mi smo na taboru mogl usak dan prazn pasti ker so bile prepolne =) u pAst smo pa nalival sirup za sok namešat (kar čistega)

Mipe ::

Genocid! ;((

PacificBlue ::

Ne boste verjeli, ne vem če sem letos videl več kot 5 os. Resno. Sem pa videl dosti teh lesnih os. Te so zame bolj nadležne:)

WamPIRe- ::

Ne boste verjeli, ne vem če sem letos videl več kot 5 os. Resno. Sem pa videl dosti teh lesnih os. Te so zame bolj nadležne:)


Ja te lesne so nadležne pa še veliko bolj boleč pik imajo. Moj brat, ko je bil mali, jim je rekel da so s kardanom :D

Keyser Soze ::

Se strinjam z avtorjem. Ravno tole nedeljo sem, ko sem sedel na verandi razmišljal, kaj qrca je pičilo to golazen da je tako tečna in vztrajna. Količinsko so pa na istem nivoju kot vedno.

Trikrat sem jo pritegnil v zraku, da jo je odneslo stran. In dvakrat se je vrnila šnofat tam kjer ni treba. Skupaj z par ostalimi.

Skratka, je za opazit spremembo vzorca napram prejšnjim letom. Vsaj jaz ga.
OM, F, G!

dzinks63 ::

Letos je ogromno sadja, pozebe ni bilo in ose ter tudi drugi mrčes se bohotijo čez vse meje. Mrčes je poln energije v top formi, ter je zelo nadležen. Pri nas v lokalni kmetijski trgovini se dobi lovilec za mrčes. Obesiš ga kamorkoli, (na drevo, blizu hiše, pri brajdi,...) Je iz prozorne plastične mase z vhodom za mrčes spodaj v posodo, v katero se nalije sladka dišeča tekočina (ostanki soka, vina, piva) in vanj se ujame praktično vse, od muh, os, sršenov in še vsega ostalega.


in še druga zelo podobna varianta.

;-) ::

Ne boste verjeli, ne vem če sem letos videl več kot 5 os. Resno. Sem pa videl dosti teh lesnih os. Te so zame bolj nadležne:)


Pridi k nam pogledat. Mamo zunaj mizo kjer ponavadi imamo poleti kosilo, da nisi vedno noter pa letos nemoremo uporabljat toliko je os. Pasti ne pomagajo kaj preveč ker gre osa raje v tvoj kozarec kot v tisto past.

Letos je res obupno.

bluefish ::

jap, smo v mestu, pa nas letos ose bombardirajo že skorajda vsak dan. Prejšnja leta oz. vsaj lani tega ni bilo.
Ena je imela včeraj ravno nesrečo, da se je motala okoli sesalnika :) .

Mipe ::

Ptice so naravni plenilci os. Ali je kdo opazil pomanjkanje ptic v okolici, kjer mrgoli os?

subby ::

ja letos je res povsod polno os, na srečo ne pikajo, sam so nadležne bolj kot muhe

dzinks63: pri nas pa v 1,5l flaše natočimo cukrano vodo in jih obesimo po drevesih, pa se notri ujame veliko os in sršenov

;-) ::

Ptice so naravni plenilci os. Ali je kdo opazil pomanjkanje ptic v okolici, kjer mrgoli os?


Pri nas tega nebi mogel reči. Letos bomo spet mogli štrihat lesene dele pri strehi ker vse "poserjejo".

