» »

Peltirjer + plastika = vodni blok

Peltirjer + plastika = vodni blok

das_frik ::

Naredu bom Vodni blok iz plastike, ki bo brez spodne stranice in ga bom direktno prilepu na peltirjer.>:D
Sam mam problem, ker ne vem kero lepilo uporabit, da bo zdržalo višje temperature.

Huey P ::

Sekundno lepilo drži ko hudič. Sem nekaj lepil pa mi je pri ZELO, ZELO mrzli vodi še vedno močno držalo...
Ali pa uporabi tisti silikonski šit...


..::DOOM III: The Legacy::..

Pretorijanec ::

To je en na Internetu že clo naredu. In posliku in napisu članek. Če bi se le spomnu kje...

OZZY ::

Lahko pa uporabiš lepilo na osnovi epoksija. Samo če boš dal direkt na pelt bo temperatura problem. Jest bi dal še kak star hladilnik na pelta za boljši odvod toplote.
Go with the flow.

element ::

Cold plate spodi? :\

OrlyTM ::

Ja, mogoč bi pa Defrost Wonder iz Top Shopa delov bp >:D>:D>:D>:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OZZY ::

Pelcijan: Cold plate pa mora skoz bit . Čeprav je tvoja ideja, če si mislu tako da bi dal coldplate+pelt (moja je še, da da na pelt kaka rebra) in oboje skupaj zlepi dobra.
Go with the flow.

das_frik ::

Ja cold plate bom itak dal uspod, tisto z rebri bom se pa mal prestudiru.
Skrbi me pa a bo epoksi zdržal visoko temperaturo na peltirjrju, ker sem nek bral da to lepilo ni obstojno na različne temperature

OZZY ::

Jest bi za med sabo zlimat (cold palte+pelt+rebra) uporabil artc silver epoxi. Za plexi pa obstaja neko posebno lepilo, ki dobro drži.
Zakaj uporabit rebra? Enostavno zato, da je večja površina odvoda toplote. Če je samo ploščica peltiljera (recimo 4x4 cm je to 16cm2). Če pa uporabi rebra pa je to veliko več in učinkovitejše.
Go with the flow.

rooster ::

Jaz bi raje uporabil kovinski vodni blok za hlajenje peltierja, ker v primeru da crkne oz. da se za trenutek ugasne pumpa deluje kot "rezerva" za odvod toplote.
A s ti tut not padu?

burekar ::

epoksi zdrži temperature do 120°C, sam pazi da boš res v redu skupi zlepu zadevo. Če se le da, še prelep okol s kako dodatno zadevo, er morš bit res sigurn, da ne pušča. Pa preden boš devu v računalo, pust kak dan al dva, da boš vidu, če sigurn tesni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s pelitierjem pod 0°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131477 (1210) DominusSLO
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646342 (5079) LordWorm
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272207 (1898) TESKAn
»

Water Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231909 (1414) mico
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181053 (820) TESKAn

Več podobnih tem