» »

Moje vodno

Moje vodno

Malecky ::

Po dolgem casu vam predlagam nekaj fotk mojega hlajenja...

Ce ima kdo moznost to naredit mu toplo priporocam0:)




Pozabil glavno...



Temperature so take...skoz, mogoce se zvecer dvignejo za kako stopinjo ali pa dve ko CSS nabijam pa racunalo ze zelo dolgo laufa.

VGA blok made by master Eddy, CPU pa morphling (obema thx:)

Slike podvodnega rezervoarja so sle u k**** :'( Tenx to the family photo:|

  • zavarovalo slike: OwcA ()

iskra ::

Not bad ... morda bi moral malo zagipsat luknjo v zidu >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Malecky ::

Je se planirano:)

- Malo zagipsat cevi iz stene
- Naredit eno skatlo v kateri bo pumpa
- Skrajsat cevi
- Zamenjat pumpo (Maxijet 1200) z Iwaki 20
- Utisat napajalnik

Računalo je ubistvu zero fan zone samo napajalnik malce brni...sicer je eden najtisjih vendar...ni neslisen.

Ga prodajam da poizkusam narest eno zadevco brez ventilatorjev ali pa neki skoraj neslisnega.

bajro ::

Malecky super zgleda .. a si ze prej mel spodil kako pipo tm k mas cevi ... :D
al si to samo za vodno naredu ;))
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Malecky ::

Cist sam za vodno razbita stena:)

Edino tista siva cev je dodana se za ostalo kablovje (inet, telefon, TV/radio). Moram narest eno kexi omarco za pumpo pa se bo se tisto skrilo. Je pa fotr neki kupoval te jaske za elektriko pa bi najraje stran pobral ker je cist zgresena zadeva, ze tko je trenutno cesko tole vodno pol pa se ti ceski kanali:D

T(he) Boss ::

Do koliko pa lahko graficno navijes? Lepo sede blok? Ker meni malo posevno sede na jedro in kak malo povecam frekvenco so artefakti (z prilozenim kulerjem je slo iz 380mhz na 400). Malo ga morem zbrusit, samo to pa zahteva razdiranje celotnega hlajenja in dolgotrajno brusenje :(

Malecky ::

cca 460/370 (Canyon 9800SE@9800pro) moram se testirat odkar mam vodo...CSS dobr poganja za 36KSIT:D (Hvala morphling1).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

mazy ::

Boss: mislim da tut men mal poševno full-cover sede na jedro in sm lahko navil tut sam do 400mhz.
hm, upam da bo z novo r9800 bolje

DimmniBurek ::

kakšen maš pa radiator?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Malecky ::

Ni ga?

Ravno v tem je poanta..:)) 35l rezervoar 1.5m pod zemlo does it. Js se nisem videl radiatorja ki bi vodo drzal pod sobno temperaturo:))

Tudi venta sta samo v napajalniku pa se ta delata na 1500rpm al neki tacga.

overlord_tm ::

LoL

jest sm se pa čudu od ke tak nizke temparature:8)
a si bajto spodkopu da si pršu do jame?>:D

sharp ::

Huh dobro kaj pa ko bo zunaj -15c a nebo mal premrzla voda?

LittleDevil ::

Kar uredu zrihtano vodno, mal se dej na modding temperature so pa bozanske>:D
Kje bos pa dobil Iwaki 20?

LP

T(he) Boss ::

@mazy: Dvomi, da do druga kartica kaj resila, ker dvomim, da imajo referencne kartice razlicne visine ramov. Jaz sem malo pobrusil izbokline za rame (najblizje jedru), pa je malo boljse, ker prej mi je ze pri privzetih frekvencah bele pikice v doom3 risalo, zdaj tega vec ni, samo navijat pa kljub temu ne gre ;((
@Malecky: dobra ideja, temperature so res super :D

Malecky ::

Iwaki se dobi na Ebay...ce rabite lahko dobim za 15ksit za 20tko to je una 1600-1800l/h pa 4m visina crpanja...kr hud zmajcek ze.

@sharp Sod je skoraj 2m pod zemljo, tam je skoraj cez celo leto popolnoma enaka temperatura, tako da tega problema ni!

Zakljucek: Ce mate moznost narest tako vodno 100% priporocam...s tistimi radiatorji iz odpadov sem jaz opravil! Me ne vidijo nikoli vec!

+ Tisina
+ Tisina
+ Zmogljivost (Voda 10-12°C)
+ Sm omenu tisino? 0:)
+ Enostavnost/preglednost ubistvu manj cevi po kisti

- Kopati jamo (par KSIT)
- Sod rostfrei...odvisn 10-20KSIT
- Naredit lukno skoz steno

to je to...

ferdo ::

MAlecky, zdej pa podtalnico ogrevaš, kdaj nas povabiš, na kozarček ali dva, čiste mineralne vode, ali pa celo v toplice? kdaj začnete vrtino delat?:D
Bomo pršli z bajalicami:D - slo-tech bajalica team>:D
OK, šalo na stran! zahtevamo več SLIK !!! tole je zelo zanimivo.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

MEDENA ::

kaj ti samo za to živiš ? 8-O

Jaffa ::

MEDENA, si mu fouš ziher, jl ? 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Malecky ::

Hehe...

Kolegi ze govorijo ka k*** nisem pira noter natocu:D :D Samo snames in pijes primerno hladno pivo:D

Zadeva drugace ni nic posebnega...mislim da za postavitev in uporabo nic bolj zahtevno kot vodno z radiatorjem.

