» »

Celeron II @1100, BH6, agp2 in nova grafična? Point?

Celeron II @1100, BH6, agp2 in nova grafična? Point?

klanjsek ::

Trenutno imam gf2 mx 32sdr pa me zanima ali ima glede na mojo konfiguracijo, BH6 (bx chipset, agp2) in celeronu@1100 smisel kupovati novo grafično? V mislih sem imel kakšnega radeona 9600 ali pa fx9600?

Razlog je ta, da se mi ne da vse menjevati, ker ne vem za koliko lahko prodam to kišto, s katero sem načelom zlo zadovoljen. Mi dela ok že skoraj tri leta (matično imam že več kot 5 let), zadnji špil ki sem ga igra pa je bil COF in Payne 2, ki sta sicer že mal škripala (najbrž predvsem zaradi grafične-imam prav?)ampak, vendarle je šlo.

Hvala za info.

ali3n ::

škripa zarad grafične ja... mam podobno konfiguracijo (BH6, Tulc 1.2@1.5) - in mi je prej z GF2MX štekal od znanih npr. Battlefield 1942.. po menjafi geforca za R9000pro (64mb) je ko dan pa noč; trenutno mi na prej omenjeni konfiguraciji delajo vse igre na 1024*768 ali več - nekatere (LockON) pač z medium nastavitvami...

Nasvet: če misliš v kratkem prodajat, ne nadgrajuj; če misliš imet kišto do konca leta, pa le...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

klanjsek ::

ali3en:

Kakšen procesor imaš? Če sem pravilno razumel imaš PIII@1,2ghz? S katerim adapterjem ti je to uspelo?

Ker sem bral poste o tem in ker verjetno to ni tvoj prvi proc, me zanima kaj si imel prej ti in ali bi ta isti proc delal z mojim slotketom II (abit), ki sicer podpira PIII, ne vem pa če tiste na tual jedru.

Pa še nekaj ali kdo ve do kolikšne kapacitete diskov še "potegne" BH6 oziroma bx čipovje.

Hvala

ali3n ::

Kakšen procesor imaš? Če sem pravilno razumel imaš PIII@1,2ghz? S katerim adapterjem ti je to uspelo?
mam Celeron Tualatin 1.2 Ghz (256KB L2 Cache) gor; adapter je Abitov, prej sem mel tud SuperSlotket III (so prodajal v Tech Trade) adapter... je pa modan (povezan z žičkami - to ti vzame cca 1 uro in mirno roko :D ) več info o modanju za "Tualatine" dobiš na:
Lunchbox in na Spajkyjevi strani (nimam linka - pobrskaj po forumu oz. kontaktiraj njega).


Ker sem bral poste o tem in ker verjetno to ni tvoj prvi proc, me zanima kaj si imel prej ti in ali bi ta isti proc delal z mojim slotketom II (abit), ki sicer podpira PIII, ne vem pa če tiste na tual jedru.
ja - tega mam - tovarnisko ne podpira, podpira pa, če ga "prepričaš" :-)))
Prej sem mel pa Cel 500... razlika je "očitna"
Obstaja še ena varianta - va Hrvaškem v ve-milu (http://www.ve-mil.hr/) prodajajo (ne vem če še!) Tualatin Adapter - natakneš na Slotket in dela... cena na Hrvaškem je bla 100 kun - če ga rabiš - povej - mam enga "odveč"...

tkole zgleda zadnja stran "navodil" za ta adapter:


Pa še nekaj ali kdo ve do kolikšne kapacitete diskov še "potegne" BH6 oziroma bx čipovje.

z zadnjim Biosem, je meni na BX6 delal 120GB disk... verjetno je na BH6 enako....

Ti pa povem - s tem sistemom mi dela tkorekoč vse... tekoče

---edit:
imel sem gor tudi Tulca 1.3@ 1.7 pa je blo vse ok :-))) Treba je sam hladit plato (regulatorje napetosti - mosfete), ker te plate pač niso ble delane za take tokove... če boš vtipkal v Iskanje "tualatin" boš našel kar nekaj čtiva; če se ti ta "nadgradnja" splača ali ne, se pa sam odloči....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

klanjsek ::

Gorazd, hvala za info.

Še nekaj vprašanj..:)

Sem si pogledal še ostale poste, pa mi te "prevezave" nekako ne dišijo. Kako to da si ti rajši modal kot pa uporabil "pravi" adapter?

Koliko misliš, da bi realno pridobil če tega celerona II, ki ga mam navitega 900@1110 (124fsb) zamenjam za npr 1100 pa ga potem navijem na 1,4ghz. V bistvu je najbrž odvisno koliko je arhitektura tega celerona II počasnejša od Celerona III na tual jedru - ima ta razen večjega L2 še druge prednosti?

Glede tvojega posta...tudi meni dela še vse ok, kar je glede na starost sistema pravo veselje rečt....saj pravim grafična je morda še največji problem.

lp, Rudi

ali3n ::

Glede tvojega posta...tudi meni dela še vse ok, kar je glede na starost sistema pravo veselje rečt....saj pravim grafična je morda še največji problem.


Potemtakem menjava proca ni smiselna, menjaj grafično le v primeru, da boš obdržal ta sistem še nekaj časa; če misliš v kratkem (npr. poleti) menjat, pomoje niti to nima smisla... odloči se sam, ne vem kak budget maš na voljo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

Kako to da si ti rajši modal kot pa uporabil "pravi" adapter?

Nedolgo nazaj sem imel dve mašini:
BH6 + Tulc 1.2
BX6 + Tulc 1.3

ker sem mel samo en Tualatin adapter, sem moral drug slocket prevezat; saj ni težko - mirna roka, košček taaanke žice, sprintana shema kaj povezat in kaj izolirat in hladno pivo... pa gre... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211669 (1456) Air_Borne
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222275 (1723) GTi
»

Kako spravit Tualatina 1.2 na ABIT BH6?

Oddelek: Navijanje
172124 (1731) Spajky
»

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262284 (1557) HardwareMaster

Več podobnih tem