» »

100% vodno hlajen PC iz podzemnega rezervarja?

100% vodno hlajen PC iz podzemnega rezervarja?

Malecky ::

Rabim link do clanka ki ga je napisal ta tip...

Skopu je 5m globoko lukno pa not vrgu 50l sod tako da ma konstantne temperature...isto bom delal sam ker je ob hisi malce razkopan tako da bo zdaj se vec.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vesoljc ::

zakwa pa rabis clanek?
sej je vse logično :)

vzameš plinsko bombo, zrvtaš luknje za cevi, eno na vrh (ki je že?) eno na dnu pri strani, potegneš cevi, daš pumpo (pumpe?) gor in to je to... kolk globok je treba zakopat? imho, tolk da je vrh bombe vsaj meter pod zemljico :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Malecky ::

Madonca si biu hitr.

Evo zdaj pa najdit tank in ga zakopat...upam da bom dobil kaj na smetiscu:))

krucymucy ::

:D ste zmesani ... zdaj mi je prav zal da ne zivim kje v okolici idrije, tam majo pri vsaki drugi bajti kak potocek, po moznosti blizu izvira pa vodo direkt v komp ... zaradi padca in posledicno tlaka, se pumpe nebi rabu ... :D

Malecky ::

Mah sm mislu da kaj bolj konstruktivnega pove pa ni nic posebnega...

Odlocit se je treba za cevi in pumpo. Treba je dat neki mocnejsega, te akvarijske pumpe ne zadoscajo bo treba kar eno najbolj svoh Grundfos:)) Pa tud 1m ni dost...bo treba kar ene 3m globoko skopat kar pa niti ni problem. Lansko leto me je najbol motilo kako to v bajto dobit ker pac nimamo ameriske bajte in so stene betonske in zelo zelo debele. :\

Na zivce mi grejo ti radiatorji pa to sranje...brezveze tok kot me bo tole stalo...dzabe.

Nejc Pintar ::

daj pumpo za centralno

Malecky ::

Bom bom...zdaj cakam da se zemlja ogreje pol pa lopato v roke..pa se en primeren sod moram najt. Kok litrski bi biu sploh kul? Ene 50 bi blo ze dost pomoje...

PrimozR ::

Ja un ma 250 a kok.

Dj raj 100 l pa dobr ga zaščit!

Malecky ::

150...nism opazu da je tko velk:D

Bo treba bagr:D

Jebiveter ::

hmm... ideja je dobra...
Sam neki mi prosim razlozi: A bos bajto na ST LAN vleku? Al bos brez hlajenja? Ker nekako si ne predstavljam, da bi zacel sredi gospodarskega razstavisca kopat 3m lukno za sod...:\

Drgac pa, srecno!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

GUFY ::

Kaj bo pa pol, če boš hotu comp na LAN odnest?!

Malecky ::

Em zakaj bi pa domac PC rad prenasal?

Itk bom meu v kratkem 2 konkurencna PC-ja, ta ki bo hlajen z to podzemno vodo bo pa pac fixen, se vedno se pa da blok odsramfat v minutki in dat gor aircooling.

Ubistvu js vidim same prednosti, edini problem so cevi ki pridejo v bajto ker bo treba pac malce podret nekaj stvari da ne bo grdo zgledal.

WinsuckeR ::

Ok - zame tole ni normalen!
No je sj tut jst za druge nism...

Kako bi pa cevi zrihtu- iz kompa v razervar?! A nebi bla mal huda pol bajte preluknat zarad cevi za komp?!:|
Ja no -živim v bloku

kuglvinkl ::

Ma, te zadeve se je treba lotit pro. Kupt dve cevi premera 1m, zadegat not primerno posodo, lepo izloriat cevi, da so v notranjosti hiše fleksibilne vsaj 1m itd.
Malecky, s čim pa misliš ohranjat bloke čiste? s 30 litri antifriza?
Your focus determines your reallity

Tilen ::

saj ce bo ze sel v to investicijo bo pa se za 30l antifriza prisparal >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Malecky ::

Ja najbolj me moti to, da je treba dobit res dober rezervar oz. ga v notranjosti restavrirat, da se ne bi tvorila kaka nesnaga (rjavenje, luscenje..). Ja 30l Antifriza se ne slisi slabo mislim pa da se bo bolje obnesla hladilna tekocina za avto (to ni cist = antifriz).

Ne vem ali naj dobim en simpl bojler iz odpada in ga prezagam na pol potem pa dam popeskat in pobarvat, kar je doma fotr recimo ze naredil z enim sodom in je po vec kot 5 letih se vedno brezhiben in brez necistoc.

