» »

'hitrost' diska...

'hitrost' diska...

AvAkI ::

Imam trdi disk MAXTOR 80GB ATA133 DiamondPlus9. Ponavadi mi v testiranju v Sisoft Sandri dela disk z povprečjem nekje ~28000kb/s. Sedaj pa so se pojavili problem. Disk mi namreč dela na samo ~2047kb/s. Upam da mi ni treba opisati kako potem deluje cel računalnik in še posebno kakšna igrica! BattleField Vietam mi po novem porabi za loadanje mape kar 108-O min!

V BIOS-u je vse lepo vklopljeno, v windowsih XP pa imam nastavljeno na 'Ultra-DMA if Available'.

Pred kratkim se mi je izbrisala prticija D:, nato sem jo kar formatiral in ko je prišel na ~98% je prišlo sporočilo: ~'Unable to format this device' . Čez nekaj dni pa se je ta particija magično spet pojavila in deluje bp.:\

Norton ne najde nič??--Je mogoče kaj v MBR-ju?

Hvala!

AvAkI ::

hmhm... nima nihče kakšne ideje?:\

Spajky ::

z enakim diskom in enakim OS sem se zaj** nekaj dni z eno mašino; vsi mogoci simptomi občasno, komp ko želva občasno (NTFS); sem ga uspel formatirat v Fat32 in particionirat in sem za probo naložil moj ResqW95B (skubljen = 12Mb samo!) in potem še WinXP in sem občasno mel težave še vedno tudi v teh full proof mini Win; zdej ali je plata (preveri z drugim diskom in kabli, ali je verjetno disk (sem od Hrvatov čul, da je bla ena serija tega diska, ki so crkavali kot za stavo in zezali!!!). 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AvAkI ::

Spodbudno|O .:\

Bom čez vikend kaj probal...

markko ::

Jes mam istga, karkol nardim......nič. Enostavno sm se sprijaznu, da učas pač ne dela tak ko bi naj, pa ga mam pač sam za share datoteke, za win je biu enostavno ''prešvohtn''

AvAkI ::

Ker imam dualBOOT sem sel na Win98 stestirat disk s Sandro in je vrglo rezultat 28343kb/s!!!>:D

Zgleda da je kaj v XP-jih narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
252897 (1938) dudl
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413688 (9292) matrix2
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382315 (1565) R33D3M33R
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211557 (1350) Blup
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534282 (3636) Boky

Več podobnih tem