» »

Kako se eni zajebavamo z mislijo, kako bi hladili hladilnik.Preberite si, kaj je naredil kolega Darwin iz MB.

Kako se eni zajebavamo z mislijo, kako bi hladili hladilnik.Preberite si, kaj je naredil kolega Darwin iz MB.

glinik ::

Ded ima sobo v kleti. V enem drugem kletnem prostoru je zakopal 200 L sod, ga napolnil z vodo in ga še zakopal v zemlo. Idealno hlajenje v vsakem letnem času. Z računalnika vidiš samo dva žlaufa, kako vodita v steno in to je to. Vodni blok ima tako mrzel ... uh. (37st. ful load-se mi zdi)

Vsi ki imate vodno in ste v kleti, tu vam je ideja.

Lp

xabre ::

Čez pol leta maš pa vse zabasan od alg.

glinik ::

:D saj je vlil noter antifris, ne ne nič ne bo z algami :D

Lp

xabre ::

A je vlil 100l antifriza al kako? Sem še vedno skeptičen:D

ferdo ::

ok, ni prvi, ki je na to pomislu....
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Mulh ::

Ni potrebe 100L, meša se z 10/1 in je čist dovolj... 20L atifrisa >:D

sloxl8 ::

Zakaj bi moral pa v sod, ki je v kleti in še zakopan v zemljo, naliti antifriz. Saj zemlja v naših krajih nikoli ne zmrzne več kot 10-20cm globoko. Ste morda že videli tiste grbine na poljih, kamor kmetje zakopljejo pridelke? Se vam ne zdi, da bi bilo vse skupaj spomladi neuporabno, če bi pridelki zmrznili?

Če povzamem, voda v sodu, zakopanem v zemljo, ne bo zmrznila.

Strijc ::

LOL saj se ne daje antifriz v vodo da nebi zmrznila... (vsaj pri rač hlajenjih ne!!!)
Daje se zato da se ne naredijo alge :D >:D 8-)
AMD & ATI & ABIT

alesrosina ::

hehe, se boljsa ideja - ce imate klimo, prklopte sam cevke od klime na procesor. Ok, nisem sprobal, je pa ideja :)

TribesMan ::

En gospod po imenu Bladerunner ima točno tak sistem že kar nekaj let v pogonu.... Baje se mu temperatura vode skozi vse leto giblje v okolici 10°C... luksuz... če te zanima poglej za Zero Fan Zone na google-u...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DarwiN ::

Jaz si pridružujem avtorske pravice za tole temo,brb.Ja res je, klet je zakon,procesor je na 37 stopinjah full load, navit XP do 2580MHz,tišina za mirni spanec, je pa res da tut sam nevem kolk Antifriza.
10/1 razmerje in torej 20l Antifriza je zagotovo preveč, ali ni?
P.S. mmm, podpis moram spremenit 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tiborrr ::

Res, blade ma to veliko boljse izpeljano. 2m pod zemljo, temperatura je tam vedno koli 5-8°C, tako da ima voda okoli 10°C, full load pa okoli 25°C.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Malecky ::

Sem kak teden nazaj odprl temo ker imam namen to nardit, cakam na kaksen lep dan da bager vleti in skoplje jamo.

Smorny ::

pol pa lan partya ravno ne moreš obiskati; kahko pa gra prirediš, pa se vsi priklopijo na tvojo vodo :9
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Malecky ::

Letos bom skoraj na vseh lanih...pa tudi naslednje leto le kako to zmorem ane?

Jao ste zariti...

PrimozR ::

Bloke odšraufaš pa zračno daš gor, se spomenm k si tm pravu:D

TribesMan ::

Zakaj bi pa bloke stran šraufal... Narediš si en pomožen radiator, ki ga priklopiš ko potuješ na LANe... Doma pa prevekslaš na bojler... Nimaš boljšga... 20 minut dela in si pripravljen za na pot....

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

oz 5min da poberes dol bloke in das gor zracno...sej ne rabis 300mhz vec na lanu...bullshit:))

mamamia ::

Kaksno pumpo pa ima da mu voda krozi?

5er--> ::

Navadno. (Hydor L30, MaxyJet 1200...)

tiborrr ::

Verjetno ima pumpo za centralno kurjavo, ki pozene okoli 3000L/h. Drugace pa si samo naredis tako kot pri pipi, da zapres tok na obeh straneh cevi, in priklopis manjsi radiator - tako ima narejeno tudi bladerunner.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Malecky ::

Zakaj bi dodajal radiator ki bo vodo grel?