Na zalost slike se iscem, sem imel tudi rezervoar poslikan ipd.;(

morphling1 ::

Full luštna zadevica tole. Jaz sem že veliko razmišljal o tem, ker imam sobo blizu nivoja zemlje in nebi bilo veliko dela, pa še ena stran sobe je severna, sam se mi nikoli ni dalo :) Glede zimski temperatur pa ni panike, 1.5m pod zemljo ne verjamem da gre pod nulo, tako da je idealno, za vsak slučaj pa malo antifriza, če ne drugega, da ni bio zadev :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

Sploh se ni za bati, da bi kaj zmrznilo, saj pri nas že 40 cm pod zemljo voda ne zmrzne, kaj šele 1.5 m globoko...
www.ekwaterblocks.com

Malecky ::

morphling sem te hotu ze prasata zakaj tega nisi naredil, se mi zdi da sem jaz ze kako leto nazaj mel v nacrtih pa se je pol zavlekel ta izkop ipd.

PS. Lahko enkrat v BOF sabo vzames en set vijakov za pritrditev CPU bloka, ker sem jih nekam zalozil:\

PS2. Cez noc mi iz Eddyjeve sexy posodice izgine cca. 1-2cm vode, je mozno da mi zadeva se vedno dihta in voda hlapi skozi 3m silikonskih cevi? Vodo moram v posodico dolit vsak drugi dan al pa neki tacga.

morphling1 ::

Ja lahko dobiš.
Kar se tiče pa cevi bi bilo bolje da bi pod zemlju uporabil PVC, tam v računalniku pa silikon, pa bi ti ful manj hlapelo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Voda rada zmrzne. Sploh tam, kjer pride ven iz zemlje(nekje pač mora) in zato upam, da si tisti del dobro zaščitil proti zmrzali, da ti ne bodo kakšne cevi popokale. Razen če si v kletnih prostorih.

Kar se tiče pa Iwakija. Če lahko dobiš MD 30 RZ serijo ti takoj dam 20 jurjev zanjo.:D Ampak dvomim, da si tako mogočen.:P

P.S.: Kako globoko gre zmrzal pa ne bi. Glede na to, da se tudi pri nas dogaja, da počijo vodovodne cevi. Antifirz je pa tako ali tako nuja.

TribesMan ::

Silikonske cevi so precej porozne... tko da tam se da velik zgubit... sam tolk k pri tebi pusca skoraj nemogoce, ker jest izgubim priblizno 1cm visine vode v T clenu na en mesec... tko da 1/cm na dan je absolutno prevec... nekje ti mora puscat.
Kako si sploh speljal cevi do rezervoarja... pa kakse cevi si uporabil... kako si jih zascitil pred neljubimi vsiljivci...
Da ti ni kaksn voluhar kej pregriznil :D

Drgac pa lustna zadeva... sam men se zdijo precej visoke temperature za tak setup sploh ob nizki napetosti CPUja...jest mam z navadnim vodnim haljenjem trenutno na CPUju 32C pri 24/7 polni obremenitvi... A si mogoce uporabil malo premajhen rezervoar? 30l ni glih bogvekaj... Ponavadi ljudje uporabljajo rezervoarje okoli 100l za take projekte.

Temp vode 2m globoko pa je okoli 10C cez celo leto... in niha manj kot 1C cez vse leto.

Aja kako si pa kaj poskrbel za mobilnost kiste? Imas kako alternativno moznost hlajenja ce je treba kisto odpeljat na sprehod?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

Saj se vidi na sliki.

Sod je zraven hise (1m stran od stene) 1,5m pod zemljo, iz njega gredo pa bakrene cevi do hise in skozi steno, vse skupaj je se pod zemljo zato ker je hisa oz. ta prostor v katerem sem malce pod zemljo. Bakrene cevi so se dodatno obdane z plasticno, plasticna cev pa je obdana z armaflexom.

Sod je 35l oz se nekaj vec...skoraj 40l nisem racunal. Temperature se tudi meni zdijo malce visoke, konstantne so ze (25+/-2°C) drugace pa kar visoke ce je voda 10-12°C. Blok sem dal gor brez vzmeti pa tudi pumpa ima zelo tezko delo tko da je vse se dalec od idealnega.

Silikonskih cevi je zaenkrat se 3m vendar na koncu ne bom rabil vec kot 1.5m samo postimat moram se zadeve.

Za mobilnost me nekako ne skrbi...problem je seveda grafična katero se ne da poganjat brez vode na kakem lanu. Verjetno bom raje drug racunalnik vzel kot se kaj stem je***8-)

Keyser: Ta nemec ma samo 20tko pomoje vendar je kar ugodna cca 12KSIt ze s postnino.

Keyser Soze ::

No pa vseeno povej, če lahko zrihtaš. Na ZS. Me interesira.:D

Drugače pa... Uporabi bakrene cevi, polotaj in naredi lepo napeljavo do računala, pa ti bo odpadla večina silikonske cevi, čeprav tudi silikonske ne spuščajo veliko. Jaz imam namesto rezervarja eno odprto posodico(skledico), pa mi na mesec izhlapi cca. pol deci ali manj tekočine. Imam pa v sistemu tam cca. 1,5 m silikonske cevi. Pa še višje temperature kot ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635014 (4260) SuperHik
»

I just love Vmoding, oz. kako P4ka začne kazat zobe :)

Oddelek: Navijanje
383082 (1834) morphling1
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291589 (1248) Gejmer
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517250 (12332) the_unborn
»

Katere bakrene cevi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161740 (1573) Pretorijanec

Več podobnih tem