» »

Kako peltier nafutrat

Kako peltier nafutrat

IceIceBaby ::

Zanima me kako tisti ki mate peltierje doma skrbite da majo dost štroma. A ga kr na atx napajalnik prključte al mate posebi napajalnik. Če mate posebi me zanima kje se da to za normalno ceno dobit. Ubistvu samo trafo rabim...drugo bo že kak štromar skupi zmetu.

OZZY ::

Čisto odvisnoje koliko je peltiljer močan. Če maš kako 156w ali celo 172w zverino doma potem je najbolje imeti napajanje posebej. Sicer so 530w računalniški napajalniki, ki sfolgajo tako breme samo so zelo dragi in je ceneje dat, da ti en štromar sestavi napajalnik za pelt.
Pri manj požrešnih (do 120w) pa lahko uporabiš kar kak dober 300w napajalnik (12-15A pri 12v)pa ga povežeš z tvojim v škatli pa je.
Jest npr. bom za svojega drugega 156w dal narediti posebej napajalnik.
Samo kot sam veš za hlajenje pelta rabiš vodno hlajenje kar je dodaten strošek. Samo za nas OC je tud ta strošek znosen.
Go with the flow.

msmiha ::

Dva napajalnika skupaj zvežeš zaporedno. Pa daš en rele zravn. Pa je to to.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

das_frik ::

Kje bi se pa dal dobit kak nacrt kako dva napalalnika skup zvežeš.

DrSergioDJ ::

aaaam, med triki :D
...

IceIceBaby ::

msmiha: pomoje to nč ne nuca. Še vedno bo vsak napajalnik dal ven 12V in tistih 7, 8A . Peltier pa rabi okol 15V in 18A!. Vsaj tale 156W no :)

OZZY ::

Kst: Nekaj. Tisto 15v in 18 A pomeni pri maxsimalni zmogljivosti. Ti ga lahko komot laufaš na 12v samo potem rabi tudi manj amperov konstantnega toka. Seveda zgubiš nekaj moči peltiljera samo še vedno je več kot 120w.
Go with the flow.

TESKAn ::

Eh, raj nared sam napajalc al pa naj ti ga nardi en, k se na to spozna, k bo tko dost boli. Je pa le razlika med 12 in 16V, ane?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Teskan: Oh seveda je. In to velika. Samo če nimaš možnosti dobit ali naredit kakega 15v-16v potem se zadovoljiš z 12V.
Go with the flow.

R@C@ ::

Jest sem zdele iskal najcenejšo alternativo za moje peltierje, vendar bom šele naslednji teden zvedel za točno ceno napajalca za tako močne vrednosti , se pravi 18A 15V. Bo pa oddajal moč 230W, tko da komot futra pelteka.

Pretorijanec ::

Mene bo u kratkem en prjatu nauču kako nardit napajalnik za peltier. Ko bom znau in si ga naredu, bom use lepo posnel in napisal članek. Do takrat pa...

Boeing ::

pa zakaj bi se martrali z home-made napajači... ?
a ni bol komot, če pokličeš kšno štomarsko firmo, pa ti ga nardijo po naročilu, prpelejo domov, nimaš nobenga dela, nobene packarije... pa še velik velik bolj pocen je k pa home-made, pa še bolj ziher... jst sm ga naroči pr enmu dasotu 500W 15V +-5V rgulacije z krmilno elektroniko in toroidnim jedrom: 6500 tolarjev... pa nej še kir reče, da se splača na vsak način homemejdat ! 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

TESKAn ::

Boeing kako pa kaj deluje? Kr če je ql, pol bi ga tut jst naroču:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

R@C@ ::

Zanima me če kdo pozna kakšno podjetje ki bi to naredilo ceneje?

RECEPT ZA NAPAJALNIK ZA PELTIERJA FUTRAT:
- Trafa (navitje), ki da ven dovolj moči in napetosti
- močan kondenzator za glajenje napetosti
- drobnarije (potenciometer, ....)
- vse skupaj zapakirano v ohišje od AT napajalnika

Vse skupaj cca. 12Ksit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453777 (3035) Pyr0Beast
»

GeForce FX 5600U@Extreme OC (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
856563 (4167) BlueFire
»

Poraba Peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161506 (1266) _WilL_
»

550W napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
131400 (1172) OZZY
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141357 (1180) Polde

Več podobnih tem