šernk ::

lani smo imeli nameščene plastenke...naliješ notri okoli 10cm jabolčnega soka (sveže iztisnjenega da potem vre...dodaš še nekaj sladkorja) 3cm nad tem pa izrežeš 2 luknji le z 3 zarezami da se material še drži in ga uviješ v notranjost plastenke. imeli smo nameščene 3 takšne pasti v enem mesecu pa se je noter v vsaki od plastenk nabralo za kakšnih 4-5cm te golazni. lani tudi rekordno število sršenov (nad 20 vse skupaj).

imam občutek da skozi pokrovček na vrhu še najde pot nazaj ven, skozi stranske zareze, ki jih na tak način narediš (narediš 2 ali 3 zareze v obliki križa in enostavno uviješ v notranjo stran, tako nastanejo še ostri robovi v notranjosti) pa ne pride ven niti ena...vsaj videl je nisem še
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WamPIRe- ::

Ja šernk, to je to! Bom moral tudi sam doma nekaj nastavit za to golazen.

PacificBlue ::

Zgodovina sprememb…

b0j3 ::

Kolegica je imela podobno zadevo proti komarjem - se ni obneslo, pa še sliši se (no ja, vsaj nekateri slišimo).

PacificBlue ::

Kolegica je imela podobno zadevo proti komarjem - se ni obneslo, pa še sliši se (no ja, vsaj nekateri slišimo).


Pa še posebno je to verjetno mučno za kake domače živali.>:D

krneki0001 ::

Mogoče morajo pa letos žuželke nabrat več zalog, kerbo dolga in huda zima? >:D

Tudi medvedov je vse več okol smetnjakov in tut divje svinje letos delajo večjo škodo in nabirajo več hrane kot ponavadi.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Bi rekel da so ose take kot ponavadi, le nekje v bližini tvojega vrta so si naredile gnezdo, pa imaš več prometa. Seek and destroy >:D

Menda se dobijo insekticidi za ose, ki omogočijo da gnezdo uničiš z "varne" razdalje, saj sprej nese 2-3m daleč.


Jaz se jih lotim ponoči. Ninja style. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gapi ::

Za sršene je badminton lopar najboljši. Za ose so pa že napisali da plastenka z sladkim sokom. Bencin varjanta moraš pa uporabit ko so vse čmige notri v svojem domeku.

Mipe ::

Kolegica je imela podobno zadevo proti komarjem - se ni obneslo, pa še sliši se (no ja, vsaj nekateri slišimo).


Pa še posebno je to verjetno mučno za kake domače živali.>:D

Je mene pes ugriznil, ko sem ga abusal z odganjalcem komarjev. Me je izučilo! To zelo živcira živali, kot praskanje po tabli s kredo.

ABX ::

lani smo imeli nameščene plastenke...naliješ notri okoli 10cm jabolčnega soka (sveže iztisnjenega da potem vre...dodaš še nekaj sladkorja) 3cm nad tem pa izrežeš 2 luknji le z 3 zarezami da se material še drži in ga uviješ v notranjost plastenke. imeli smo nameščene 3 takšne pasti v enem mesecu pa se je noter v vsaki od plastenk nabralo za kakšnih 4-5cm te golazni. lani tudi rekordno število sršenov (nad 20 vse skupaj).

imam občutek da skozi pokrovček na vrhu še najde pot nazaj ven, skozi stranske zareze, ki jih na tak način narediš (narediš 2 ali 3 zareze v obliki križa in enostavno uviješ v notranjo stran, tako nastanejo še ostri robovi v notranjosti) pa ne pride ven niti ena...vsaj videl je nisem še


Dobra ideja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DOOM_er ::

še ena fora je s plastenko, sam rabš 2 da ujameš zadevo. Eno zrežeš na pol pa še drugo tut, rukneš okrog obrnen vrh druge v prvo.......

no kle je slika kk zglea zadeva

Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

Dobra zadeva DOOM er samo nevem zakaj bi čebela hodla nad mizo, če raje gre v moj kozarec.

