» »

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Redman ::

Kakšne so po vaše najboljše nastavitve za particije:
Želim imeti 3 particije:
na C bi imel windows XP in programe
na D bi mel za vleko z neta + filme + mp3
na E pa igre

Kok naj bo C particija velka? A naj mam na njej samo Xp windowse in naj programe snemam na druge particije.Kje naj nardim swap file.

Tr0n ::

Pri velikih diskih je razdeljevanje particij skoraj da brezveze. Cela particija, ce ne bos imel vec sistemov, pa mir.

Buggy ::

Tron: se ravno ne strinjam s teboj, ker ze prvo da imas sistem na svoji particiji prinese veliko prisparanega casa, ko (ce) sistem backup-iras z Gostom in ce kaj zaje... potem hitro restavriras sistem nazaj. Drugo, ce imas particijo kjer pogosto dodajas ali brises file-e (Video edit) jo hitro "defragmentiras" v nasprotnem primeru pa fragmantiran 120 GB disk ravno ni prijetna stvar (casovno), ko se odlocis za defrag.
Sicer pa je to stvar okusa in osebne organizacije.
Jaz imam tako na svojem WD1200JB:

C: SYS XP: 6 GB
D: Main - programi in igre - 50 GB
E: Video Edit - particija za delo z videom in obcasno shramba raznih Image-ov :D - 55 GB

Me pa zanima to koliko vam disk kaze CPU utilizacijo z HD tach 2.61 programom. Me pa cisto tako iz firbca zanima, ce je morda kdo z tem diskom opazil, da se mu podaljsa cas, ko kaze tisti status bar pred Windows XP logom, ko se masina boota.

Pa se to:
Na zalost sem dobil WD1200JB disk ki ima 3 plate (3X40GB) in sem opazil, da ima zadnja E particija zelo nizek score v sandri. Sicer je normalno da je disk na koncu pocasnejsi a ne 30% kot pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Predator ::

tr0n: eni mamo še vseeno radi vse popredalčkano :)

IMHO:

windowsi + pisarniški program + drobiž programov ( brez kakšnih corelov,autocadi,autoroute.... ) ne bo pobral več kot 3gb, tolk da če si narediš sistemsko particijo ~10gb boš imel pomoje dovolj; swap file bi si jaz naredil na tej particiji ( pa nastavi fiksno velikost )

particija z igrami: spet kakšne igre igraš, predvsem pa koliko jih misliš hkrati imeti na disku ( glede na to da za nove špile par gb ni nobena redkost ), ampak jaz še vseeno ne bi dal več kot 10-15gb za to

ostalo pa pač share particija

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

Blup ::

Jst ti lohka povem moje izkušnje... mam disk IBM 40 GB, nimam pojma kera serija, in ga mam razdelenga na 2 particiji... C(NTFS) particija je velka 10 GB in je sistem gor, E (FAT32) pa še preostalih 30GB... pol mam pa še Maxtorja 40 GB na slave, ena particija D (FAT32)....

Sandra pokaže sledeče rezultate:

C: cca 13.000 kB/s 8-O
D: cca 25.000 kB/s (tok kokr nej bi jih ta disk meu, glede na podatke v Sandri)
E: cca 13.500 kB/s 8-O


Zdej pa iz teh rezultatov potegn kar hočeš :D ... sam jst sm že čist brez idej, zakaj mi dela IBM tok počasi... tko, da krivim sam še particije...

p.s. blo bi pa lepo, če bi mi mogoče še kdo povedu, kakšne ma kej rezultate v Sandri z diskom s particijami!!! :8)

Blup
:\

Tr0n ::

Gre se za to, da cim manj prostora izgubis. Pri razdeljevanju particij ti gredo doloceni % pa-pa.

Jaz imam sistem, igre in programe na locenem disku (40 gb), vse ostalo (multimedija,...) pa na drugem (120 gb). Vsak ima samo eno glavno NTFS particijo.

Namrec, krepko mi je slo na zivce, ko sem imel 40gb razdeljen na 2 particiji, tako kot ste nekateri omenjali, pa mi je vedno zmanjkalo prostora. Nic vec particij!

C: 32.223 KB/s
D: 48.418 KB/s

Buggy ::

Sandra 2003 filesystem score:

C: ~ 31.000 Kb/s - 50% full
D: ~ 30.000 Kb/s - 65% full
E: ~ 23.500 kb/s - 50% full

tron: kje si pa dobil ti 48.000 kb/s (RAID?)

sharp ::

Jst mam WD 80G razdeljen na:
C: win 2k,mali programi (5Gb)
D:E-mule (40gb)
E:Programe,igre......(30Gb)
C:okrog 33.000kb/s

Redman ::

Zdej sem naredil naslednje:
C:30gb(system +programi)
d:30GB(igre)
e:60 GB
C in D sem lahko formatiral v fat32, medtem ko mi pri E disk kaže samo ntfs-Zakaj tle ne morm formatirat z fat32, ker nočm met ntfs.A mogoče kdo ve rešitev? A je particija prevelika al kaj.

darh ::

fat32 semizdi da gre samo do 30giga... nism šure, vem pa da JE omejitev... kaj pa je z NTFS narobe? Če imaš Win2k ali WinXP sta ta dva FS odlična...
Excuses are useless! Results are priceless!

