» »

pretok vodne črpalke + gorb kot vodni blok

pretok vodne črpalke + gorb kot vodni blok

Daedalus ::

Ker bom v kratkem sestavil vodno hlajenje za moj računalnik, me zanima, kolko pretoka (l/h) bi naj mela vodna črpalka? Uporabit mislim potopno, danes sem gledal ene z 300 l/h. A je to dovolj?
Pa še neki me zanima: razmišlam o tem, da bi spremenu golden orba v vodni blok, ker imam pol blok z zapenjalnim mehanizmom za proc. A je že kdo probal kaj takega? Kakšne ideje, nasveti, slike...?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zizi ::

Je dovolj ampak to sploh ni fora ker itak voda ki gre po cevki navzdol naredi vakum probi vodo nalij v lonec cevko dej not pa potegni da bo šla ven voda glej da se ne ustav) drgač pa upoabljam 1100 l\h pa dela zlo dober
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

zizi ::

Aja pa še na eni strani men se zdi da na toms hardwer sem vidu ko je en nesel enmu pa mu je narenel blok iz njega prvo je porezal rebra potem je izdolbu pa zašvasu
če mene vprašaš je nlo podobno bojlerju:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Daedalus ::

Jaz razmišlam o tem, da ne bi porezal reber z orba. Zaenkrat je edina rešitev, ki sem se je domislil bakreni plašč+veliko spajkanja+ upati, da bo tesnil. Če še ma kdo kako idejo, prosim. (če mi rata, bom članek za Slo-tech napisal:)):D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zizi ::

Če ti rata bom tut jst probu:D:D:D:D:D:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

snajper_dzo ::

Če boš okrog orba nalotal bakren oklop, je zelo vprašljivo kako bo tesnil... jaz razmišljam da bi pleksi s silikonom okrog orba nalimal...
Poglej si novičko od Sobote 5.5.....:P

OZZY ::

Dedalus 300 litrska ti bo zadostovala. samo glej, da je oumpa sposobna tisto višina črpanja, ki jo imaš ti. Je pa boljše, če je večji pretok.
Da bi pa orba prerihtal v blok pa je bilo tudi že v novicah. Stvar je po mojem zelo dobra pogrutavščina. Mislim pa da sem zasledil nekaj podobnega na www.overclockers.com.
Go with the flow.

A.J. ::

zizi: kje si pa ti dobil tisto pumpo

rooster ::

300l popolnoma zadostuje. Once again; višina črpanja ne igra nobene vloge, če potopiš dovodno cev pod gladino vode v rezervoarju. Pomembno pa je da se izogibaš zožitvam v sistemu, in da ne pretiravaš z dolžino cevi.
A s ti tut not padu?

OZZY ::

Pumpe dobiš v vsaki trgovini z žvalmi. Majo pa od 100-1200 litrov, če so malo bolje založeni. Če ne pa naročijo pa je. Se pa da dobit taka v btcju tam zraven tržnice je ena štacuna z živalmi in sem zasledu 1000 l/uro.
Go with the flow.

burekar ::

Jest sn predelu Gorba v vodni blok. Notranji krog sem ovil s kovino in zlepil z epoksijem(hladilna rebra so še vedno izmenjevala T z okolico). Zadeva mi je po dveh dneh začela polivat, pa tud nasploh ni v redu hladil, čeprav je bil orb v redu zbrušen, procesor tud. Raj ne delat tega, ker nima v redu efekta.
Kar se pa pumpe tiče, kup 300-450l/h, pa dej v redu hose gor, pa ne toten hose, ampak cevi. 13x2 so zlo v redu, pač mal predelaš nastavek pumpe, mal 10x2 cevi, mal gume, pa objemka, pa fajn drži.

Daedalus ::

Jst nameravam oviti orba tako, da bodo rebra na notranji strani, v vodi, ker bo tako dno orba obkrožala voda še od strani, pa rebra se bodo oddajala toploto direkt v vodo. Mislim, da bi to moglo delat.Sej je v tem primeru isti princip kot prej pri ventu, sam voda bolje hladi. Vsaj mislim, da je tak>:D
pa spoji bodo zlotani z gorilnikom in cinom, tak kot bakrene cevi pri centralnem ogrevanu. Tisto mora prenesti 3 bare, pa mislim, da bo ta blok že zdržal tiso črpalko:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635008 (4254) SuperHik
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537486 (6349) T0RN4D0
»

Vezava vodnih blokov CPU-NB-VGA

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252844 (2440) Blup
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231535 (1187) rooster
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151484 (1285) DrSergioDJ

Več podobnih tem