DOOM_er ::

nevem, sam mi smo mel to s taborniki nekoč na nekem kampu, smo jih kr serijsko delal k se je tok os pa sršenov not lovil
Robots will steal your job. But that's OK

McMallar ::

Kaj pa čebele? Koliko se jih ujame?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Samson ::

Upajmo da nic. Vsaj pri meni ni ama bas nobene. Celo v blizini jih ni...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

AngelOfDeath ::

Ose so ponavadi bolj napadalne Septembra, ko jim hrane sfali :)
edit: Slovnica

subby ::

Zakaj bi kdo hotel čebele pobijat? Že tako zadnje čase pomirajo celi panji iz sumljivih razlogov. Sicer pa mi imamo vsako leto flaše s cukrano vodo obešene po sadovnjaku pa ni nikol nobene čebele videt notr - večinoma samo ose, sršeni in ostala golazen. Pa nekdo je prej omenil, da skozi grlo vlaše, kjer pride pokrovček, osa lahko pobegne. Sem jih opazoval, kako poskušajo in ni nobeni uspelo.

McMallar ::

Nisem mislil čebel pobijat. Zanima me, koliko se jih ujame. Če se jih veliko, potem tega jaz nebi delal, kajti okoli hiše je tudi veliko čebel. Če pa so imune na to, potem pa bom tudi jaz kakšno flašo nastavil, ker os je letos res veliko.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

šernk ::

Nisem mislil čebel pobijat. Zanima me, koliko se jih ujame. Če se jih veliko, potem tega jaz nebi delal, kajti okoli hiše je tudi veliko čebel. Če pa so imune na to, potem pa bom tudi jaz kakšno flašo nastavil, ker os je letos res veliko.


čebel sem videl dokaj malo, ne vem zakaj. pa imajo prelet ravno čez naše dvorišče.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mipe ::

Čebele v glavnem nabirajo nektar, dvomim, da jih zanima karkoli drugega. Samo ose se zanimajo za sadje itd. (enkrat je bil tudi sršen v jabolku).

Aljaz1980 ::

me razfuka ko gledam če je kera negnila hruška na tleh in zagrabim hruško z oso, so me ze dve piknale letos tak;((

nimam občutka, da jih je veliko, so pa vztrajne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

Matev ::

še ena fora je s plastenko, sam rabš 2 da ujameš zadevo. Eno zrežeš na pol pa še drugo tut, rukneš okrog obrnen vrh druge v prvo.......


to lahko tudi z samo eno prerezano plastenko narediš

DOOM_er ::

kk?
Robots will steal your job. But that's OK

krneki0001 ::

Kaj je z osami, kr letijo proti tebi in mal brenčijo, pol pa kr na tla pade in se po tleh zvija, pa spet vzleti in mal leta, pa spet dol pade? Pa leti tko počasi kot da ne ve kam bi morala it, niti ni nevem kok stabilna.
Pa to sem jih v zadnjem času videl že kr veliko in na različnih krajih, da se tako obnašajo. A jih kej ubija?

neres ::

Jaz sem bil ene par tednov nazaj na dolenjskem in tako nadležnih os še nisem videl. In tudi ogromno jih je bilo, nevem pa če je to samo letos...
Na primorskem pa zaenkrat nisem opazil neke razlike pri osah, ampak večinoma so to itak druga "pasma" (une malo večje). Mamo pa zato dosti tigrastih komarjev, ki so še bolj nadležni.

jest10 ::

Kaj je z osami, kr letijo proti tebi in mal brenčijo, pol pa kr na tla pade in se po tleh zvija, pa spet vzleti in mal leta, pa spet dol pade? Pa leti tko počasi kot da ne ve kam bi morala it, niti ni nevem kok stabilna.
Pa to sem jih v zadnjem času videl že kr veliko in na različnih krajih, da se tako obnašajo. A jih kej ubija?

Mogoče kako prezrelo sadje in so malo "nalite"?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234467 (3729) BorutO
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615368 (12775) Aston_11
»

Kako inaktivirati strup žuželk (osa, čebela..)

Oddelek: Loža
4814855 (13692) LitralSM
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125816 (18375) Aljaz1980
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616630 (15361) Thomas

Več podobnih tem