Blup ::

Hvala za telih par podatkov oz benchmark rezultatov...

Se pravi, da mam jst rezultate čist v podnu... ZDEJ ME PA ZANIMA, če ma kdo kkšn predlog, zakaj bi disk delu tok počasi? NA vsaki particiji mam pa dobr GB prostega prostora. Disk je priklopljen na IDE1 v master načinu. Je pa IBM z serijsko številko TXJ80271 (če komu to kej pove), mislm pa, da je IC serija al kva so ble že tiste serije. Str je pa dobro leto... ALI JE MOŽNO, da je kej narobe z diskom in zato dela tako počasi ali pa imam kej narobe nastavljen... plošča je Gigabyte GA-7VRXP in mam nameščene vse gonilnike ipd (VIA4in1...) Na istem kanalu je tudi drugi disk (Maxtor), ki pa dela normalno hitro (na Maxtorju mam tut ubistvu 2 particiji, sam je ena sam 500 MB za fax, tko da ne morm benchmarka gor narest, sam vrjetn bi delu normalno hitr, tko k 1. particija)...

Ima mogoče kdo še kaj za dodati oz svetovati? :\

Blup
:\

p.s. zdej sm pa še neki čudnga ugotovu!!! Če pogledam v device manager mi napiše, da ja disk IBM na poziciji 0(0), Maxtor na 1(1), CDRW na 0(0) in pa DVD na 1(1)!?!?!?!?!? Kako je to mogoče in kako lahko dopovem WinXP, da to niti slučajno ni res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Zheegec ::

FAT32 gre gotovo do 40Gb :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

blup kako pa ti bios kaže.Upam da veš da IDE 0 pomeni master in IDE1 slave

modicr ::

Zivjo, Redman!

Omejitev FAT32 je 8TB (okoli 8000GB).
Velikost datotek je omejena s 4GB.
FAT32 omejujejo BIOSi in operacijski
sistemi ...

Windows 2000 in XP ne podpirata
izdelave FAT32 particij vecjih od
32GB (najbrz zato, da bi jih cim
preklopilo na NTFS).

Mozne resitve:
1. Naredis particijo NTFS in
jo s partition magicom pretvoris
v FAT32.
2. Naredis dve particiji FAT32 in
ju s zdruzis s partition magicom.
3. Particije naredis s FDISK-om iz
Windows 98/ME. Pazi, FDISK iz Windows
98SE ne prepozna pravilno diskov vecjih
od 64GB, zato moras prej prenesti
popravek z interneta.

Lp, Roman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

jetam ::

Sandra:

c: 43.994 kB/s
e: 44.897 kB/s
acces time: 7ms

HDTach:

max: 67.637
avg: 46.864
cpu: 10%

WD600JB×2 stripping
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Blup ::

boštjan: kokr jst vem bi mogu bit IBM na 0(0), Maxtor na 0(1), CDRW na 1(0), DVD pa na 1(1)... a ni tko? :\

Blup
:\

boštjan ::

ja če maš v praksi tako priklopljeno pol je ok.Če te nič ne zeza pusti tako kot je in poglej kako BIOS prepozna naprave.

Blup ::

Zadeva mi dela... sam sej vidš moje rezultate v Sandri... dejstvo je, da WinXP narobe prkažejo pozicijo naprav, zrd česa mislm, da je tut možno, da mi neki CDRW zajebava, kdr snemam (mu mal bufferja zmankuje) ... v BIOSu mi naprave najde pozicionirane tko kt sm jst napisu, v WinXP pa čist narobe... to se mi je že enkrat dogajal in mi je zrd tega Partition Magic crkvou....

... dejte mal pogledat tele pozicije kak vm jih postavjo WinXP...

p.s. Aja, dejte mi povedat zakaj mi disk tko počasi dela :D

Blup
:\

boštjan ::

kolega ma isto IBM disk s 7200obratov pa dela stvar občutno počasneje od WD

Blup ::

Ja, sam vrjetn ne s 13 MB/s? :D

Blup
:\

boštjan ::

to pa ne bi vedel kolko ma

Blup ::

... uglavnem, ideje so zaželjene!!!

Blup
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442970 (2023) strictom
»

Za vse uporabnike Maxtor diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
131133 (832) RobyRob
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534262 (3616) Boky
»

Zakaj je disk naenkrat zelo pocasen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7824 (750) ali3n
»

RAID 4 x 40GB / HPT370 / Abit VP6 / problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81278 (1149) miranpozar

Več podobnih tem