Kar se tice cevi spravit v notranjost hise. To racunalo, ki bo hlajeno tako je od rezervarja oddaljen 3m horizontalno in potem se kar je vertikalno, kar pa se ne vem ker ga se nisem zakopal:)) Luknja je ubistvu ze narejena ker imamo en ventilator ki piha iz prostora tako da luknja je vendar je kar visoko od tal;((

Zunanji del hise je pa trenutno itak razrit, ker moramo dodati izolacijo tako da tudi vrtanje luknje pride vpostev...Zakaj pa ne? To je trajna resitev in ce se znajdes je lahko se zelo poceni pa nobenih ventilatorjev ali radiatorjev se ne rabi to je edina moznost za tih racunalnik vsak nekaj let...blok zanj pa je enostavno zamenjat kajne? morph bo ziher delu tud A64 bloke :D

Zdajle se je zemlja ze nekako ogrela ob lepih dnevit tako da se ne vem...vajen sem veliko kopati na roke, mislim pa da bo najbolje da poklicem bager in v 1h nardi vse tole. Razmisljam tudi o ceveh..premer kaksne cole bi biu fin oz. moram pogledat specifikacije takih pump recimo grundfos.

Tic ::

Te pumpe so za centralno ogrevanje?

Pa posoda je lahko narejena iz inoxa. Zelo primerno za vodo. Cene zal nevem.

Pa kar en članek napiši o tem ;)
persona civitas ;>

Malecky ::

Ja te pumpe so za centralne..malo bolj svoh model pa bo ravno prav pomoje. Kaksna akvarijska bi tezko zmogla visinsko razliko, pa se stalno bi delovala zelo obremenjena, kar tudi nekako ne doprinese k trajnosti zadeve.

Clanek...hm... Dvomim da bi se kdo se spustil v to...sploh kaki ljubljancani brez domacega vrta;)

WinsuckeR ::

Zanimivo bi bilo naredit članek (nio važno če tega ne bo nihe delal - sj Nanotehnologije tut nimamo doma- Alo pač?!>:D )...

Malecky ::

Sm js ze pisu clanke za ST pa sm pomoje strelu v temo...hmmm ni cudno da nisem mel motivacije piset vec...pa res lep clanek za n00be sm pisu!;((

Bom napisu...sam se morm spomnit da stvari dokumentiram...

21.marec Malecky se pogaja z fotrom kje lohk skoplje jamo tk da nau preseku miljon cevi:)

WinsuckeR ::

21. Marec 14:20:33 In Mr. Fotr ga okol repe!:P

Malecky ::

Hehe stara kljuka si ne upa...:D

tiborrr ::

Kolikor vem, ima to tudi Bladerunner.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

Inox ali nerjaveče jeklo bi bilo idealno samo o ceni raje ne razmišljam ker je pomojem hudo visoka.
Višinska razlika pa v zaprtem tokokrogu, kar v tvojem primeru je, ne predstavlja nobene obremenitve za črpalko, edino kar mora črpalka premagat so pretočni upori vseh ovinkov, zožanj, raznih elementov ter dolžine cevi. Normalno kvalitetna akvarijska pumpa bi bila že dovolj dobra, sploh ker je dosti manj problematična za razmere kot kaka pumpa za centralno, ki bi jo moral imeti na suhem, akvarijsko pa enostavno postaviš v rezervoar in zapreš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja problem je da jaz ne mislim delat novega bojlerja ampak najvec restavrirat starega kar je edino smiselno, sploh kar se cene tice.

Na odpadu je veliko lepih takih zadev...ce bi odflexal eno stran in stvar dal dobro popeskat in pobarvat je stvar vecna.

Pumpo ne vem...noter je ne bi dajal ker nima smisla pomoje, drugace bo pa svoh grundfos pumpa cenejsa kot dobra akvarijska.

morphling1 ::

Jep če bi bojler res solidno pobarval potem mislim da nebi smelo biti problema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje računalnika v kleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162378 (1637) Vanadium
»

Vodno hlajenje z vodo 'iz pipe'

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422986 (2171) lakotnyk
»

Kako se eni zajebavamo z mislijo, kako bi hladili hladilnik.Preberite si, kaj je nare

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332265 (1496) Nejc Pintar
»

Nakup pretočne črpalke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133850 (3556) Nico
»

Pumpa za vodno od centralne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123438 (3188) DJroky

Več podobnih tem