5er--> ::

http://www.zerofanzone.com/specs.asp
...
Published : 30/12/2002
...
Eheim 1060 pump, (rated 500+ GPH imperial)
...

tiborrr ::

@ Malecky: Ko gre tipo na LAN party, ker ima skaf vode zakopan pod zemljo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mazy ::

zarad mene bi lahk šov tut z 200l sodom na lan, sam na kerem lanu bi te bli veseli nevem :8) :8)

Jebiveter ::

Mazy: ne se zajebavat! Ker na NESTu je bil moj frend z takim ogromnim plasticnim sodom! In not racunalnik! 8-O
Sam to je primer extremizma, ker tip je nor u nulo! Ce bi mu reku, da je ql, ce bi racunalnik spravil v sesalec (za po hisi sesat) njegova mama kmalu ne bi imela vec s cim sesat :\


Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

Tradewind ::

Fantje, a je to tema o lan-party????!!!!

Mislim da vsak izmed nas ve, da na party nebo nesel mašine + 200litrski sod. Tukaj to sploh ni vprašanje!!!

Mislim da bi bilo zanimivejše ugotoviti kakšni so performanci tega unikatnega hlajenja. Ded je poskusil, in uspelo mu je lepo, saj ima cca 40stopinj CPU in cca 32-34stopinj v kišti, kar se lepo kaže da je procesorju fajn mrzlo. Če koga zanima zakaj ima 40 stopinj je odg. v voltaži in OC cpu-ja!

Jaz sem mnenja, da je zadeva OK, pa ne zato ker ga poznam, ampak ker je res učinkovito vse skupaj (pa še ventilatorjev za hlajenje hladilnika se je rešil!!!

Torej, pozabite zaj na lan-party in podobno, pa dajmo skupaj rečt kakšno resno!:D
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

TribesMan ::

Performanse niso bogvekaj... jest mam povprečno okoli 37°C na procesorju pri polni obremenitvi. Overclock pa je 2600MHz @ 2.08V ... Imam radiator od Lade... in 2 92mm zalmanova ventilatorja ki tečeta pri neslišnih 5V... Pa zraven se hladi še navit in voltmoddan R8500... Skratka tile rezultati niso nič šokantnega. Za prave rezultate je treba sod zakopat vsaj 2m globoko... tako da lahko izkoristiš hladne pogoje v podzemlju... Letos poleti se pri nas doma obetajo neki globoki izkopi... pa bom probal fotra prepričat da bi še enlo jamo skopal... na podstrešju mam že pripravljen en star 160l bojler... pa eno pumpo od centralne... pol pa ima da seka! Sam fotra bo težko prepričat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

Ga moras prepricat da bo to dobra nalozba...

Jaz sem enkrat za slo-tech testiral coolerje in tudi Delta vente, fotr se je vsako minuto hotel prepricat da to ne bo za zmer v mojem racunalu:D Hrup delte se ne da napisat...je treba slisat da verjames kaj americani redno poslusajo.

DarwiN ::

Mam občutek da bi še jaz moral kaj povedat.No tako,jaz sem z zadevo izredno zadovoljen,glede stopinj pa sledeče:
Sod imam dejansko zakopan 2m pod zemljo, stopinje ki jih plata kaže so 37 pri polni obremenitvi, z drugim biosom pa imam tut pri polni obremenitvi 25 stopinj.. Ugotovimo torej da so stopinje katere senzorji pokažejo pri plati merodajne toliko kot filana paprika pri skoku v daljino.
Kakorkoli, druga stvar je pa voda, ki ima maximalno 10 stopinj, vodni blok in žlauhi so pa tako mrzli da me je kondeza strah.
V vsakem primeru bi vam jaz tole hlajenje priporočal če le imata podobno možnost,ali pa vsaj hladno sosednjo sobo,brb.Nadgradnja iz povprečnega vodnega hlajenja v tole me je stala par dni dela in par tisoč tolarjev.>:D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

glinik ::

Tako tako, jaz tudi mislim, da imaš manj kot 37 st., saj je blok prokleto hladen. Že sama logika ti pove, da je to hlajenje bolše, kot pa neki Ladin blok. Lada je že super, samo se pa s tem ne more merit. Mislim, da se boste z mano strinjali vsi.

Lp

PrimozR ::

Radiator, ne blok

WinsuckeR ::

Prov ne vem zakaj ste tok usekani na ta sod!
(Sj razumm efekt in vse sam po hiši met cevi do računalnika:\ . Jsat ma navadn Ladin Redijator gor pa en k*** blok dva FANa (12cm) pa ta oske cevke pa mam največjo temperaturo 40°C;( s tem da sta na 5V)
:(

Nejc Pintar ::

prejle sem razmišljal da itaq ne rabš nobene posebne pumpe, saj je tlak iz obeh strani izenacen:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WaterCOOLing goes extreme (aka malo drugačno vodno hlajenje)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374731 (2814) Sala1501
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910179 (6048) gamer
»

Moje vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261936 (1521) Keyser Soze
»

Še naši novi VODNI BLOKI (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
525186 (3982) The B
»

100% vodno hlajen PC iz podzemnega rezervarja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261974 (1366) morphling1

Več podobnih tem