» »

Zunanji trdi disk

Zunanji trdi disk

SeeN000 ::

Kupil sem si zunanji trdi disk za na prenosni računalnik.
Ga priklopim, računalnik mi ga zazna potem pa ga pokaže kot cd predvajlnik.
Tudi formatirat ga noče ker napiše da je prišlo do napake. Odpre ga pa tudi ne. Iskal sem driverje zanj, pa so samo za win98.
Trdi disk je pa TrekStor maxi m.u

Prosim pomagajte.

bluefish ::

so bila zraven priložena kakšna orodja na CD-ju?

Sicer pa poskusi takole: Start > Run > diskmgmt.msc > z desno klikni na ta disk in ga poskusi tako formatirati.

SeeN000 ::

Zraven se dobil CD z driverji samo za win98, za xp jih ne najdem.
Tudi na strani od firme trdga diska ni nič uporabnega.

Hvala za nasvet bom poskusil.

SeeN000 ::

Ja sem probal s tem ukazom, ki si mi ga predlagal. Pa sploh ni bilo gumba za formatiranje. Sem kliknil najn z desno pa mi je pisal 'izvrzi' mal čudno. Ko pa kliknem format v mojem računalniki mi pa napiše da v pogonu ni diska.

moat ::

Pozdravljen!

Poskusi desni klik na Moj računalnik, nato potrdi Management/Upravljaj, nato potrdi še Disk management in poglej če ti je zaznalo nealociran disk. Določi mu pogon in ga formatiraj.

LP, moat

SeeN000 ::

Hmm...
Probal sem že vse nasvete, ampak nobeden mi ni pomagal. Spremienil sm črko pogona in poti, kliknem nanj z desno miškino tipko, in namesto formatiraj mi piše izvrzi.
Kako naj računalnik prepričamda sem nanjega priklopil prenosni disk in NE prenosnega cd čitalec?
Ali ga naj raje nesem nazaj v trgovino in zahtevam pojasnilo ali mogoče druk disk.
P.S.: disk je nov in še v garanciji.

SeeN000 ::

Sem šel nazaj v trgobino, kjer sva z prodajalcem še enkrat pregledala kaj je z diskom, potem mi ga je pa zamenjal z novim.

Hvala vsem za pomoč in nasvete.

krpan ::

Imam vprašanje glede zunanjega usb diska. Na disk naložim film formata dvd in ga priklopim na dvd player vendar mi ga ne zalaufa avtomatsko, kakor če bi ga posnel na dvd. Kaže mi samo datoteke. Kaj naj napravim, oz. kje sem naredil napako?

bluefish ::

preprosto je finta v tem, da tako stvar ne gre.

krpan ::

lahko kako pomagaš prosim, ker nisem ravno profi. tnx

krpan ::

a ne ve nobeden rešitve zame? help

bluefish ::

poglej, kopiranje tistih datotek na disk enostavno ni enako, kot če jih zapečeš na DVD. DVD player ti jih tako ne bo zagnal, razen če odpreš eno od njih.

krpan ::

a je kaka varjanta , da bi kaj z deamon tools čaral, al pa kej druzga?

bluefish ::

ne, ker DVD player tega ne bo prepoznal.

krpan ::

kako se da težavo rešiti, mogoče veš?

pia2001slo ::

@krpan

zaženi .ifo file v tem folderju in se ti bo odprl mweni DVD-ja, potem ga upravljaš kot "navaden" DVD film..moram te pa opozoriti, da preko zunanjega diska DVD filmi ne bodo tekli tekoče, ker deluje USB le nekje do 2000-3000kb/s, DVD filmi pa imajo lahko bitrate precej višji

lp

krpan ::

kje pa je problem pri počasnejšem prenosu, ali je to zaradi usb-ja ali kje.
Imam pa notranji disk za računalnik v ohišju, ki ima zunanje napajanje in je povezan prek usb kabla.

pia2001slo ::

ja problem je pretočnost USB-ja (1.1)

jest10 ::

USB 1.1 ima max prenos 12Mb/s. DVD ima manjši bitrate od tega-max okoli 9Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

dudl ::

LEPO POZRAV MAM VELIIIKE TEZAVE

mam disk ki je biv vedno in skos removeble device tko kt usb pac :D no zdej kr na 1x al kaj jest vem pomoje k sm formatiru pa to je raku kr disk I: ????? no do zdej me to ni motilo niti mal ampak na dvd playerju k mam usb pa zav ne dela :( in zdej nevem al pac ne dela zato k v nobenem priemru nebi delu al mam jest prov ?

resitve prosim HVALA ze v naprej

tempoFlow ::

Sem moral trikrat prebrat, da sem sploh razumel, kaj piše.
Po mojem je problem v formatu. DVD predvajalniki preko USB vhoda večinoma berejo samo FAT32 format, ti pa si ga po vsej verjetnosti formatital na NTFS. Ne bo pomagalo drugega kot ponovni format na FAT32.

dudl ::

ja ampak ne moram formatirati v fat32 ker lahko samo v ntfs ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dudl ()

tempoFlow ::

Kar se mene tiče se da vsak disk (tako ali drugače) formatirati tudi na FAT32. Če ne gre pri tebi poskusi na kakšnem drugem računalniku, saj ti DVD predvajalnik NTFS formata skoraj sigurno ne bere, ker je prilagojen na USB ključke, ti pa so (vsaj velika večina) predformatirani v FAT32.

dudl ::

eto ratal mi je z programom HP USB Disk Storage Format Tool samo v windowsu mi se zmeri kaze da je to disk in ne removeble device pa v windowsih ga se zmeri ne morm formatirat v fat32 ceprov je ze sformatiran v fat32 :D

tempoFlow ::

Saj ti ne rabi kazat, da je removable device. Važen je samo format FAT32. Poskusi ga sedaj priklopiti na DVD.

Zgodovina sprememb…

dudl ::

jap dela:D:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dudl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop zunanjega diska na dvd predvajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
111123 (989) polde66
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475437 (3013) Bevcan
»

Predvajanje DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
102072 (1888) solatko
»

Formatiranje diska v FAT32

Oddelek: Strojna oprema
133476 (3300) Redorange
»

dvd predvajalniki + USB

Oddelek: Zvok in slika
61402 (1251) hous3r

Več podobnih tem